Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 9 października 2019, 15:03

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się dopiero w 2020 roku, ale nie znaczy to, że nie możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

GTA 6

Michael uspokaja – single player jeszcze całkiem nie umarł. - Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5 - dokument - 2019-10-09
Michael uspokaja – single player jeszcze całkiem nie umarł.

Szansa na pojawienie się na PS5: bardzo duża

Szansa na pojawienie się na innych platformach: bardzo duża

Rockstar aktualnie wciąż rozwija tryb sieciowy Red Dead Redemption 2, w kolejce czekają Bully i Max Payne, a gdzieś tam w nielicznych sercach tli się jeszcze nadzieja na Agenta. Jednak to nie wspomniane projekty, a szósta odsłona niewiarygodnie popularnej serii Grand Theft Auto jest tym tytułem, którego możemy spodziewać się w ciągu najbliższej dekady. Co ciekawe, według przecieku z 2018 roku jest szansa na premierę GTA 6 już w momencie debiutu nowych konsol (więcej w newsie poniżej).

  1. GTA 6 na premierę PS5 bardzo prawdopodobne

Według najnowszych informacji GTAV osiągnęło wynik 110 milionów sprzedanych kopii. Piętnaście milionów więcej, niż podawaliśmy rok temu w tym artykule. Niesamowity wynik jak na grę, która ma już prawie sześć lat.

Po oszałamiającym sukcesie GTA Online, modułu sieciowego GTAV, sporo osób ma obawy, czy Rockstar nie zacznie w przyszłości traktować kampanii single player po macoszemu, skupiając się przede wszystkim na rozwoju trybu online. Choć czasu nie cofniemy i rozbudowany multiplayer możemy w kolejnej części uznać za pewnik, niekoniecznie musi to oznaczać gorszą zabawę dla samotników. „Gwiazdy Rocka” spokojnie mogą sobie pozwolić na należyte zadbanie o oba warianty zabawy, zwłaszcza że wciąż istnieje spory odsetek graczy, których sieciowe wojaże nie interesują wcale – i jest to zdecydowanie zbyt duża grupa, by całkowite jej sobie odpuszczenie było opłacalne z biznesowego punktu widzenia. Być może dostaniemy coś w rodzaju hybrydy i pełnoprawną kampanię fabularną rozegramy w świecie, w którym swoje sprawy jednocześnie załatwiać będą inni żywi ludzie.

„Szóstka” najpewniej przeniesie nas do trzeciego z ulubionych miast twórców cyklu, czyli niewykorzystanego jeszcze w erze HD słonecznego Vice City. Wprowadzenie kilku grywalnych bohaterów spotkało się z ciepłym przyjęciem, możemy więc spodziewać się tu powtórki – nie zdziwiłbym się także, gdyby jeszcze bardziej urozmaicono postacie, pozwalając nam pokierować chociażby kobietą albo nawet kimś stojącym po drugiej stronie prawa.

Chcielibyśmy także gry: Sleeping Dogs 2

Seria GTA doczekała się wielu konkurentów, ale tylko nieliczni zdołali zdobyć większą sympatię graczy. W tej niewielkiej grupce znalazło się Sleeping Dogs, przenoszące znajome pomysły (i dorzucające nieco nowych) do bezlitosnego świata triad Hongkongu. Choć sprzedaż tej pozycji (1,5 mln egzemplarzy w kluczowym okresie po premierze) została uznana przez Square Enix za niezadowalającą, z perspektywy czasu firma stwierdziła, że mogła mieć zbyt wysokie oczekiwania i gra w gruncie rzeczy poradziła sobie całkiem nieźle. Daje to nadzieję, że w przyszłości otrzymamy kolejną okazję, by wybrać się do świata chińskiego podziemia.

Pytanie brzmi, kto mógłby stworzyć Sleeping Dogs 2? Odpowiedzialne za grę studio United Front Games zostało zamknięte w 2016 roku. To oznaczało między innymi skasowanie gry Triad Wars, która była określana jako sieciowa kontynuacja Sleeping Dogs.

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
59,3%
Tak
37,5%
Nie wiem
3,2%
Zobacz inne ankiety
Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

God of War

God of War

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Bloodborne

Bloodborne

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Czym będzie PS5? Data premiery, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol coraz wyraźniej rysuje się na horyzoncie, a jej heroldem ma być właśnie PlayStation 5. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie dotychczasowe pogłoski i przecieki na temat PS5.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.

Tajemnice God of War – co dalej z Kratosem?
Tajemnice God of War – co dalej z Kratosem?

God of War skrywa liczne nawiązania do mitologii oraz sekrety, które pozwalają zgadywać, w jakim kierunku rozwinie się kontynuacja gry.