Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 29 marca 2021, 14:28

autor: Draug & PefriX

25 najlepszych gier hack’n’slash - diablo dobra lista

Wracamy do naszego zestawienia 25 najlepszych gier z podgatunku hack and slash. W 2021 roku nadszedł bowiem czas na aktualizację tej listy. A zatem siecz i rąb, zbieraj graty i nabijaj poziomy. Czego chcieć więcej?

24. Sacred 2: Fallen Angel

Wydane w 2008 roku Sacred 2 to gra wykonana z takim rozmachem, że gdyby tylko stała się bardziej popularna, pewnie do dziś nazywalibyśmy ją „Skyrimem wśród hack’n’slashy”. Mało który przedstawiciel tego gatunku może bowiem pochwalić się otwartym światem tak ogromnych rozmiarów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by błąkać się po dzikich ostępach przez dziesiątki godzin. W grze istnieje fabuła (rozbita na dwie kampanie), ale nawet jeśli całkiem ją zlekceważymy, i tak nie będziemy się nudzić.

Do stosowania hiperbol zachęcają również inne elementy Sacred 2 – ilość złomu do zebrania, statystyk i umiejętności do rozwijania oraz easter eggów (w mało której grze cmentarne nagrobki są źródłem takiej wesołości), ale także – niestety – liczba bugów. Gdyby nie ten ostatni czynnik, być może mielibyśmy do czynienia z arcydziełem. A tak jest to „tylko” bardzo dobry hack’n’slash... Choć patrząc z perspektywy czasu, jego wartość podnosi fakt, że już pewnie nie doczeka się on godnego następcy. Zapomnijmy, że powstało coś takiego jak Sacred 3, dobrze?

WASZYM ZDANIEM

Żadna gra typu Diablo czy Torchlight nie dorówna Sacred 2. :) Sacred 2 jest jedyne w swoim rodzaju i nie da się stworzyć lepszej gry tego typu, tyle kropka. xD 9,5/10.

zanonimizowany706326, forum GRYOnline.pl

Wybitnie dobre i do tego bardzo rozbudowane RPG, ogromna różnorodność klas, umiejętności i ogrom możliwości ich zastosowania, tony sprzętu, bardzo ładnie wygląda, nawet dziś, zwłaszcza z ELITARNYMI teksturami, ogrom świata do zwiedzenia, humorystyczne i ukryte wątki, zabawne wypowiedzi naszych postaci, świetne animacje, zwłaszcza głównej mapy świata, która również jest ogromna jak wspomniany świat, a w sumie kilka światów.

WhiteStarB, forum GRYOnline.pl

TWOIM ZDANIEM

Którą z tych gier lubisz najbardziej?

42,1%
Diablo III
28,3%
Grim Dawn
19,7%
Path of Exile
9,9%
Wolcen
Zobacz inne ankiety
Path of Exile

Path of Exile

Diablo III

Diablo III

Grim Dawn

Grim Dawn

Diablo II: Pan Zniszczenia

Diablo II: Pan Zniszczenia

Titan Quest: Anniversary Edition

Titan Quest: Anniversary Edition

Torchlight II

Torchlight II

Bastion

Bastion

Dungeon Siege

Dungeon Siege

The Incredible Adventures of Van Helsing II

The Incredible Adventures of Van Helsing II

Nie tylko Diablo - 12 najlepszych nadchodzących gier hack'n'slash
Nie tylko Diablo - 12 najlepszych nadchodzących gier hack'n'slash

Miłośnicy sieczenia i rąbania monstrualnych hord dotąd zgrupowani byli głównie wokół dwóch tytułów, Diablo III oraz Path of Exile. Nadchodzący pretendenci do tronu hack’n’slash spróbują zmienić ten układ sił.