Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Perish (PC)
OkładkaPerish (PC)

Perish PC

Perish to dynamiczny FPS, w którym wcielamy się w duszę próbującą opuścić ponury Czyściec. Eliminujemy zastępy przeciwników inspirowanych mitycznymi istotami i zdobywamy coraz potężniejsze wyposażenie. Gra pozwala na zabawę w pojedynkę lub w trybie współpracy.

Akcji | FPP | fantasy | FPS | indie | kooperacja | mitologia grecka | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Perish Premiera PC

2022

Steam

2022

producent: ITEM42 wydawca: HandyGames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Perish

Doom

Witchfire

Warhammer 40,000: Darktide

Perish jest dynamicznym FPS-em opracowanym przede wszystkim z myślą o multiplayerowej zabawie. Za stworzeniem tej produkcji stoi niezależne brytyjskie studio ITEM42, natomiast jej wydaniem zajęła się firma HandyGames.

Fabuła

Perish zabiera nas w podróż do miejsca zwanego Czyśćcem (ang. Purgatory). To mroczna, posępna kraina, niejako zawieszona pomiędzy światem żywych a rajem znanym jako Elysium. W trakcie zabawy wcielamy się w udręczoną duszę, która bierze udział w krwawym rytuale, starając się wywalczyć sobie drogę do zbawienia.

Mechanika

W Perish akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Rozgrywka polega głównie na eliminacji hord przeciwników, inspirowanych istotami rodem z rozmaitych mitów. Oprócz pomniejszych adwersarzy występujących w ilościach hurtowych, na naszej drodze stają znacznie potężniejsi bossowie. Dynamiczne starcia toczymy w różnych zakątkach Czyśćca. Mowa między innymi o zrujnowanych świątyniach, wulkanicznych klifach czy wielkich kuźniach, a także o gigantycznych labiryntach oraz jeziorach wypełnionych płynnym złotem.

Zabawę rozpoczynamy wyposażeni jedynie w szczerbaty miecz. W miarę eliminacji zastępów przeciwników zdobywamy jednak danake, czyli tutejszą walutę. Pozyskane kosztowności możemy przeznaczyć na zakup potężniejszego wyposażenia lub ulepszenie już posiadanego. Z czasem w nasze ręce trafiają coraz bardziej wymyślne narzędzia mordu – mowa zarówno o broni białej (pokroju toporów i oszczepów), jak i o broni palnej (a zatem o karabinach maszynowych, strzelbach czy rewolwerach). Nasz potencjał bojowy zwiększają również korony i pierścienie, które zapewniają nam rozmaite dodatkowe atuty.

Niezależnie od tego, jak potężni jesteśmy, podczas rozgrywki należy nieustannie mieć się na baczności. Po śmierci na placu boju tracimy bowiem wszystkie zdobyte bogactwa. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z depozytów i w ten sposób zabezpieczać gromadzone dobra.

Tryby gry

Pomimo że w Perish można grać w pojedynkę, tytuł przygotowano z myślą o kooperacyjnej zabawie w towarzystwie trzech osób. W trybie współpracy gracze mogą wzajemnie się wskrzeszać, a także skorzystać ze specjalnych gadżetów i broni.

Kwestie techniczne

Perish działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Oprawa graficzna tej produkcji została utrzymana w mrocznej stylistyce, potęgowanej przez oszczędną kolorystykę i oświetlenie lokacji. Całość prezentuje wysoki poziom. Podobać się mogą zwłaszcza różnorodne i bogate w detale modele broni oraz przeciwników; na uwagę zasługuje również szczegółowe otoczenie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Perish: 16+

Perish Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2500 3.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 10 64-bit