Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 9 czerwca 2018, 09:01

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

E3 marzeń gracza – gry, które chcemy zobaczyć na targach

Podczas kilku najbliższych dni twórcy i wydawcy wyłożą karty na stół i zapowiedzą dziesiątki nowych gier, w tym najbardziej wyczekiwane kontynuacje słynnych hitów i zupełnie nowe marki.

Przed nami najprzyjemniejsze dni w kalendarzu gracza – targi Electronic Entertainment Expo. Przez kilka dni twórcy będą roztaczać przed nami wizję tego, w co zagramy w kolejnych miesiącach (a nawet latach w przypadku niektórych tytułów), ogłaszając powstawanie nowych gier i długo oczekiwanych kontynuacji.

I nawet jeśli część z tych obietnic nie będzie mieć pokrycia w faktach, a marzenia rozbiją się o rozczarowującą rzeczywistość, myślę, że i tak warto dać się ponieść entuzjazmowi. Niech nasze wewnętrzne dziecko po prostu cieszy się z pięknego widowiska. Tak zrobić zamierzamy my, już teraz nie mogąc doczekać się konferencji największych gigantów branży oraz próbujących wywalczyć sobie miejsce gdzieś pomiędzy nimi pomniejszych deweloperów. Rozmyślamy o tym, co pragniemy zobaczyć na E3, i właśnie efektem owych rozmyślań jest ta swoista lista marzeń, zawierająca gry, które najbardziej chcielibyśmy ujrzeć w jakiejś postaci na targach.

Czegoś na liście brakuje? Dajcie znać w komentarzach, co Wy najchętniej obejrzelibyście na targach.

Cyberpunk 2077 – pogromca Deus Ex

Czego oczekujemy: Na tym etapie będziemy wdzięczni nawet za kolejny prerenderowany filmik. Jednocześnie liczymy na jakąś informację, która sugerowałaby premierę jeszcze przed 2077 rokiem.

Minęło już pięć i pół roku od prezentacji pierwszego zwiastuna Cyberpunka 2077. Choć był to bardzo efektowny filmik, to jednak przez te pół dekady miło byłoby zobaczyć cokolwiek więcej związanego z nową produkcją twórców Wiedźminów. Sporo wskazuje na to, że w tym roku „Redzi” zorganizują na targach godzinną prezentację gry i w końcu ujrzymy jakieś nowe materiały. Najbardziej wyglądamy filmików przedstawiających samą rozgrywkę, ale po takiej suszy nie pogardzimy nawet kolejnym enigmatycznym teaserem.

Świeże wieści o tym osadzonym w futurystycznych realiach RPG sugerują, że produkcja będzie mieć wiele cech strzelanki, w tym akcję pokazaną z perspektywy pierwszej osoby. To czyni z niej bezpośrednią konkurencję dla chyba najbardziej popularnej serii cyberpunkowych gier, Deus Ex. Oczekiwania są olbrzymie, trzymamy kciuki, żeby CD Projekt RED zdołał je zaspokoić.

Jeśli wierzyć nieoficjalnym informacjom, Cyberpunk nie będzie jedyną dużą produkcją z Polski na E3. Do Los Angeles ma się wybrać także Techland z drugą częścią Dying Light. Na razie nie wiemy, czy to prawda, nie mówiąc o jakichkolwiek szczegółach projektu.

Splinter Cell – Samie Fisherze, wróć do nas

Czego oczekujemy: Zapowiedzi kolejnej odsłony cyklu.

To już pięć długich lat, odkąd ostatni raz pomagaliśmy Samowi Fisherowi zinfiltrować organizację terrorystyczną, planującą ataki na terenie Stanów Zjednoczonych. Specjalista od skradania się wprawdzie niedawno zaliczył gościnny występ w Ghost Recon: Wildlands, ale to zdecydowanie za mało, by w pełni zadowolić fanów Splinter Cella.

Moment na powrót klasycznej serii skradanek jest całkiem niezły, gdyż jej największy konkurent – Metal Gear Solid – w zasadzie sam siebie wyeliminował. Najpierw twórca gry stał się bohaterem jednej z największych branżowych afer ostatnich lat, a potem cykl rozmienił się na drobne za sprawą przeciętnego Metal Gear Survive. Splinter Cell nie miałby więc bezpośredniej konkurencji, mogąc w spokoju infiltrować, eliminować po cichu cele i snuć solidną opowieść rodem z thrillerów politycznych Toma Clancy’ego. A że Ubisoft w ostatnich latach reaktywował serie Rainbow Six i Ghost Recon...

TWOIM ZDANIEM

Na pokaz której gry na targach E3 2018 czekasz najbardziej?

Cyberpunk 2077
33,3%
The Elder Scrolls VI
15,1%
Heroes of Might and Magic 8
9,7%
Warcraft IV
7,7%
Star Wars: Knights of the Old Republic 3
4,4%
Assassin’s Creed: Odyssey
4,2%
Dragon Age 4
3,5%
Red Dead Redemption II
3,1%
Nowy Splinter Cell
2,9%
Elex 2
2,4%
Borderlands 3
2,4%
Shadows Die Twice
1,9%
Doom 2
1,8%
Death Stranding
1,6%
Fable 4
1,4%
Beyond Good and Evil 2
1,2%
Need for Speed
1%
Halo 6
0,8%
Metroid Prime 4
0,8%
Gears of War 5
0,7%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Assassin's Creed: Odyssey

Assassin's Creed: Odyssey

Sekiro: Shadows Die Twice

Sekiro: Shadows Die Twice

The Elder Scrolls VI

The Elder Scrolls VI

Death Stranding

Death Stranding

Borderlands 3

Borderlands 3

Gears 5

Gears 5

Dragon Age IV

Dragon Age IV

Beyond Good & Evil 2

Beyond Good & Evil 2

E3 2021 marzeń - gry, które najbardziej chcemy zobaczyć
E3 2021 marzeń - gry, które najbardziej chcemy zobaczyć

Popuściliśmy wodzę fantazji i wybraliśmy kilkanaście gier, które najbardziej chcielibyśmy zobaczyć podczas tryumfalnego powrotu największego święta wszystkich graczy.

Gry 2018 roku – lista najlepszych tytułów tego roku
Gry 2018 roku – lista najlepszych tytułów tego roku

W tym na bieżąco aktualizowanym artykule będziemy przedstawiać gry wydane w 2018 roku, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie, oraz w szybki sposób odsyłać Was do recenzji danych tytułów.

Gdzie się podziała II wojna światowa? Analiza gry Battlefield V
Gdzie się podziała II wojna światowa? Analiza gry Battlefield V

W zwiastunie Battlefielda V trudno odnaleźć klimat II wojny światowej, jaką znamy. Pod tą kolorową i przesadzoną akcją kryją się natomiast liczne i bardzo istotne zmiany w rozgrywce, dzięki którym może jednak bardzo polubimy nowego Battlefielda?