Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 3 kwietnia 2021, 09:53

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

W co zagrać z dziewczyną lub chłopakiem? Coop dla par

Gry wideo zawsze zyskują, kiedy gramy w towarzystwie. Wspólna zabawa nabiera jednak prawdziwych rumieńców dopiero wtedy, kiedy drugiego pada trzyma adorowana przez nas osoba. Pytanie brzmi, w co ona mogłaby chcieć z nami zagrać?

Lovers in a Dangerous Spacetime

Najlepszy moment: Dotarcie do końca poziomu na granicy wytrzymałości statku, gdy jesteśmy ścigani przez całą chmarę wrogów.

Lovers in a Dangerous Spacetime to produkcja stworzona do grania z dziewczyną. Jeśli mimo tytułu i jaskrawych kolorów mamy co do tego jeszcze jakieś wątpliwości, to prosta fabuła, opowiadająca o tytułowych zakochanych, próbujących przywrócić miłość we wszechświecie, powinna je rozwiać. Twórcy pomyśleli nawet o poligamistach, piątych kołach u wozu oraz przyzwoitkach, pozwalając na wspólną zabawę maksymalnie czterem graczom.

Założenia rozgrywki są dość proste. Podróżujemy po dwuwymiarowym kosmosie w jednym z kilku statków kosmicznych, zbieramy do niego ulepszenia, walczymy z hordami obcych i unikamy niebezpieczeństw. Naszym celem jest uwolnienie określonej liczby stworzonek (początkowo są to króliki), które otwierają dla nas portal do kolejnego poziomu.

INFORMACJE PODSTAWOWE

  1. Gatunek: zręcznościowa
  2. Platformy: PC, PS4, XOne, Switch
  3. Tryb wspólnej gry: cała gra oparta jest na trybie kooperacji
  4. Friendly fire: brak

Tym, co wyróżnia Lovers in a Dangerous Spacetime, jest sposób, w jaki kierujemy naszym kosmicznym wehikułem. Otóż w jego środku znajduje się wiele stanowisk odpowiedzialnych za różne funkcje – jedno służy do kontroli silnika, inne obsługuje tarczę, kolejne mapę, następne odpalaną raz na kilkadziesiąt sekund superbroń. Całe cztery stanowiska zarezerwowane są dla działek pokładowych.

Jedna postać może równocześnie okupować tylko jedną pozycję, co oznacza, że nigdy nie da się robić wszystkiego naraz. Trzeba więc w locie decydować, czy w danej chwili ważniejsze jest odpowiednie ustawienie tarczy i atakowanie, czy może zamiast strzelać lepiej będzie zająć się silnikiem i skupić na ucieczce? O ile w przypadku trzech czy czterech graczy zabawa okazuje się dość prosta, tak duet musi być dobrze zgrany, żeby poradzić sobie z tym wyzwaniem.

TWOIM ZDANIEM

Czy zdarza Ci się grać wspólnie z dziewczyną/chłopakiem?

Tak, ale tylko czasami
36,7%
Tak, dość regularnie
33,8%
Nie, moja druga połówka nie lubi gier :(
29,5%
Zobacz inne ankiety
Borderlands 2

Borderlands 2

Portal 2

Portal 2

Don't Starve Together

Don't Starve Together

Super Mario Odyssey

Super Mario Odyssey

LittleBigPlanet 3

LittleBigPlanet 3

Lovers in a Dangerous Spacetime

Lovers in a Dangerous Spacetime

BattleBlock Theater

BattleBlock Theater

Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 - 17 świetnych gier na PlayStation 4

PlayStation 4 już powoli odchodzi od historii, dlatego postanowiliśmy zaktualizować naszą listę najlepszych gier na PS4 - zapewne jeden z ostatnich razy. Oto rezultat naszej pracy.