Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 7 sierpnia 2019, 14:45

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Serial Wiedźmin od Netflixa – data premiery, obsada, twórcy

Netflixowa adaptacja Wiedźmina urasta do rangi najbardziej wyczekiwanego serialu w Polsce, a każdy strzęp informacji o projekcie cieszy się olbrzymim zainteresowaniem fanów. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie udostępnione dotąd wieści o produkcji.

Żadna marka nie ma w Polsce takiego statusu jak Wiedźmin. Najpierw dzięki kultowym książkom, potem zaś za pośrednictwem bijącej rekordy popularności gry komputerowej przygody Geralta z Rivii stały się dla wielu z nas powodem do narodowej dumy i dowodem na to, że „Polak potrafi”. Biorąc pod uwagę renomę tej marki w naszym kraju, nie dziwi olbrzymie zainteresowanie, jakim cieszy się zamówiony przez Netflix serial telewizyjny o słynnym zabójcy potworów. Choć do jego premiery jeszcze długa droga, każdy strzęp informacji, jakimi raczą nas twórcy, powoduje przyspieszone bicie serc fanów i burzliwe dyskusje.

Z tego względu postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu wszystkie potwierdzone wieści, tworząc swoiste kompendium wiedzy o serialowym Wiedźminie, które nie tylko odpowie na wszelkie pytania, jakie moglibyście mieć w związku z tą produkcją, ale będzie także aktualizowane w miarę pojawiania się kolejnych nowinek.

AKTUALIZACJE

Artykuł będzie aktualizowany w miarę pojawiania się nowych informacji o serialu Wiedźmin.

  1. 17 maja dodaliśmy informacje na temat tego, gdzie kręcone były zdjęcia do serialu, kto zagra Yarpena Zigrina, jaki był pierwotny pomysł na projekt, oraz o oficjalnym potwierdzeniu daty premiery produkcji.
  2. 2 lipca artykuł został uzupełniony m.in. o pierwsze oficjalne zdjęcia przedstawiające Geralta, Yennefer i Ciri, datę premiery pierwszego zwiastuna, informacje o tym, kto zagra Vilgefortza, oraz kolejne doniesienia o dacie premiery serialu.
  3. 7 sierpnia dodaliśmy odnośnik do pierwszego oficjalnego zwiastuna serialu i informacje o fabule pierwszego sezonu produkcji. Rozszerzyliśmy także dział poświęcony kwestii tego, jak netfliksowy serial ma się do gier i książek oraz odpowiedzieliśmy słowami showrunnerki na pytanie czy serial zachowa słowiańskiego ducha pierwowzoru.

Gdzie można zobaczyć zwiastun serialu Wiedźmin?

Trailer serialowej adaptacji powieści Andrzeja Sapkowskiego zadebiutował w nocy z 19 na 20 lipca 2019 roku podczas San Diego Comic Con i można go obejrzeć poniżej.

Data premiery pierwszego sezonu Wiedźmina Netflixa

Prace na planie rozpoczęły się pod koniec 2018 roku. Chociaż początkowo serial miał ukazać się w roku 2020, oficjalnie potwierdzono, że pierwszy sezon The Witcher zadebiutuje na Netflixie w czwartym kwartale 2019 roku. Według nieoficjalnych informacji cały sezon ma ukazać się 20 grudnia. Grudzień jako datę premiery wskazał także jeden ze specjalistów od efektów specjalnych pracujący przy produkcji.

Ile odcinków i sezonów będzie liczyć serial?

Na pierwszy sezon Wiedźmina złoży się w sumie osiem odcinków. W styczniu 2018 roku Lauren Schmidt Hissrich ogłosiła, że gotowy jest już scenariusz pilotowego odcinka, natomiast pod koniec września zakończone zostały prace nad historią, jaką zobaczymy w ostatnim epizodzie. Planowana liczba sezonów nie została jeszcze ujawniona, choć potwierdzono, że jeśli projekt odniesie sukces, to twórcy na pewno nie poprzestaną na tylko jednej serii.

Według nieoficjalnych doniesień dziennikarza KC Walsha Netflix jest bardzo zadowolony z tego, jaki kształt przybiera serial i istnieje spora szansa, że platforma zamówi kolejne sezony jeszcze przed debiutem pierwszych epizodów. Informację tę potwierdził blog Recapped, w przeszłości będący źródłem wielu niepotwierdzonych doniesień, które okazały się prawdą. Na łamach serwisu pojawiła się wiadomość, w myśl której na przełomie grudnia i stycznia miałyby rozpocząć się zdjęcia do drugiego sezonu Wiedźmina. KC Walsh 16 lipca doniósł również, że wedle jego źródeł Netflix podpisał już kontrakt na 3 sezony serialu z możliwością ewentualnego zamówienia kolejnych odcinków w przyszłości.

O czym będzie pierwszy sezon Wiedźmina?

Pierwszy sezon Wiedźmina będzie adaptacją wybranych opowiadań ze zbiorczych tomów napisanych przez Andrzeja Sapkowskiego – Miecz przeznaczenia oraz Ostatnie życzenie. Poszczególne odcinki przedstawią nam trudy fachu wędrownego łowcy potworów, wiedźmina Geralta. Głównym wątkiem historii ma być trudna miłość między głównym bohaterem a czarodziejką Yennefer oraz relacje pary z Ciri – młodą królewną z Cintry, która znajdzie się w epicentrum tragicznych wydarzeń mających wpływ na krajobraz polityczny dużej części świata.

Jednym z producentów serialu jest twórca Katedry – Tomasz Bagiński. - Serial Wiedźmin od Netflixa – data premiery, obsada, twórcy - dokument - 2019-08-07
Jednym z producentów serialu jest twórca Katedry – Tomasz Bagiński.

Jak wygląda oficjalne logo serialu Wiedźmin?

Oficjalne logo Wiedźmina prezentuje się następująco:

Na początku miał być film?

Jak ujawniła Kelly Luegenbiehl, wicedyrektor ds. produkcji oryginalnych Netflixa, początkowo platforma VoD rozważała wykorzystanie książek Andrzeja Sapkowskiego nie do stworzenia serialu, a filmu. Po wielu rozmowach i negocjacjach Luegenbiehl udało się przekonać zespół produkcyjny, że ogromu materiału źródłowego nie uda się z powodzeniem przenieść na ekran w formie filmu, i w efekcie zielone światło otrzymał pomysł zrobienia serialu Wiedźmin.