Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 20 grudnia 2018, 16:33

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

Gry 2018 roku – lista najlepszych tytułów tego roku

W tym na bieżąco aktualizowanym artykule będziemy przedstawiać gry wydane w 2018 roku, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie, oraz w szybki sposób odsyłać Was do recenzji danych tytułów.

Jeżeli kiedykolwiek próbowaliście wskazać swoją ulubioną dziesiątkę gier wideo z danego roku, znacie ten dylemat. W ciągu dwunastu miesięcy wyszło tyle świetnych tytułów, a ja muszę się ograniczyć do ich niewielkiej części? Pominąć pozycje, z którymi spędziłem długie tygodnie, na rzecz fenomenalnego „indyka” i vice versa? My ten problem mamy regularnie, bo od lat zbieramy się w grudniu, by wspólnymi siłami opublikować listę najlepszych produkcji mijającego roku. Ale ostatnim razem czegoś się nauczyliśmy. 2017 rok był tak fantastycznym okresem dla interaktywnej rozrywki – praktycznie co chwilę pojawiało się dzieło, które wstyd było przegapić – że w 2018 postanowiliśmy dmuchać na zimne... i od razu zacząć tworzyć listę wartych uwagi gier.

PODWÓJNE STRONY

Nie chcieliśmy, żeby ten tekst miał za dużo stron, a że niezłych gier w tym roku wyszło sporo więcej niż 25, na części stron znajdziecie po dwie gry, zamiast jednej.

UWAGA! TEKST W WERSJI OSTATECZNEJ

Artykuł ten był regularnie aktualizowany. Przez cały rok dodawaliśmy do niego najciekawsze gry, żeby nie przegapić żadnej dużej i udanej produkcji. W ostatnich dniach grudnia dopisaliśmy ostatnią porcję czterech tytułów, zamykając temat. W styczniu 2019 planujemy ostatecznie podsumować rok, publikując redakcyjny ranking najlepszych gier 2018.

HISTORIA AKTUALIZACJI

7 czerwca 2018 roku dopisaliśmy do listy dwa tytuły – Battletech i Pillars of Eternity II: Deadfire.

12 listopada 2018 roku zaktualizowaliśmy tekst o największe premiery kilku ostatnich miesięcy. Na ostatnich stronach artykułu znajdziecie m.in. Red Dead Redemption 2, Assassin’s Creed Odyssey czy Forzę Horizon 4.

20 grudnia 2018 roku do listy dodaliśmy cztery gry – Spyro Reignited Trilogy, Battlefield V, Mutant Year Zero: Road To Eden i Super Smash Bros. Ultimate.

W tym artykule przedstawimy Wam listę tytułów, jakie wyszły w 2018 roku i naszym skromnym zdaniem zasługują, by zwrócić na nie uwagę. Wysokobudżetowe hity, małe, niezależne projekty – wszystko, co zdoła podbić serca naszych recenzentów, znajdzie się w niniejszym zestawieniu. Nie mamy co prawda pojęcia, jak długa ostatecznie okaże się ta wyliczanka, ale dla dobra naszego i Waszego szczerze życzymy sobie, by miała ona jak najwięcej pozycji.

Oczywiście nie oznacza to, że rezygnujemy ze zwyczajowych kończących rok podsumowań – to przecież w naszym serwisie tradycja. Ten tekst ma po prostu pomóc wszystkim zagubionym duszyczkom, które w środku wakacji zaczną się zastanawiać, co jeszcze z wydanych ostatnio gier jest warte uwagi. A według nas każda z poniższych pozycji zasługuje na rozgłos. I nawet jeśli niektórych nie zrecenzowaliśmy, specjalne wyróżnienia znajdziecie w oddzielnych ramkach.

JAK POWSTAŁA TA LISTA?

Wybraliśmy najciekawsze naszym zdaniem gry 2018 roku i ułożyliśmy je w kolejności chronologicznej – według dat ich premier. Na ocenienie, która produkcja jest najlepsza, przyjdzie czas już w styczniu 2019.

