Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Eternium Android

Mage and Minions

Klasyczny hack’n’slash, w którym gracz trafia do fantastycznego świata opanowanego przez siły zła – ich uosobieniem jest żądny władzy Ragadam, maszerujący przez kolejne planety, zniewalający ich mieszkańców i siejący zniszczenie na ich powierzchni. Gracz wciela się w bohatera, który wyrusza za nim w pościg – po drodze musi jednak wykonać szereg zadań zlecanych przez napotkane postacie, a także stawić czoła niezliczonym hordom adwersarzy.

RPG, fantasy, hack'and'slash, zagraj za darmo, widok izometryczny, RPG akcji.

Eternium - screen - 2017-09-15 - 355821Eternium - screen - 2017-09-15 - 355820Eternium - screen - 2017-09-15 - 355819Eternium - screen - 2017-09-15 - 355818Eternium - screen - 2017-09-15 - 355817Eternium - screen - 2017-09-15 - 355816

Making Fun | producent

Making Fun | wydawca

Strona oficjalna

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Eternium | AND

7sierpnia2014

7sierpnia2014

Google Play

Android
Okładka Eternium (AND)
Eternium

Eternium jest produkcją typu hack’n’slash, opracowaną przez studio Making Fun. Głównym źródłem inspiracji były bestsellerowe serie Diablo oraz Torchlight. Tytuł pojawił się na platformie Android, gdzie jest dystrybuowany w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Fabuła

Eternium przenosi nas do fantastycznego uniwersum, gdzie kolejne planety padają pod naporem sił złowrogiego Ragadama. Po zakończeniu swojego zwycięskiego pochodu przez Elderath skierował się on w stronę kolejnego globu – Levanii. W tym momencie do akcji wkracza główny bohater – pałając rządzą zemsty, wyrusza w pościg za swoim odwiecznym wrogiem.

Mechanika

Podobnie jak w większości gier tego typu, w wydanym na platformie Android Eternium akcja została ukazana w widoku izometrycznym. Zabawę rozpoczynamy od wyboru imienia dla naszego podopiecznego i specjalizacji – możemy wcielić się w maga, wojownika lub łowcę nagród; poszczególne klasy zróżnicowano zarówno pod kątem preferowanego uzbrojenia, jak i umiejętności bojowych.

W toku przygody eksplorujemy zróżnicowane lokacje (m.in. ponure lasy i cmentarzyska, mniejsze lub większe osady, a także pełne tajemnic podziemia), wykonujemy zadania zlecane przez postacie neutralne oraz walczymy z napotkanymi przeciwnikami. Starcia toczą się w czasie rzeczywistym, a w ich trakcie robimy użytek z broni białej pokroju mieczy i toporów, zaklęć ofensywnych i defensywnych czy wreszcie z broni palnej, która pozwala na eliminację wrogów z bezpiecznej odległości. Na naszej drodze stają zróżnicowani adwersarze – bestiariusz obejmuje ożywione szkielety i zombie, mechaniczne istoty, a także potężne demony i smoki pełniące rolę bossów. Na szczęście protagonista nie jest sam – z czasem dołączają do niego inni śmiałkowie, którzy stanowią realne wsparcie na polu walki.

Prowadzonego do boju herosa rozwijamy, zdobywając punkty doświadczenia i awansując na kolejne poziomy – wówczas możemy zwiększyć wartość poszczególnych współczynników opisujących naszą postać oraz odblokować coraz mocniejsze umiejętności ofensywne i defensywne (każda specjalizacja posiada ich dwadzieścia). Nie bez znaczenia pozostaje również ekwipunek, który znajdujemy zarówno na truchłach pokonanych nieprzyjaciół, jak i w specjalnych skrzyniach; w nowe przedmioty możemy też się zaopatrzyć, wymieniając na nie kryształy zdobyte w trakcie wojaży.

Tryby gry

Podstawowym wariantem rozgrywki w wydanym na platformie Android Eternium jest kampania fabularna. Jej dopełnienie stanowi moduł Trials of Valor, gdzie możemy wypróbować swoje umiejętności na generowanych losowo poziomach. Tytuł umożliwia zabawę nie tylko w pojedynkę, ale też w towarzystwie innych graczy, zarówno w trybie współpracy, jak i w wariancie PvP.

Kwestie techniczne

Eternium może się pochwalić grafiką przyzwoitej jakości, co tyczy się zwłaszcza wersji opracowanej z myślą o urządzeniach mobilnych – małe ekrany skutecznie maskują wszelkie niedostatki w poziomie detali. Podobać się może również klimatyczny soundtrack. Jako ciekawostkę należy dodać, że autorzy zrezygnowali z elementów tak zwanego pay-to-win, a zaimplementowane przez nich mikrotransakcje mają czysto opcjonalny charakter.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Eternium

12+

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
21.01.2018 11:30
sbiedro
3
Junior
8.0

GRA już od dawna jest po Polsku :) ogólnie polecam :)