Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSPCAND
Okładka Exiled Kingdoms (iOS)

Exiled Kingdoms

Gra RPG akcji, opracowana przez niezależny zespół 4 Dimension Games. Exiled Kingdoms zabiera nas do fantastycznego świata, który przemierzamy w skórze samodzielnie wykreowanego bohatera.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | widok izometryczny | indie | RPG akcji

Okładka Exiled Kingdoms (iOS)

data premiery gry:

20gru2015

AND

28wrz2016

iOS

23lut2018

PC

Exiled Kingdoms jest grą RPG akcji opracowaną przez niezależne studio 4 Dimension Games. Produkcja trafiła na kilka platform, na których liście widnieje PC, AND i iOS.

Fabuła

Exiled Kingdoms zabiera nas w podróż do fantastycznego świata. Przed 100 laty Imperium Andorian padło ofiarą magicznego kataklizmu i zostało opanowane przez złowrogie istoty zwane Horrorami. Tysiące ocalonych odpłynęły do zamorskiej kolonii Varannar, którą podzieliły na cztery królestwa; w miarę upływu czasu udało im się zapomnieć o tragicznej w skutkach katastrofie. Niestety nie zażegnało to ich problemów – nie dość, że Varannar to pełen niebezpieczeństw i w dużej mierze niezbadany kontynent, to jeszcze poszczególne stronnictwa często wypowiadają sobie wojnę, uciekając się przy tym do barbarzyńskich czynów.

My natomiast wcielamy się w samodzielnie stworzonego bohatera (lub bohaterkę), który pewnego dnia otrzymał list z królestwa Varsilia. Z treści wiadomości wynikało, że odziedziczył on duży spadek, po którego odbiór musi stawić się w stolicy – mieście New Garand. Nie zastanawiając się zbyt długo, nasz podopieczny wyruszył więc w podróż, nie mając pojęcia o czekających go przygodach, a także o tym, z jakimi niebezpieczeństwami przyjdzie mu się zmierzyć.

Mechanika

Zabawę w wydanym na platformie PC, AND i iOS Exiled Kingdoms rozpoczynamy od stworzenia postaci. Możemy nadać jej imię, wybrać płeć i portret, a także zdecydować o reprezentowanej przez nią specjalizacji. Następnie przechodzimy do rozdzielenia punktów pomiędzy poszczególnymi statystykami, a także do wyboru umiejętności specjalnej. Dalej możemy już rozpocząć właściwą rozgrywkę.

Akcję ukazano tutaj w widoku izometrycznym. Autorzy oddają do naszej dyspozycji rozległy świat, który podzielili na sto osiemnaście mniejszych lokacji; mowa tak o terytoriach ulokowanych na powierzchni, jak i o podziemnych labiryntach wypełnionych pułapkami, przeciwnikami i sekretnymi pomieszczeniami. Kolonię Varannar zamieszkują postacie neutralne, z którymi możemy uciąć sobie pogawędkę; NPC stanowią cenne źródło informacji na temat świata przedstawionego, a dodatkowo wielu z nich ma dla nas zadania (choć nie brakuje wśród nich fetch questów, można trafić również na znacznie bardziej rozbudowane misje), których realizacja wiąże się z możliwością zdobycia cennych nagród.

Oczywiście jak przystało na reprezentanta gatunku action RPG, w toku przygody musimy stawiać czoła rozmaitym wrogom. Starcia toczą się w czasie rzeczywistym, a w ich trakcie korzystamy zarówno ze zdolności bojowych protagonisty (których wachlarz poszerzamy w miarę postępów), jak i z broni białej i dystansowej oraz zaklęć. Potencjał naszego bohatera możemy zwiększyć, zarówno kolekcjonując coraz potężniejsze wyposażenie, jak i zdobywając kolejne poziomy doświadczenia; po awansie mamy możliwość zwiększenia wartości wybranego atrybutu postaci, co jest o tyle ważne, że poszczególne współczynniki mają wpływ na powodzenie podejmowanych przez nas działań (na przykład wysoka inteligencja odblokowuje dodatkowe kwestie dialogowe).

Kwestie techniczne

Exiled Kingdoms utrzymano w stylistyce retro, co objawia się poprzez prostą (choć przejrzystą) oprawę graficzną, jak i oszczędną warstwę dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Exiled Kingdoms

Wymagania wiekowe Exiled Kingdoms

12+

Wymagania sprzętowe Exiled Kingdoms

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium III 1.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza
  • 250 MB HDD
  • Windows XP
PC
AND
iOS