CIEKAWOSTKI Z LISTY

 1. na liście znajdują się cztery exclusive’y z PS4 i sześć gier dostępnych wyłącznie na PC;
 2. niemal połowa (10) pozycji ze spisu to otwarte światy. Dwie z nich to gry japońskie – Monster Hunter World i Yakuza 6;
 3. aż 14 opisanych przez nas gier to sequele, a dwie to remastery. Jednocześnie jednak 10 tytułów to gry całkiem nowe;
 4. dwie gry z listy były finansowane za pośrednictwem Kickstartera – Battletech i Kingdome Come;
 5. 14 z wymienionych gier oferuje wyłącznie zabawę dla pojedynczego gracza;
 6. na liście są aż cztery bijatyki;

KTO PRODUKUJE NAJLEPSZE GRY?

W ramach ciekawostki podzieliliśmy gry w naszym zestawieniu ze względu na kraj produkcji. Wyraźnie widać, które kraje wyprodukowały w tym roku najwięcej dobrych gier i to chyba nie jest zaskoczenie.

 1. USA – 7
 2. Japonia – 7
 3. Kanada – 4
 4. Szwecja – 3
 5. Polska – 1
 6. Wielka Brytania – 1
 7. Francja – 1
 8. Czechy 1
 9. Chiny – 1 (studio, które stworzyło Into the Breach znajduje się w Szanghaju)

Street Fighter V: Arcade Edition

 1. Premiera: 16 stycznia
 2. Platformy: PC, PlayStation 4
 3. Nasza ocena: 9/10

Starania o ocalenie dobrego imienia Street Fightera V po katastrofie, jaką była premiera gry na początku 2016 roku, przypominały próby ratowania pacjenta z dziurą w głowie. Dzieło Capcomu, choć recenzenci ocenili je raczej pozytywnie, spotkało się z ostrą krytyką graczy z powodu braku zawartości i problemów z serwerami. Większość deweloperów rzuciłaby ręcznikiem i obiecała poprawę przy okazji części szóstej, ale Japończycy postanowili walczyć dalej. Dzięki temu Street Fighter V, wyjątkowo brzydkie kaczątko, zmienił się w Street Fightera V: Arcade Edition, pięknego łabędzia. Z tą różnicą, że ten łabędź nie wcina okruszków i nie pozuje do romantycznych zdjęć, a kopie tyłki, gdy tylko nadarzy się po temu okazja.

Street Fighter V: Arcade Edition nie dość, że imponował na premierę, to regularnie wzbogacany jest o nową zawartość. Capcom zapewnia, że wsparcie dla tego tytułu będzie trwać przez lata! - 2018-12-20
Street Fighter V: Arcade Edition nie dość, że imponował na premierę, to regularnie wzbogacany jest o nową zawartość. Capcom zapewnia, że wsparcie dla tego tytułu będzie trwać przez lata!

W Arcade Edition dobre wrażenie robi to, co działało idealnie w poprzedniej wersji. Mowa o świetnym systemie walki, który efektowność potyczek łączy z odpowiednią złożonością mechanik. To masa uderzeń, kopnięć, ciosów specjalnych, combosów i ataków, do wykorzystania których trzeba naładować odpowiedni pasek – dzięki temu każda kolejna walka w Street Fighterze V może przebiec według innego scenariusza, a coś takiego jak gwarantowane zwycięstwo po prostu nie istnieje.

Capcom dorzucił do tego nowe tryby rozgrywki, usprawnił działanie zabawy w sieci, dołożył szereg opcji rozwijania swoich umiejętności, zdecydowanie poszerzył listę dostępnych postaci – i w dodatku zaoferował te wszystkie zmiany za darmo każdemu, kto kupił wcześniej Street Fightera V. Tym samym bijatyka, będąca dotąd plamą na honorze firmy, stała się dumą całego gatunku.

