Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Assassin's Creed: Rogue Remastered XBOX ONE

Zremasterowana wersja gry Assassin’s Creed: Rogue, wzbogacona o dwa rozszerzenia i mniejsze pakiety dodatków. Na PlayStation 4 i Xboksie One tytuł działa w rozdzielczości 1080p, natomiast posiadacze PlayStation 4 Pro i Xboksa One X mogą się nim cieszyć w jakości 4K.

Akcji, historyczne, reedycje/remastery/remaki, sandbox, skradanki, TPP.

Assassin's Creed: Rogue Remastered - screen - 2018-03-21 - 368754Assassin's Creed: Rogue Remastered - screen - 2018-03-21 - 368753Assassin's Creed: Rogue Remastered - screen - 2018-03-21 - 368752Assassin's Creed: Rogue Remastered - screen - 2018-03-21 - 368751Assassin's Creed: Rogue Remastered - screen - 2018-03-21 - 368750Assassin's Creed: Rogue Remastered - screen - 2018-03-21 - 368749Assassin's Creed: Rogue Remastered - screen - 2018-03-21 - 368748Assassin's Creed: Rogue Remastered - screen - 2018-03-21 - 368747Assassin's Creed: Rogue Remastered - screen - 2018-01-12 - 362981

Ubisoft | producent

Ubisoft | wydawca

Ubisoft GmbH | wydawca PL

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

wersja językowa:
PL napisy, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Assassin's Creed: Rogue Remastered | XONE

20marca2018

20marca2018

premiera PL

20marca2018

Xbox Live

Microsoft XBOX ONE
Okładka Assassin's Creed: Rogue Remastered (XONE)
Assassin's Creed: Rogue Remastered

Jak sugeruje tytuł, Assassin’s Creed Rogue Remastered jest odświeżoną wersją gry Assassin’s Creed: Rogue, której premiera odbyła się w 2014 roku. Produkcja została opracowana przez studio Ubisoft Sophia, a trafiła między innymi na konsolę Xbox One.

Fabuła

Akcja Assassin's Creed Rogue Remastered toczy się pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w Assassin's Creed IV: Black Flag i Assassin's Creed III. Produkcja przenosi nas do drugiej połowy XVIII wieku, w czasy tak zwanej Wojny Siedmioletniej. Głównym bohaterem jest Shay Patrick Cormac, czyli członek bractwa Asasynów, który nie zgadza się z wyznawaną przez nich filozofią, przez co ostatecznie postanawia przejść na drugą stronę konfliktu. Będąc w szeregach zakonu Templariuszy, protagonista rozpoczyna polowanie na swoich dawnych przyjaciół. Warto odnotować, że wśród bohaterów tej opowieści pojawiają się postacie znane z wcześniejszych części serii, na czele z Haythamem Kenwayem i Achillesem Davenportem.

Mechanika

Wydane na platformę Xbox One Assassin’s Creed Rogue Remastered czerpie garściami z rozwiązań zaproponowanych w czwartej odsłonie cyklu. Na świat oddany do naszej dyspozycji składa się Nowy Jork, północnoamerykańska Dolina Rzeki oraz wody Oceanu Atlantyckiego; poza tym od czasu do czasu możemy odwiedzić również inne części świata. Motorem gry jest wykonywanie zadań fabularnych, którym towarzyszą misje poboczne; lista opcjonalnych aktywności obejmuje zdobywanie wysoko położonych punktów widokowych (na które Shay wspina się w zręczny, parkourowy sposób, odkrywając w ten sposób kolejne fragmenty mapy) oraz kolekcjonowanie licznych znajdziek.

Podobnie jak miało to miejsce we wcześniejszych produkcjach spod szyldu Assassin’s Creed, ważną rolę odgrywają starcia z przeciwnikami. Pojedynki toczymy zarówno na lądzie (jako były Asasyn, Cormac jest nie tylko doskonałym skrytobójcą, gdyż świetnie radzi sobie też w walce w zwarciu), jak i na morzu. Jego statek – Morrigan – posiada nowe narzędzia mordu w postaci automatycznego folgierza czy płonącego oleju, a ich dopełnieniem jest taran pozwalający na przebijanie się przez zlodowaciałe fragmenty mórz. Co ciekawe, także przeciwnicy zyskali nowe umiejętności – potrafią nie tylko dokonywać abordaży, lecz również atakować z powietrza oraz wykorzystywać elementy otoczenia w charakterze kryjówek.

Kwestie techniczne

Na potrzeby Assassin’s Creed Rogue Remastered deweloperzy odświeżyli oprawę graficzną – podczas gdy na PlayStation 4 i Xboksie One produkcja działa w rozdzielczości 1080p, na PlayStation 4 Pro i Xboksie One X tytuł uruchamia się w trybie 4K. Na tym jednak się nie kończy, gdyż twórcy poprawili też tekstury i wybrane efekty wizualne. Oprócz podstawowej wersji gry, zestaw zawiera dwa rozszerzenia (The Armor of Sir Gunn oraz The Siege of Fort de Sable) i pakiety dodatków (Master Templar i Explorer; zawierają one broń, elementy kosmetyczne i specjalne stroje dla bohatera, na czele z ubiorem Bayeka z Assassin's Creed Origins).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.9 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 120,99 PLN

Gry podobne do Assassin's Creed: Rogue Remastered

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed: Rogue Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Premiera Assassin's Creed Rogue Remastered
Premiera Assassin's Creed Rogue Remastered

wiadomość20 marca 2018

Dziś na PlayStation 4 oraz Xboksie One swoją premierę ma zremasterowana wersja Assassin's Creed Rogue. Z tej okazji kanał Candyland przygotował porównanie graficzne oryginału z nową wersją na PS4 i PS4 Pro. Doczekaliśmy się również pierwszych recenzji tytułu.

Assassin's Creed Rogue Remastered zapowiedziane
Assassin's Creed Rogue Remastered zapowiedziane

wiadomość11 stycznia 2018

Firma Ubisoft zapowiedziała Assassin's Creed: Rogue Remastered, czyli odświeżoną wersję ostatniej odsłony swojego flagowego cyklu, która zadebiutowała na PlayStation 3 i Xboksie 360. Tytuł zmierza na PlayStation 4 i Xboksa One, a na jego premierę nie będzie trzeba długo czekać.

7 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

gielm87

Gorn221

dren2

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz