Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Transport Tycoon (2013) (AND)

Transport Tycoon (2013)

Transport Tycoon to wydana na Androida mobilna strategia ekonomiczna. Pozwala ona na wcielenie się w prezesa firmy transportowej działającej w latach 1930-2030. Naszym zadaniem jest zarabianie pieniędzy, rozwój przedsiębiorstwa i wykoszenie z rynku konkurencji.

Strategiczne | ekonomiczne | pociągi | transport

Okładka Transport Tycoon (2013) (AND)

data premiery gry:

3paź2013

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Transport Tycoon to dostępna na mobilny system iOSs strategia ekonomiczna opracowana przez studio 31x Limited. Jest to mocno przerobiona wersja wydanego w 1994 roku pecetowego klasyka pod tym samym tytułem i pieczę nad projektem sprawował autor pierwowzoru Chris Sawyer.

W grze obejmujemy stołek prezesa przedsiębiorstwa specjalizującego się w organizowaniu transportu towarów. Akcja rozpoczyna się w roku 1930 i trwa do 2030. Gracze zajmują się głównie inwestowaniem w transport drogowy, kolejowy, morski i lotniczy. Każdy z nich posiada inne zalety oraz wady, które trzeba odpowiednio wykorzystać, biorąc pod uwagę sytuację na mapie. Wszystkim tym zarządza skomplikowany system ekonomiczny, który sprawia, że wypracowanie zysków wymaga sporego wysiłku intelektualnego.

O to byśmy się nie nudzili, dba duża różnorodność wszystkich elementów wchodzących w skład gry. Dostępne mapy mogą składać się m.in. z lasów, pustyń, gór, dolin czy wysp. Cały świat jest podległy dynamicznej symulacji - zmieniają się w nim pory roku, tworzą i rozwijają przemysły miejskie. W biznesie możemy korzystać z ponad 150 typów maszyn, a wszystkie je da się także w dużym stopniu modyfikować.

Na przejście czeka 49 scenariuszy, ze starannie opracowanymi mapami, warunkami biznesowymi oraz celami. Wiele z nich opartych jest na autentycznych wydarzeniach i sytuacjach, które miały miejsce w Europie i Stanach Zjednoczonych w XX wieku. Dodatkową atrakcją jest rozbudowana sztuczna inteligencja kontrolująca naszych wirtualnych rywali.

Gra jest szalenie rozbudowana i pod tym względem na rynku mobilnym jest niewiele produkcji mogących się z nią równać. Przejrzysty interfejs pozwala jednak łatwo zapanować nad olbrzymim biznesem i szybko uzyskiwać dostęp do potrzebnych danych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Transport Tycoon (2013)

Wymagania wiekowe Transport Tycoon (2013)

odpowiednia dla każdego wieku

iOS
AND