 1. Recenzja gry Street Fighter V: Arcade Edition – najlepsza bijatyka na rynku

WYRÓŻNIENIE: Subnautica

 1. Premiera: 23 stycznia
 2. Platformy: PC, Xbox One

Survivali z otwartym światem ci u nas dostatek, jednak Subnautica potrafi wyróżnić się z tłumu. Elementy walki o przetrwanie są świetnie wkomponowane w eksplorację tego uniwersum, a poziom trudności na tyle zbalansowany, by rzucić graczowi niemałe wyzwanie. Najważniejsza jest jednak atmosfera podwodnego świata. Dzieło studia Unknown Worlds Entertainment z jednej strony urzeka pięknem, z drugiej nieustannie wzbudza w nas uczucie podskórnego napięcia. I jest ono całkowicie uzasadnione, bo w Subnautice mogą przydarzyć się rzeczy zdecydowanie gorsze niż koniec tlenu w butli. To produkcja doskonale budująca subtelny klimat nieznanego i niezbyt przyjaznego nam środowiska, w którym damy sobie radę tylko wówczas, jeśli non stop będziemy się mieć na baczności.

TWOIM ZDANIEM

Rok 2018 powoli dobiega końca. Jak go na razie oceniasz w skali szkolej?

Bardzo dobry rok (5/6)
49,4%
Dobry rok (4/6)
24,4%
Świetny rok! (6/6)
7,3%
Słaby rok (2/6)
7%
Dostateczny rok (3/6)
6%
Dawno nie było tak źle (1/6)
5,8%
Zobacz inne ankiety
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Assassin's Creed: Odyssey

Assassin's Creed: Odyssey

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

God of War

God of War

Far Cry 5

Far Cry 5

Battlefield V

Battlefield V

Pillars of Eternity II: Deadfire

Pillars of Eternity II: Deadfire

Frostpunk

Frostpunk

Monster Hunter: World

Monster Hunter: World

Northgard

Northgard

Gry 2019 roku – lista najlepszych produkcji bieżącego roku
Gry 2019 roku – lista najlepszych produkcji bieżącego roku

W tym na bieżąco aktualizowanym artykule będziemy przedstawiać gry wydane w 2019 roku, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie, oraz w szybki sposób odsyłać Was do recenzji danych tytułów.

Najlepsze gry RPG wszech czasów – lista top 100 erpegów. Edycja 2019
Najlepsze gry RPG wszech czasów – lista top 100 erpegów. Edycja 2019

Oto piąta odsłona naszej listy najlepszych gier RPG w historii. W edycji 2019 pojawiło się osiem nowości i kilka ciekawych zmian na szczycie rankingu. Jak wysoko wskoczyło Kingdom Come? Czy Wiedźmin 3 nadal króluje? Zapraszamy do lektury.

Nie tylko RDR2 – 18 gier drugiej połowy 2018 roku, na które warto czekać
Nie tylko RDR2 – 18 gier drugiej połowy 2018 roku, na które warto czekać

Ostatnie sześć miesięcy mogło Was mile zaskoczyć lub rozczarować, ale pamiętajmy, że to dopiero półmetek 2018 roku. Do 31 grudnia na półki sklepowe trafi jeszcze sporo interesujących produkcji, dzięki którym nie będziemy narzekać na nudę.

Komentarze Czytelników (173)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
12.11.2018 23:55
8
odpowiedz
2 odpowiedzi
luzik8010
26
Centurion

nie ma takiej opcji!nie będę pakował kasy po 300 stówy za gry.Jeszcze mnie nie poj...Przeżyjemy he.

12.11.2018 15:19
SpecShadow
odpowiedz
2 odpowiedzi
SpecShadow
73
Silence of the LAMs

Znowu juniorzy odkopali stary wątek, znowu ludzie się dopisują bez patrzenia na datę.

12.11.2018 15:33
A.l.e.X
odpowiedz
A.l.e.X
127
Alekde

było dużo lepszy gier ale jedno trzeba przyznać RDR2 a potem długo długo nic...

12.11.2018 17:48
SuperSamuraj
2
odpowiedz
SuperSamuraj
38
Pretorianin

Szczerze, to niewiele gier wyszło które mnie skłoniłyby do wydania 200 zł za egzemplarz, albo 250 zł jak np. Forza Horizon 4.

90% gier jest warta maks 50 zł. Cierpliwie poczekam aż spadnie cena. Jeżeli nie, to po prostu nie kupie.

Czekam na dragon balla figterz, na promocjach już jest za 85 zł nawet. Jeszcze rok i kupie za mniej niż 5 dyszek.

