Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 22 stycznia 2017, 11:42

autor: Draug

Gracz, fantasta, bibliotekarz. Entuzjasta dobrych opowieści, intensywnych strzelanin i samochodówek.

Najlepsze mody do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – grafika jak żyleta i inne cuda

Choć wsparcie dla modów nie należy do największych przymiotów Wiedźmina 3, dzieło CD Projekt RED cieszy się aktywną sceną moderską. Sprawdzamy najlepsze modyfikacje, które udało się spreparować fanom w ciągu półtora roku od premiery Dzikiego Gonu.

Witcher 2 Gear – ależ klasa, ależ szyk!

Witcher 2 Gear:
  1. Język: – (mod bez tekstu)
  2. Twórca: Holgar96 / Valas991
  3. Rozmiar: 143,2 MB
  4. Premiera: luty 2016
  5. Obecna wersja: 3.0 (marzec 2016 – wymaga „nieoficjalnej” poprawki)

Nie powiedziałbym, żeby eleganckim projektom pancerzy z Dzikiego Gonu potrzebna była podmiana, ale powstało tyle modów wprowadzających poprawki w garderobie Geralta, że wypadało uwzględnić w tekście któregoś reprezentanta tego nurtu. Mój wybór padł na wyjątkowo obszerny – i ciekawy – projekt, jakim jest Witcher 2 Gear. Mod oferuje dokładnie to, co sugeruje jego nazwa – dzięki niemu w Wiedźminie 3 pojawia się rynsztunek z Wiedźmina 2. A dokładniej – wchodzi w miejsce wybranych zbroi z „podstawki”. Gdyby ktoś się martwił, dodam, że autor wziął na celownik tylko 40 najbardziej pospolitych (czyt. najmniej efektownych) przedmiotów, modyfikacja trzyma się z dala od rynsztunku wiedźmińskiego i innych „unikatów”.

Choć w mojej opinii wcale nie musi, bo projekty pancerzy z Zabójców królów też były bardzo fajne. Warto mieć na uwadze, że poszczególne modele nie zostały przeniesione 1:1 – poddano je zabiegowi pielęgnacyjnemu, więc nie odbiegają poziomem detali od przedmiotów z Dzikiego Gonu. Szkoda tylko, że autor wybierał zastępstwa trochę na chybił trafił; rzuca się to w oczy szczególnie w przypadku eleganckiego stroju dworskiego, który zmienił się w kozacką zbroję (widoczną na screenie poniżej)... ale dającą wciąż 1 punkt pancerza. Tak, statystyki nie ulegają modyfikacjom. Na koniec wypada wspomnieć, że mod uwzględnia zarówno napierśniki, jak i rękawice, buty oraz spodnie, ale tylko te noszone przez Geralta – wygląd NPC pozostaje bez zmian.

  1. Pobierz modyfikację z naszych serwerów FTP

Instrukcja obsługi

  1. Autor nie zadbał o kompatybilność moda z grą w wersji 1.31, więc pobierz go nie z oficjalnej strony, tylko z tego adresu – jest to „nieoficjalna” wersja poprawiona, przygotowana przez innego użytkownika Nexus Mods.
  2. Archiwum rozpakuj do folderu „Mods” w katalogu, w którym masz zainstalowanego Wiedźmina 3. (Albo użyj Nexus Mod Managera).
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Krew i wino

Wiedźmin 3: Krew i wino

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

Trzy lata Wiedźmina 3 – jak Dziki Gon odmienił branżę gier
Trzy lata Wiedźmina 3 – jak Dziki Gon odmienił branżę gier

Trzy – tyle lat kończy Wiedźmin 3. Za dużo, żeby przepuścić taką okazję, ale za mało, żeby musieć Wam przypominać, za co pokochaliśmy tę grę. Dlatego zamiast wspominek o Dzikim Gonie proponujemy... wspominki o grach, które się na Dzikim Gonie wzorowały.

Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy
Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy

Wiedźmin 3 nie może się równać z Gothiciem czy serią Elder Scrolls pod względem ilości i jakości dostępnych modów, ale nie znaczy to, że nie jesteśmy w stanie uprzyjemnić sobie spotkań z Białym Wilkiem pewnymi modyfikacjami.

15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach
15 świetnych modów AD 2017 – Wiedźmin 3, Skyrim i Gothic na sterydach

Modów jest niemal tyle, ile gier na Steamie. W tym zalewie łatwo przegapić najciekawsze – wybraliśmy więc 15 świetnych modyfikacji do takich kultowych gier jak Wiedźmin 3, Skyrim czy Gothic.