Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 25 kwietnia 2021, 07:56

autor: Adrian Werner

Gry strategiczne na Androida - najciekawsze strategie mobilne

Rynek mobilny to nie tylko proste gry dla niedzielnych graczy, ale także zaawansowane strategie dla wymiataczy. Wybraliśmy najciekawsze z nich, a na liście znajdziecie zarówno darmowe jak i płatne tytuły.

The Bonfire 2: Uncharted Shores

Model biznesowy: hybrydowy; produkcję tę można pobrać i grać za darmo przez 10 dni w świecie gry, potem należy ją odblokować jednorazową płatnością – innych mikropłatności brak

THE BONFIRE 2 W SKRÓCIE
  1. Producent: FredBear Games
  2. Wydawca: FredBear Games
  3. Data premiery: 18 listopada 2020

Z kolei The Bonfire 2: Uncharted Shores to chyba najlepszy mobilny przedstawiciel tzw. survivalowych strategii. W grze naszym zadaniem jest zarządzanie nadmorską wioską. Musimy gromadzić surowce, stawiać nowe budynki i ulepszać te już istniejące oraz ogólnie dbać o naszych podwładnych. Nie ma tu jednak mowy o relaksującej rozgrywce. Nasza osada jest zawsze o krok od katastrofy i większość uwagi musimy poświęcać utrzymywaniu ludności przy życiu.

Za dnia zajmujemy się rozwojem, ale nocą na wioskę przypuszczają ataki potwory i bandyci. Jeśli nie przygotujemy się odpowiednio na te inwazje, nasza śliczna osada szybko obróci się w gruz. Kluczem do przetrwania jest właściwe gospodarowanie zasobami ludzkimi. Każdy osadnik stanowi bowiem odrębną postać z unikatowymi cechami, wpływającymi na rozgrywkę.

Z czasem wioska zmienia się w miasteczko, podwładni zyskują dobre uzbrojenie i pancerze, a my możemy odkrywać nowe tereny i szukać partnerów handlowych. Te klasyczne schematy strategiczne w The Bonfire 2: Uncharted Shores zostały jednak zrealizowane w formie mikro. Wszystkie terytoria umieszczone są na jednej linii brzegowej i mają małą powierzchnię. Cały świat zawsze jest pod ręką i nawet wielkie miasto składa się w praktyce z jednej dzielnicy. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się na urządzeniach mobilnych. Otrzymujemy bowiem głębię typową dla wielkich strategii, ale w formie, z którą bez problemu można sobie poradzić nawet na małych ekranach dotykowych.

  1. Zobacz grę The Bonfire 2: Uncharted Shores w sklepie Google Play

Adrian Werner

TWOIM ZDANIEM

Zdarzyło Ci się grać w pecetową strategię na komórce?

Nie, to nie wygodne.
66,2%
Tak, gram czasem, ciekawe doświadczenie.
19,6%
Może kiedyś dam szansę.
9,8%
Tak, ale bardziej na tablety niż smartfony.
4,5%
Zobacz inne ankiety
This War of Mine

This War of Mine

XCOM: Enemy Unknown

XCOM: Enemy Unknown

Kingdom Rush Origins

Kingdom Rush Origins

Clash Royale

Clash Royale

Open Panzer

Open Panzer

Iron Marines

Iron Marines

Door Kickers

Door Kickers

Transport Tycoon (2013)

Transport Tycoon (2013)

30 najlepszych tycoonów w historii – top strategie ekonomiczne na PC
30 najlepszych tycoonów w historii – top strategie ekonomiczne na PC

Kiedyś uwielbiane, a dziś zapomniane tycoony mają bogatą historię, w której nie brakowało gier wybitnych. Proponujemy przegląd trzydziestu naszym zdaniem najlepszych symulacji ekonomicznych, jakie ukazały się w ciągu blisko 30 lat istnienia tego gatunku.

Gry jak Candy Crush Saga, ale nie takie słodkie | Top 13 gier match 3
Gry jak Candy Crush Saga, ale nie takie słodkie | Top 13 gier match 3

Czasami najlepsze rozwiązania to te najprostsze – o dziwo nie inaczej jest z grami, a już zwłaszcza z tymi na urządzenia mobilne. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie 13 gier z kategorii match-3.

W co zagrać w wakacje na Androidzie? Lista dobrych gier mobilnych
W co zagrać w wakacje na Androidzie? Lista dobrych gier mobilnych

Każdy z nas nosi dzisiaj ze sobą komputer, który zawstydziłby swoją mocą pecety z lat 90. – o smartfonie mowa. Warto więc przyjrzeć się najlepszych grom mobilnym 2017 roku, bo w zalewie tych produkcji znalazło się wiele świetnych tytułów.