12.11.2018 19:46
Guntor
2
odpowiedz
Guntor
29
Konsul

1. Red Dead Redemption 2- Rockstar zostawił inne gry daleko w tyle, pokazując że na konsolach tej generacji można wycisnąć wciąż wiele. Grafika, muzyka, gameplay, świat, fabuła, postacie, świetne aktywności poboczne i zadania poboczne, genialnie skonstruowane misje. All. Jedyną wadą są błędy graficzne.
2. God of War- palce lizać. Druga naepsza gra tej generacji dla mnie.
3. Marvel Spider Man- świetny gameplay, bardzo dobry wątek główny, niesamowity klimat, grafika.

Wciąż do ogrania kolos i detroit. I z tego.co widziałem bardzo prawdopodbne że one zajmą miejsca w rankingu.

12.11.2018 19:58
odpowiedz
luzik8010
26
Centurion

Witam dla mnie ten rok to tragedia jeżeli chodzi o ilość dobrych gier na PC.Rozumiem w skali roku do jesieni,że mało wychodzi.to ok.Ale żeby od września do grudnia było max 5 gier dobrych.Masakra!!!
Gdzie te czasy gdy miałem na kompie 4-5 gier zainstalowanych.I nie wiedziałem w co grać ,w co jako pierwsze:)Nie zdążyłem ukończyć jednej a już 2 premiery do ogrania he.
W tej jesieni sam deszcz i bagno:(
Szumnie zapowiedziane gry okazały się syfem.Robione na szybko z zdelezowaną grafiką i hu...fabułą.Pamiętam jak kilka miesięcy przed zapowiadano gre Wampyr.Reklamy trailere itp.I co po ograniu tragedia.Większego gów...dawno nie widziałem.
W skali roku dla mnie tylko kilka gier zostało w pamięci.
Pozycje stałe i wydawane prawie co roku.:

-Far cry 5 -grafika fabuła klimat 8/10

-Shadow of the Tomb Raider-Nie zawiodło boska grafika fabuła choć powtarzalna jak poprzednie części

-Fifa 19-Ideał w swojej klasie ogrywane 365 dni w roku

-Pes 19-klasyk lecz po braku licencji do spalenia na stosie he.Choć nie powiem z kolesiem nie raz popykam.

-Assains Odysey-no cuż dla mnie żeby nie ta seria to świat gier na PC by dla mnie nie istniał.To co zrobili w tym roku mistrzostwo świata.I to mój lider nr 1.

-Batlefield 5/just cause 4 na te czekam i podejrzewam ,że się nie zawiodę:)

Podsumowując sztuk 7.Tak żle jeszcze nie było.Owszem są inne pozycje.Ale jak pisałem wyżej,syf i mogiła.Sory ale gra ma wyglądać.21 wiek te minimum graficzne musi być zachowane.A nie które gry co wyszły po instalce jak bym się cofnął w czasie.Nie po to na sprzęt wydaje kupę kasy,żeby grać w pixele he.Jak będę chciał zapuszczę na swoim samsungu s 7 nie takie gry i będą lepsze niż ta masakra co wyszła na Pc w tym roku.
Wiadomo są gry też sieciowe ale to nie dla mnie.Biegać jak pierd...po jednej mapie bez fabuły i sensu.Kiedyś wychodziły gry co podstawą był singiel a dodatkowo można było grać po sieci.Nie rozumiem ,żeby takie CODY wychodziły tylko do tego typu rozgrywki.No tak naciąganie kasy i tyle!
To jest moje osobiste zdanie.Wiem pewnie powiecie kup se konsole.Nigdy w życiu.Szkoda kasy .Dla mnie Pc to uniwersalne urządzenie i do gier pracy itp.Zresztą nie ukrywam,że nie raz ściągnę pirata.Dla tego,że mnie nie stać na wydawanie na wszystkie gry 200+.A na konsolach nie ma takiej opcji.Więć skazany bym był na nabijanie kabzy bogaczom z branzy gier.Które co roku wychodzą co raz gorsze.A premier godnych zakupu i grania można policzyć góra do 7 he.pozdrawiam

12.11.2018 20:39
Jak213
odpowiedz
Jak213
10
Pretorianin

Dla mnie najlepsze gry tego roku to:
-Kingdom Come:Deliverance
-Red Dead Redemption 2
-Ancestors Legacy
-Frostpunk
-Assassin's Creed Odyssey
A reszta niech spada na drzewo

