Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 18 maja 2022, 11:47

Test Drive Unlimited 2 - fani wskrzesili multiplayer porzuconej gry wyścigowej

Grupa fanów Test Drive Unlimited 2 opracowała modyfikację Project Paradise 2, która przywraca tryb multiplayer w grze. Rozgrywki wieloosobowe od lat nie były dostępne z powodu zamknięcia oficjalnych serwerów.

Test Drive Unlimited 2 jest ciepło wspominane przez wielu graczy. Do niedawna wielu miłośnikom gier wyścigowych musiało to wystarczyć. Produkcję wycofano bowiem ze sprzedaży cyfrowej, a serwery zamknięto wiele lat temu. Na szczęście grupa fanów nie poddała się i wypuściła modyfikację Project Paradise 2, która przywraca tryb sieciowy w TDU2.

Pierwsza wersja moda ukazała się pod koniec kwietnia tego roku. Przedwczoraj wydano zaktualizowaną edycję, a całość przeniesiono na lepsze serwery.

  1. Project-Paradise2 – pobierz mod (autorzy udzielili nam zgody na hostowanie mirrora)
  2. Oficjalna strona modyfikacji

Mod przywraca grze pełną funkcjonalność multiplayer. Nie tylko pozwala na zabawę na fanowskich serwerach, ale odtwarza również wszystkie elementy sieciowe oferowane przez TDU2, w tym rankingi, listy przyjaciół czy społecznościowe centrum wyścigów. Warto dodać, że to nie pierwszy projekt tego typu. Wcześniej wydano TDU World, ale w tej modyfikacji brakuje wielu funkcji online.

Przypomnijmy, że Test Drive Unlimited 2 ukazało się w lutym 2011 roku na PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Gra sprzedała się poniżej oczekiwań.

W 2016 roku prawa do marki przejęła firma Bigben Interactive. Kilka lat później zapowiedziano kontynuację zatytułowaną Test Drive Unlimited: Solar Crown. Gra zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox Series X/S oraz PlayStation 5. Premiera odbędzie się 22 września 2022 roku.

  1. Test Drive Unlimited 2 – poradnik do gry