Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 19 listopada 2021, 17:13

Darmowe strzelanki - 15 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów

Premiera Halo Infinite skłoniła nas aktualizacji tego rankingu. Dodaliśmy trzy nowe gry i zamieszaliśmy trochę kolejnością tytułów na liście. Przed wami 15 najlepszych darmowych strzelanek, w które zagracie w 2021 roku.

4. Call of Duty: Warzone

CALL OF DUTY: WARZONE W SKRÓCIE

  1. Producent: Raven Software, Infinity Ward
  2. Wydawca: Activision Blizzard
  3. Platformy: PC, XOne, PS4
  4. Data premiery: 10 marca 2020

W marcu ubiegłego roku najpopularniejsza płatna marka FPS-ów zrobiła widowiskowy przeskok do kategorii free-to-play. W 2019 mieliśmy przedsmak tego, dzięki Call of Duty Mobile, ale nie była to produkcja, która mogła zadowolić fanów cyklu z konsol i pecetów. Call of Duty: Warzone jest inne – to pełnokrwisty CoD, zbudowany na fundamentach wyśmienitego Call of Duty: Modern Warfare.

Gra oferuje kilka trybów rozgrywki, w tym popularne battle royale. Dostępnych jest wiele wariantów zabawy, m.in. walki solo oraz w trzy- i czteroosobowych oddziałach. Jeśli chodzi o wspomniane opcje, trudno tak naprawdę podać jakieś konkrety, gdyż autorzy co chwilę zmieniają zawartość swego dzieła. Na szczęście odbywa się to z braniem po uwagę opinii graczy. Nawet jeśli deweloperzy popełnią błąd (jak np. przy usunięciu rozrywek trzyosobowych zespołów), starają się go szybko naprawić, co bardzo dobrze rokuje temu projektowi na przyszłość.

Oparcie gry na fundamentach Call of Duty: Modern Warfare zapewniło jakość, o jakiej inne strzelanki F2P mogą tylko pomarzyć. Grafika to absolutnie pierwsza liga, a rozgrywka jest bardzo dopracowana. Mapa zaś okazuje się ogromna i pełna ciekawych miejsc, a gra może pochwalić się również zestawem świeżych pomysłów – jak np. tak zwany „gułag”, do którego odsyłani jesteśmy po „śmierci”. Tam, w trakcie pojedynku 1 v 1, możemy wywalczyć sobie powrót na główne pole bitewne.

Call of Duty: Warzone to wyśmienita propozycja dla osób, które intrygowała ta seria, ale nie chciały wydawać pieniędzy na jej płatne odsłony. Cykl zaliczył świetny debiut w kategorii F2P, oferując to, co najlepsze w produkcjach tego typu, a jednocześnie wprowadzając na ten rynek poziom wykonania typowy dla pudełkowych superprodukcji.

Obecnie, półtora roku po premierze, Call of Duty: Warzone ma już ugruntowaną, silną pozycję na rynku. Każda premiera corocznej odsłony głównego cyklu owocuje nową zawartością do darmowego spin-offu. Do tego gra świetnie rozwija się również we własnym zakresie. W 2021 autorzy zmienili główną mapę na wariant z 84 roku, jak również wprowadzili alternatywny poziom wzorowany na wyspie Alcatraz. Z kolei na początku grudnia ukaże się mapa Caldera, powiązana z drugowojennym Vanguardem. Do gry trafiły także postacie z kultowych filmów akcji, w tym John Rambo oraz John McClane ze Szklanej pułapki. W Warzonie po prostu cały czas coś się dzieje, co skutecznie zatrzymuje graczy przy tym tytule.

  1. Więcej o grze Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone to gra dla osób, które:

  1. intryguje seria CoD, ale nie chcą wydawać pieniędzy na główne odsłony cyklu;
  2. szukają produkcji, która w poważny sposób podejdzie do tematyki battle royale;
  3. mają ochotę na jakość wykonania raczej niespotykaną w pozycjach F2P.
TWOIM ZDANIEM

Czy Valorant wygryzie Counter-Strike GO?

74,6%
Nie, CS: GO jest za mocne
25,4%
Tak, wszystko na to wskazuje
Zobacz inne ankiety
Halo Infinite

Halo Infinite

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale

Warframe

Warframe

Unturned

Unturned

Warface

Warface

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Wolfenstein: Enemy Territory

Wolfenstein: Enemy Territory

Paladins: Champions of the Realm

Paladins: Champions of the Realm

Splitgate

Splitgate

PlanetSide 2

PlanetSide 2

Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić
Nowe darmowe gry na PC, które mogliście przegapić

Ciągle gracie w te same pozycje free-to-play i zaczynacie czuć znużenie? Spróbujcie więc czegoś nowego. Oto 8 stosunkowo świeżych darmowych produkcji dostępnych na pecetach.

15 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł
15 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł

Nostalgia to zdradliwa bestia. Czasem wydaje się, że genialne tytuły z naszej młodości wciąż takimi są, ale gdy kupujemy je po latach, możemy doznać bolesnego rozczarowania. Na szczęście wiele z nich da się wypróbować za darmo.

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę
Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free-2-play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.