12.11.2018 21:18
KUBA87
odpowiedz
3 odpowiedzi
KUBA87
7
Chorąży

W sumie gra roku moze byc tylko jedna .....RDR2 i dlugo nic.
Potem God of War,Kratos koks jest w ciąż w dobrej formie:)
Na podium daje tez Detroit Become Human.albo Spiderman nie moge sie zdecydować:)
generalnie piekny rok,ale tylko na konsole,wniosek jest tyko jeden i moja rada ..jak ktos jest Single Player to niech jak najszybciej skonczy z PC i tylko konsola.

post wyedytowany przez KUBA87 2018-11-12 21:22:00
12.11.2018 23:55
8
odpowiedz
2 odpowiedzi
luzik8010
26
Centurion

nie ma takiej opcji!nie będę pakował kasy po 300 stówy za gry.Jeszcze mnie nie poj...Przeżyjemy he.

13.11.2018 05:25
3
odpowiedz
gro_oby
175
Senator

I żadnego dobrego RTSa jak już od lat:(

13.11.2018 09:55
wytrawny_troll
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
wytrawny_troll
30
Ele man tar

Assassin’s Creed Odyssey wśród najlepszych gier roku? Serio? No bez jaj. Ocena 7.5 to nie jest próg dla najlepszych. Poza tym tak czy inaczej to przeciętny średniak z mnóstwem błędów. Myślę, że umieszczenie tego produktu wśród najlepszych to nieporozumienie.

13.11.2018 10:27
Sasori666
odpowiedz
1 odpowiedź
Sasori666
133
Korneliusz

Średniak to jest gra 5/10.

13.11.2018 11:00
odpowiedz
Jango Kane
31
Konsul

Red Dead Redemption 2, Assassin's Creed Odyssey, Far Cry 5, Battlefield 5, Kingdom Come Deliverance, Pillars of Eternity 2, Pathfinder 2 Kingmaker... Raczej kiepski rok, zwłaszcza dla fanów cRPG, strategii i generalnie zwolenników postępu, bo większość tytułów była zdecydowanie wtórna. Nie grałem w Red Dead Redemption 2, bo czekam na wersję PC, ale uważam, że spokojnie należy się jej tytuł gry roku. Najbardziej irytuje mnie to, że jest to kolejny rok, który utwierdza mnie w przekonaniu, że gry stają się coraz głupsze, prostsze i ustandaryzowane.

13.11.2018 13:01
kęsik
😂
odpowiedz
kęsik
96
Legend

Lel, najbardziej trafna odpowiedź w ankiecie ma ledwo 2,6% głosów. Dawno nie było takiego słabego roku jeżeli chodzi o nowe premiery.

13.11.2018 13:16
Kozi27
😜
odpowiedz
Kozi27
5
Legionista

Na szczycie zawalczą o tak God of war i Red dead redemption 2

13.11.2018 15:06
odpowiedz
zanonimizowany1274263
0
Legionista

Rok w którym trzeba odpalić na nowo C&C 1,2,3 i Diablo 2 i przejść setny raz Dooma i Hexena to bardzo kiepski rok.

Dla posiadaczy PlayStation było bardzo dobrze.

Dla PC MasterR było bardzo słabo.
-Monster Hunter
-Assasin Odysey
jakoś ratują rok ale szału nie było (no może powrót Quake)

