Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 3 kwietnia 2021, 09:53

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

W co zagrać z dziewczyną lub chłopakiem? Coop dla par

Gry wideo zawsze zyskują, kiedy gramy w towarzystwie. Wspólna zabawa nabiera jednak prawdziwych rumieńców dopiero wtedy, kiedy drugiego pada trzyma adorowana przez nas osoba. Pytanie brzmi, w co ona mogłaby chcieć z nami zagrać?

Super Mario Odyssey

Najlepszy moment: Gdy jako Mario wskakujemy w sam środek grupy przeciwników i spokojnie stajemy w miejscu, pozwalając, by nasz partner (bądź partnerka) bronił nas, szerząc wokół zniszczenie.

Jedna z nowszych odsłon przygód wąsatego hydraulika zebrała już tony pochwał za świetny projekt poziomów, ilość i jakość opcjonalnej zawartości oraz możliwość przejmowania kontroli nad najróżniejszymi stworzeniami. Stanowczo za mało mówi się natomiast o możliwym do odpalenia w dowolnym momencie trybie kooperacji dla dwóch graczy.

Jeśli zdecydujemy się na zabawę z dziewczyną, to jedno z nas wciąż sterować będzie Mario, drugie natomiast wcieli się w jego czapkę, czyli Cappy’ego, i zacznie odpowiadać za eliminację przeciwników oraz przejmowanie kontroli nad obiektami i postaciami.

INFORMACJE PODSTAWOWE

  1. Gatunek: platformówka
  2. Platforma: Switch
  3. Tryb wspólnej gry: drugi gracz może dołączyć lokalnie do zabawy w dowolnym momencie kampanii single player i przejąć kontrolę nad czapką Mario
  4. Friendly fire: brak

O ile Mario wciąż musi uważać na wszelkie zagrożenia, tak Cappy jest w tym trybie nieśmiertelny i może w całości skupić się na ochronie wąsacza oraz pomaganiu mu. Super Mario Odyssey w takim wariancie zabawy staje się nieco łatwiejsze (pod warunkiem, że Cappy jakoś sobie radzi...), zachowując przy tym wszystkie swoje zalety i dorzucając do nich uroki kooperacji.

TWOIM ZDANIEM

Czy zdarza Ci się grać wspólnie z dziewczyną/chłopakiem?

Tak, ale tylko czasami
36,7%
Tak, dość regularnie
33,8%
Nie, moja druga połówka nie lubi gier :(
29,5%
Zobacz inne ankiety
Borderlands 2

Borderlands 2

Portal 2

Portal 2

Don't Starve Together

Don't Starve Together

Super Mario Odyssey

Super Mario Odyssey

LittleBigPlanet 3

LittleBigPlanet 3

Lovers in a Dangerous Spacetime

Lovers in a Dangerous Spacetime

BattleBlock Theater

BattleBlock Theater

Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4

PlayStation 4 już powoli odchodzi od historii, dlatego postanowiliśmy zaktualizować naszą listę najlepszych gier na PS4 - zapewne jeden z ostatnich razy. Oto rezultat naszej pracy.