Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 10 maja 2020, 13:50

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5

PlayStation 5 pojawi się już za parę miesięcy, więc na serio możemy pomarzyć o tytułach, które chcielibyśmy zobaczyć na PS5. Oto nasza list potencjalnych hitów na sprzęt Sony.

GTA 6

Michael uspokaja – single player jeszcze całkiem nie umarł. - Uncharted 5, GTA 6 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PS5 - dokument - 2020-05-10
Michael uspokaja – single player jeszcze całkiem nie umarł.

Szansa na pojawienie się na PS5: bardzo duża

Szansa na pojawienie się na innych platformach: bardzo duża

Po premierze RDR2 na PC, świat wyczekuje zapowiedzi kolejnej gry Rockstara. Na swój wielki powrót czekają Bully i Max Payne, a gdzieś tam w nielicznych sercach tli się jeszcze nadzieja na Agenta. Jednak to nie wspomniane projekty, a szósta odsłona niewiarygodnie popularnej serii Grand Theft Auto jest tym tytułem, którego możemy spodziewać się w ciągu najbliższej dekady.

Według najnowszych informacji z grudnia 2019 roku, GTAV osiągnęło wynik 120 milionów sprzedanych kopii. Dziesięć milionów więcej, niż podawaliśmy rok temu w tym artykule. Niesamowity wynik jak na grę, która ma już prawie siedem lat.

Po oszałamiającym sukcesie GTA Online, modułu sieciowego GTAV, sporo osób ma obawy, czy Rockstar nie zacznie w przyszłości traktować kampanii single player po macoszemu, skupiając się przede wszystkim na rozwoju trybu online. Choć czasu nie cofniemy i rozbudowany multiplayer możemy w kolejnej części uznać za pewnik, niekoniecznie musi to oznaczać gorszą zabawę dla samotników. „Gwiazdy Rocka” spokojnie mogą sobie pozwolić na należyte zadbanie o oba warianty zabawy, zwłaszcza że wciąż istnieje spory odsetek graczy, których sieciowe wojaże nie interesują wcale – i jest to zdecydowanie zbyt duża grupa, by całkowite jej sobie odpuszczenie było opłacalne z biznesowego punktu widzenia. Być może dostaniemy coś w rodzaju hybrydy i pełnoprawną kampanię fabularną rozegramy w świecie, w którym swoje sprawy jednocześnie załatwiać będą inni żywi ludzie.

„Szóstka” najpewniej przeniesie nas do trzeciego z ulubionych miast twórców cyklu, czyli niewykorzystanego jeszcze w erze HD słonecznego Vice City. Wprowadzenie kilku grywalnych bohaterów spotkało się z ciepłym przyjęciem, możemy więc spodziewać się tu powtórki – nie zdziwiłbym się także, gdyby jeszcze bardziej urozmaicono postacie, pozwalając nam pokierować chociażby kobietą albo nawet kimś stojącym po drugiej stronie prawa.

Chcielibyśmy także gry: Sleeping Dogs 2

Seria GTA doczekała się wielu konkurentów, ale tylko nieliczni zdołali zdobyć większą sympatię graczy. W tej niewielkiej grupce znalazło się Sleeping Dogs, przenoszące znajome pomysły (i dorzucające nieco nowych) do bezlitosnego świata triad Hongkongu. Choć sprzedaż tej pozycji (1,5 mln egzemplarzy w kluczowym okresie po premierze) została uznana przez Square Enix za niezadowalającą, z perspektywy czasu firma stwierdziła, że mogła mieć zbyt wysokie oczekiwania i gra w gruncie rzeczy poradziła sobie całkiem nieźle. Daje to nadzieję, że w przyszłości otrzymamy kolejną okazję, by wybrać się do świata chińskiego podziemia.

Pytanie brzmi, kto mógłby stworzyć Sleeping Dogs 2? Odpowiedzialne za grę studio United Front Games zostało zamknięte w 2016 roku. To oznaczało między innymi skasowanie gry Triad Wars, która była określana jako sieciowa kontynuacja Sleeping Dogs.

TWOIM ZDANIEM

Czekasz na PlayStation 5?

Nie
54,7%
Tak
42,1%
Nie wiem
3,1%
Zobacz inne ankiety
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI

God of War

God of War

Bloodborne

Bloodborne

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds

Czym będzie PS5? Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe
Czym będzie PS5? Premiera, cena, specyfikacja, tytuły startowe

Kolejna, dziewiąta już generacja konsol coraz wyraźniej rysuje się na horyzoncie, a jej heroldem ma być właśnie PlayStation 5. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie dotychczasowe pogłoski i przecieki na temat PS5.

Najlepsze gry na PS4 – 16 świetnych gier na PlayStation 4
Najlepsze gry na PS4 – 16 świetnych gier na PlayStation 4

PlayStation 4 już powoli odchodzi od historii, dlatego postanowiliśmy zaktualizować naszą listę najlepszych gier na PS4. Oto rezultat naszej pracy.

Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?
Czy PlayStation 5 jest nam potrzebne już teraz?

Plotki o następcy PlayStation 4 rozpalają wyobraźnię fanów konsol firmy Sony, dając nadzieję na szybką premierę kolejnej generacji. Czy jednak faktycznie potrzebujemy PlayStation 5 tak szybko?