Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2022, 11:41

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Fortnite bez budowania sprawił, że ludzie wrócili do gry

Tryb Zero Build w Fortnite skradł serca graczy, których odrzucało budowanie. Wielu z nich postanowiło wrócić do gry i wygląda na to, że nie opuszczą jej zbyt szybko.

W Fortnite od jakiegoś czasu fani battle royale nieskażonego budowaniem mogą cieszyć się właśnie taką rozgrywką. Oczywiście niektórzy spierali się, że wydzielenie trybów z i bez budowania pozbawi gry jej unikalnego stylu, ale tak się najwyraźniej nie stało.

Budowanie było fajne, ale bez budowania to dopiero coś!

Dla wyjaśnienia – w grze wciąż można budować. Epic Games nie odebrało graczom tej opcji, a jedynie umożliwiło wybór rozegrania meczu z bądź bez budowy. Tylko tyle, i aż tyle.

O ile budowanie w Fortnite nie robi już takiego wrażenia, to jego brak to już coś. Niektórzy gracze, którzy niespecjalnie przepadali za budowaniem, wrócili do gry i jest to dla nich nowe, lepsze doświadczenie.

Nawet moja przyjaciółka, która ciągle naśmiewała się ze mnie, że gram w Fortnite, zaczęła grać, w końcu kupiła Ekipę Fortnite [miesięczna subskrypcja gry – dop. red] i jest na dobrej drodze do osiągnięcia poziomu 200. lmao - napisał AaronCJP.

Wiele osób nie lubi mechaniki budowania lub ma z nią problemy, więc trzyma się z dala od gry, tak jak ja, ale teraz, z trybem Zero Build, ludzie pokochali Fortnite’a napisał Entropyahdong

[...] Zero Build pozwala wykorzystać umiejętności z innych gier FPS/TPS, dzięki czemu do razu mogę rywalizować na równym poziomie. Przy okazji wciągnąłem do Fortnita czterech znajomych, którzy jeszcze kilka lat temu go wyśmiewali. – fragment komentarza Chieffelix472.

Fortnite pobierzesz tutaj

Czyżby Zero Build wyszedł grze na dobre?

Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że część graczy nie musi się już męczyć z mechaniką budowania, która niekoniecznie dawała im tyle zabawy, ile można by oczekiwać, to zdecydowanie rozdzielenie trybów wyszło Fortnite’owi na dobre.

W końcu powracający do battle royale gracze to w zasadzie wszystko, czego tylko mógłby chcieć wydawca. Bynajmniej nie tylko ze względu na znów rosnącą popularność gry.

Na koniec warto wspomnieć, że nie tylko Zero Build robi w Fortnite furorę. Całkiem sporą rzeszę zwolenników ma również Tryb Kreatywny, w którym gracze sami mogą tworzyć zawartość. Społeczności niedawno został udostępniony edytor Unreal Engine 5, a kolejny, jeszcze bardziej zaawansowany – Unreal Editor – jest w drodze.