13.11.2018 16:53
lubiepierogi18
2
odpowiedz
lubiepierogi18
9
Legionista

Kingdom Come Deliverance to dla mnie gra wybitna i taka, na którą długo czekałam. Nie jest to gra bez problemów, ale są one natury technicznej, który to aspekt zawsze cierpliwie znoszę, jeżeli producent oferuje mi w zamian wspaniały, żyjący świat, nietuzinkowe postacie, wspaniałe przygody, rozbudowane, inteligentne questy, ciekawe dialogi :) To wszystko dostałam od WH i cieszę się, że się nie zawiodłam. Wiedziałam, że będzie dobrze gdy 2 lata temu ponad zobaczyłam prezentacje i filmiki to już wtedy zakupiłam grę i czekałam cierpliwie. Opłaciło się. Jest to jedyna gra którą wykupiłam w "preorderze" i to z takim 2-letnim wyprzedzeniem. Obecnie mam na liczniku prawie 120 godzin i nie zaczęłam jeszcze wątku głównego w Ratajach :P. Naprawdę chce się po tym świecie chodzić, jeździć konno, zbierać zioła, strzelać z łuku, polować, grać w kości, ubierać w nowe zbroje, okradać wieśniaków i możnych, wykopywać skarby, zakradać do klasztoru i podziwiać widoczki. Fantastyczny średniowieczny klimat i cudowne orzeźwienie po tylu monotonnych RPG-ach klepanych dzisiaj masowo na kolanie wg jednego wzorca.

13.11.2018 23:04
PROsiak83
odpowiedz
PROsiak83
2
Pretorianin

1. Red Dead Redemption 2 - najpiękniejszy sandbox w historii gier, świat pełen detali, klimat.
2. Kingdom Come - mimo że jest to nadal niewypał pod względem technicznym, to jednak mnie jako fana Elders Scrollsów zauroczyła ta gra.
W GoW i w Spidermana jeszcze nie grałem. Assasinsy i Battlefieldy i Call of Duty bojkotuje, bo to masówki wydawane taśmowo co roku.

14.11.2018 11:29
Vroo
odpowiedz
Vroo
105
Konsul

Szczerze to ani God of war, ani RDR2 jakoś nie zmiotły mnie z kanapy. Nie wiem, czy to już zmęczenie materiału, czy to, że to (mam nadzieję) końcówka generacji i np. GoW nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak Uncharted 4, a analogicznie Rockstar nie przebił w kwestii otwartości świata trzeciego Wiedźmina. Przede mną jeszcze Spider-Man, Divinity 2, Kingdom Come i drugie Pillarsy, może któraś z ostatnich trzech gier sprawi, że serce zabije mi mocniej, zwłaszcza, że preferuje RPGi (choć zostawiłem je na koniec, bo chciałem sumiennie najpierw przejść Divinity 1 i Pillarsy 1, a na KC: Deliverance chyba jeszcze zbyt wcześnie - czekam na GOTY i kolejne łatki).

14.11.2018 19:35
ogórekdamian
1
odpowiedz
ogórekdamian
28
Zbocony Kockodan

Mam nadzieję, że plebiscyt wygra God of War, ale raczej nie ma co się łudzić, RDR2 pewnie zgarnie większość statuetek.
Niech zwycięży lepszy:)

17.11.2018 10:34
FanGta
1
odpowiedz
FanGta
115
Generał

Tragicznie nudny Far Cry 5, przekombinowany Asasyn Odysey, wykastrowany COD? I to miał byc problem w wyborze listy? Chyba nie było czym ją wypełnić. Szkoda, że pc jest tak krzywdzony, bo do konsol (padów) nie mam nerwów

post wyedytowany przez FanGta 2018-11-17 10:40:33
17.11.2018 10:45
Iselor (Łódź)
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Iselor (Łódź)
119
Senator

W tym roku nie kupię, ale "kiedyś" tak:

Dragon Ball FighterZ
Kingdom Come: Deliverance (tylko jeśli będzie/jest wersja PL)
Pillars of Eternity II: Deadfire (to jednak chyba kupie do końca roku)
może kiedyś SoulCalibur VI
może kiedyś Red Dead Redemption 2

18.11.2018 17:35
odpowiedz
3 odpowiedzi
zanonimizowany1275047
0
Centurion

Praktycznie żadnej ciekawej gry na PC, wielka szkoda.

19.11.2018 13:56
dolek_17
😁
odpowiedz
dolek_17
91
pawian_akrobata

Wg mnie dawno nie było tak udanego roku dla gier:
State of Decay 2 (i to jakie tanie) i w końcu tez porządna nawalanka z Dragon Balla, GoW, nowy AC, Spiderman, RDR2 , FrostPunk, ostatnia część Banner Saga no i wreszcie zaowiedziany oficjalnie CyberPunk 2077.. szkoda mi tylko Telltale.

Nie wszystkie te tytuły ograłem ale wiekszosc z nich. A pozostale mam i czekają albo kupie w najbiższym czasie w jakiejś promocji np Spidey :D - czekam na wszystkie DLC i wtedy biore sie do grania :)

20.11.2018 07:53
Wielki Gracz od 2000 roku
odpowiedz
Wielki Gracz od 2000 roku
125
El Kwako

W sumie to dla mnie tylko Spider-Man i Darksiders III (tak wiem, że jeszcze nie wyszedł, ale wiem też że dla mnie to będzie hit tego roku). No i może Frostpunk, ale w sumie jest to gra dobra, ale nie wybitna.

20.11.2018 17:58
odpowiedz
BayekAC
10
Legionista

Ale ten czas szybko leci...

22.11.2018 07:57
Oburzony
odpowiedz
Oburzony
58
PC Gamer

Moje Top 10:

1. Assassins Creed Odyssey
2. Quake Champions
3. Shadow of the Tomb Raider
4. Dragon Ball FighterZ
5. Soulcalibur VI
6. Kingdom Come Deliverance
7. Ni No Kuni 2
8. Dragon Quest XI
9. Pillars of Eternity II
10. Pokemon Let's GO

17.12.2018 12:19
😂
odpowiedz
roockoPL
26
Centurion

1 gow, RDR 2
2 spaider
3 monster hunter word
4 nic ...itd
Reszta to tło, w większości nowych tytułów nieskonczylem bo taka kicha ze brak słów. Kopiuj wklej od ubi,przegadany wampir i stepy dc gry za karę. W 2019 niewydam więcej niż 100 na grę raz na miech jak będzie co kupić. A za resztę kasy będę miał wodę, kox, dziw... a oszczędzony czs spędzę ze sztanga.

26.12.2018 20:45
Warrir
1
odpowiedz
Warrir
49
Centurion

Przy tym co dzieje się w branży, oglądając wpadki niegdyś wielkich developerów, coraz gorsze odsłony znanych marek, widząc narastającą świadomość konsumentów którzy wreszcie - słusznie, zaczynają podnosić zapalone pochodnie, wystawia na próbę mnie jako gracza.
Od paru lat widzę że za grami ciągnie się coraz zła passa - przynajmniej tymi wysokobudżetowymi, bo indyki jak to indyki - potrafią jeszcze czymś nowym i świeżym zaskoczyć.

Niby pojawiają się czasem jakieś światełka w tunelu. Z drugiej strony i tak niewiele gier dla mnie - nie mam ochoty na kilkuset godzinne sandboxy, nawet RDR2 mimo swojej ponadprzeciętności stoi w duchu takich produkcji, God of War też postawił na, jeśli nie otwarty, to przynajmniej półotwarty świat.

A ja bym chciał dobrych, bardziej skondensowanych produkcji - szczególnie filmowych. Coś może pokroju Unchartedów, Last of Us, Alana Wake'a... i smuci, że coraz bardziej się od tej formuły odchodzi :)

PC'towcy w tym roku w kwestii AAA w ogóle przeszli przez solidny kryzys - w dziedzinie gier single skoncentrowanych na filmowej narracji nie było właściwie absolutnie nic wartego szczególnej uwagi.
Zobaczymy co przyniesie 2019, ale 2018 był dla mnie rokiem rozczarowań. Nic konkretnego nie przypadło mi do gustu.

post wyedytowany przez Warrir 2018-12-26 20:46:09
27.12.2018 10:30
😢
odpowiedz
Desolator
93
Pretorianin

Gdzie Fallout 76? :(

30.12.2018 20:22
Electric_Wizard
odpowiedz
Electric_Wizard
39
Pretorianin

Coraz słabiej. Pełno kolorowych fantasy popierdółek. Jeszcze ten KCD jakoś ratuje sytuację, tak samo RDR2 ale rok okropnie słaby. Nie ukazał się M&B, brak sensownych gier nie napakowanych jakimś fantasy czy innym sci-fi.
Strategie nie istnieją, RTSy również, a FPSów które by nie przyprawiały o wymioty, brak.

Ps. Czekam na największe wtopy 2018, chce z rozkoszą pocisnąć swoim kamieniem w stronę The Farm 51 :D

post wyedytowany przez Electric_Wizard 2018-12-30 20:23:13
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze