Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Wiedźmin 3: Dziki Gon PS4

The Witcher 3: Wild Hunt

Wiedźmin 3: Dziki Gon to opracowana przez zespół CD Projekt RED gra cRPG. Ponownie wcielamy się w Geralta z Rivii, ale tym razem akcja osadzona jest w świecie o otwartej strukturze. Autorzy gruntownie przebudowali mechanikę walki, zaoferowali nowy silnik oraz położyli znacznie większy nacisk na zadania poboczne.

RPG, fantasy, książki, polskie, RPG akcji, sandbox, TPP.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - screen - 2015-05-13 - 299477Wiedźmin 3: Dziki Gon - screen - 2015-05-13 - 299476Wiedźmin 3: Dziki Gon - screen - 2015-05-13 - 299475Wiedźmin 3: Dziki Gon - screen - 2015-05-13 - 299474Wiedźmin 3: Dziki Gon - screen - 2015-05-13 - 299473Wiedźmin 3: Dziki Gon - screen - 2015-05-13 - 299472Wiedźmin 3: Dziki Gon - screen - 2015-05-13 - 299471Wiedźmin 3: Dziki Gon - screen - 2015-05-13 - 299470Wiedźmin 3: Dziki Gon - screen - 2015-05-13 - 299469

wersja językowa:
PL napisy i dialogi, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon | PS4

19maja2015

19maja2015

premiera PL

Sony PlayStation 4
Okładka The Witcher 3: Wild Hunt (PS4)
The Witcher 3: Wild Hunt

W 2007 roku na komputerach osobistych ukazała się gra Wiedźmin od studia CD Projekt RED. Tytuł, choć nie był idealny, spotkał się z ciepłym przyjęciem graczy, co zaowocowało wydaną w 2011 roku kontynuacją, zatytułowaną Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. W maju 2015 roku na konsoli PlayStation 4 pojawiła się trzecia część cyklu – Wiedźmin 3: Dziki Gon (The Witcher 3: Wild Hunt).

Tytuł na sprzęcie firmy Sony jest bliźniaczo podobny do wersji na konkurencyjnego Xboksa One, aczkolwiek może się pochwalić stałą rozdzielczością grafiki 1080p w przeciwieństwie do 900p skalowanego dynamicznie do 1080p na urządzeniu Microsoftu. Natomiast w porównaniu do wydania PC-towego, gra wypada oczywiście gorzej pod względem graficznym, ale różnice nie są kolosalne.

Jeżeli chodzi o samą zawartość, to wszystkie wydania oferują dokładnie to samo.

Fabuła

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon na PlayStation 4 ponownie wcielamy się w znanego z wcześniejszych odsłon wiedźmina. Główna oś fabularna obraca się wokół kilku oddzielnych wątków. Wśród nich znalazło się poszukiwanie utraconej miłości Geralta oraz inwazja Nilfgaardu na Królestwa Północy. Spróbujemy też powstrzymać tytułowy Dziki Gon, prześladujący wiedźmina zarówno w powieściach, jak i obecny w pierwszej i w nikłym stopniu w drugiej części serii. Wszystkie te główne zadania oferują filmową jakość opowiadanej historii, z rozgałęzionymi ścieżkami wydarzeń, imponującymi scenkami przerywnikowymi i starannie wyreżyserowanymi sekwencjami.

Co ciekawe, możemy porzucić część wątków, trzeba będzie jednak liczyć się z wynikającymi z tego faktu różnymi konsekwencjami. Poza głównymi opowieściami dostępne jest także zatrzęsienie misji pobocznych, które w sumie starczają na ponad sto godzin zabawy. Autorzy zadbali o dużą różnorodność wyzwań. W trakcie przygód będziemy eksplorowali m.in. jaskinie, prastare ruiny i tętniące życiem wioski. Zapolujemy na potwory dla zysku oraz specjalnych nagród. Pojawią się również zadania oparte na dochodzeniach. Biały Wilk może też oddać się rozgrywce w karcianego Gwinta, który jest odrębną grą w grze.

Mechanika

Zgodnie z tradycją serii, trzeci Wiedźmin na PlayStation 4 oferuje sporą swobodę rozwoju postaci, a fabuła jest mocno rozgałęziona, tak aby umożliwić graczom dokonywanie różnych wyborów. Jednocześnie wirtualny świat jest w dużym stopniu dynamiczny. Przykładowo, niektóre nasze akcje sprawią, że opuszczona przez wieśniaków osada znów się zaludni po wytępieniu bandytów lub potworów. Gra posiada świat o otwartej strukturze, który jest czterdziestokrotnie bardziej rozległy niż ten w Wiedźminie 2. Nowy silnik (REDengine 3) został zaprojektowany tak, aby cały czas ładował dane w tle, co prawie pozwoliło uniknąć ekranów wczytywania – zobaczymy je podczas podróży do większych hubów lub mniejszych lokacji (Kaer Morhen, wyspy Skellige, Biały Sad i zamek w Wyzimie). Przemieszczanie się ułatwia opcja jazdy na koniu oraz szybka podróż. Przy dobrym rumaku dotarcie z jednego końca mapy na drugi zajmuje około 15 minut.

Spore zmiany zaszły w systemie walki. Kompletnie przebudowano sztuczną inteligencję przeciwników. Geralt otrzymał 96 animacji wykorzystywanych w starciach, podczas gdy w drugiej części miał ich jedynie 20. Gracze mogą wreszcie przerywać atak w jego trakcie oraz blokować ciosy i wykonywać uniki, nawet gdy zabraknie im kondycji, choć nie są one wtedy tak skuteczne. Nowy system kamery dba o zapewnienie czytelnej perspektywy podczas starć. Nie zabrakło walk z bossami (m.in. z lodowym gigantem), ale nie są one tym razem oskryptowane. Mocno przebudowano również system znaków. Każdy z pięciu ma główny oraz alternatywne sposoby działania. Przykładowo, używając znaku Igni drugiego typu z ręki Geralta bucha ogień ciągły, a w przypadku znaku Ydren postawiona na ziemi pułapka nie tylko spowalnia wszystkich przebywających w niej nieprzyjaciół, ale dodatkowo zadaje im obrażenia.

Podczas starć wykorzystujemy w dużym stopniu otoczenie, np. możemy telekinetycznie uderzyć w gniazdo os, które zaatakują wrogów. Natomiast jeżeli zwrócą się w naszą stronę - spalimy je znakiem Igni. Poszerzanie zasobu wiedzy o przeciwnikach umożliwia poznanie ich słabych punktów. Niektóre pokonane monstra pozostawią po sobie niemożliwe do dostania w inny sposób składniki służące do przepisów alchemicznych i tworzenia nowych przedmiotów. Pozwalają również Geraltowi na rozwijanie własnego drzewka mutacji, zapewniającego dostęp do nowych mocy. Gracze mogą też rozwijać umiejętności szermiercze i alchemii.

Wersja językowa

Wiedźmin 3: Dziki Gon na PlayStation 4 został wydany w pełnej polskiej wersji językowej. Swoich głosów bohaterom użyczyli tacy aktorzy i aktorki jak Jacek Rozenek (Geralt), Beata Jewiarz (Yennefer), Anna Cieślak (Ciri), Agnieszka Kunikowska (Triss) czy też Jacek Kopczyński (Jaskier).

Inne

Produkcja studia CD Projekt RED okazała się jedną z najlepszych gier najlepszych gier 2015 roku. Tytuł zebrał bardzo pochlebne recenzje w mediach, dzięki czemu załapał się do zestawienia najlepiej ocenianych produkcji w serwisie Metacritic. Wiedźmin 3: Dziki Gon zdobył też szereg nagród i wyróżnień, w tym tytuł gry roku na galach The Game Awards 2015 i Golden Joystick Awards 2015. Również w Polsce projekt doczekał się wielu wyróżnień – od tytułu „Kreatora Kultury”, przyznanego przez tygodnik Polityka oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, przez dwa wyróżnienia Empiku, po najważniejszą nagrodę w plebiscycie Gra roku 2015 według czytelników GRY-OnLine.pl.

W parze z licznymi wyróżnieniami, poszła również świetna sprzedaż. W ciągu pierwszych sześciu tygodniu obecności gry na rynku, rozeszło się ponad 6 milionów egzemplarzy. Natomiast do końca 2015 roku sprzedano w Polsce 375 tysięcy sztuk (wraz z dodatkiem Serca z Kamienia).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.725 / 10 na podstawie 4652 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.1 / 10 na podstawie 2989 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 209,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PS4 – genialny RPG, który potrzebuje dopracowania

Recenzja 12 maja 2015, 16:00

Do wirtualnego świata mam w zasadzie tylko jedno ale, chodzi o jego sztuczne ograniczenia. Jeśli zapuścimy się w pobliże krawędzi obszaru, który przez autorów nie został zagospodarowany, Geralt wygłasza tekst mający zachęcić gracza do zaniechania dalszej eksploracji, a potem automatycznie aktywuje się mapa. Kiedy ją wyłączymy, Dziki Gon cofa nas do bezpiecznej pozycji i na tym koniec – dalej podróżować po prostu nie sposób. Prowadzi to do dość kuriozalnych sytuacji. Na północ od Novigradu znajduje się oznaczona markerem (a więc interaktywna) łódź, do której nie można podpłynąć, bo gra blokuje nas już z poziomu wody. Na zlokalizowanym zaledwie kilka metrów dalej lądzie wylądować da się bez większego problemu, ale tylko w jednym, konkretnym miejscu. O zwiedzaniu nowo odkrytej wyspy też nie ma mowy – znów bowiem napotykamy wspomniane ograniczenie. Nie miejcie zatem złudzeń. Chociaż na mapie widoczne są tereny, które teoretycznie znajdują się w zasięgu wiedźmina, w praktyce nigdy nie uda wam się do nich dotrzeć.

Komentarze Czytelników (541)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
10.12.2016 22:20
😃
odpowiedz
1 odpowiedź
1DDQD
1
Legionista

Absolutny Majstersztyk, polecam każdemu :)

07.01.2017 13:58
1
odpowiedz
1 odpowiedź
ryder wieczny palacz
72
miszczupiszczu

Niedługo będe miał okazje testować na swoim ps4. Gra na recenzjach, gameplayach robi na mnie duze wrażenie, a to sie zdarza bardzo rzadko! :d

13.01.2017 21:23
odpowiedz
ochrona84
1
Junior

ale jest problem kod hasło dodac playstation store juz aktualacja na instalacja juz gotowe jeden sprawa
"Oczekiwanie na instalacje" problem do Wiedźmin 3 PS4

17.01.2017 23:21
odpowiedz
naduks
5
Legionista

w sumie spoko no ale nie wiem

08.02.2017 16:02
2
odpowiedz
not2pun
37
Generał
9.5

po prawie 2 latach wróciłem do gry w wersji GOTY

nie wiem ale to naprawdę dobra gra, wiadomo że można się przyczepić ataku klonów, np chyba wszystkie dzieci sa z 1 ojca czy też wiesniaki i inne buraki zazwyczaj różnią się ubraniem czy fryzurą.

Jednak co z tego jak gra ma super dialogi, zadania główne i poboczne które moze i opierają się czasem na prostym schemacie, to jednak są dopiłowane jakąś ciekaw historyjką czy dialogiem.

Tak jak DA I przebiegłem od znaczka do znaczka i to nawet nie do końca, to te grę przechodzę, nawet dialogów nie przekliuję,
przechodząc 2 raz widzę więcej jej wad ale również i zalet szczególnie w porównaniu do wielu wielu innych gier o podobnym klimacie, które często nie zachęcają nawet do powrotu i ich ukończenia, a co dopiero przejścia więcej jak 1x.

ps
zapisy z wersji podstawowej nie sa kompatybilne z wersją goty tak dla potwierdzenia, jakby kto nie doczytał w necie.

post wyedytowany przez not2pun 2017-02-08 16:07:01
27.02.2017 01:22
😊
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
Knights87
13
Legionista
9.0

Podchodziłem do tej gry dwa razy. Za pierwszym podejściem zakończyłem w połowie fabuły, więc po powrocie uznałem że najlepiej by od nowa wiedzieć co już skompletowałem i jakie osiągnięcia posiadam zacząłem poraz drugi:) I tak, po 146 godzinach spędzonych wraz z żoną (która uwielbiała oglądać grę jak film, lub samej grać) na zaliczeniu głównego wątku, zadań, pobocznych, zbadaniu każdego znaku zapytania, wybiciu tuzinów potworów i skompletowaniu pokaźnych talii kart do gwinta mogę powiedzieć iż była to najdłuższa gra w która dane było mi grać:) Cały tytuł śmiało mogę ocenić na 9!:) Oprawa audio-wizualna, postacie, bestie, rozwój Wiedźmina, mechanika walki, dialogi, polski dubbing, zdania, różnorodność i piękno otaczającego świata, klimat naprawdę pozostawiły bardzo miłe wspomnienia wspólnie spędzonego czasu przy tym tytule:)
Na minus mogę zaliczyć jedynie: - Zbyt dużą ilość miejsc do zbadnia, szczególnie na Skellige przypominające dopchanie czymkolwiek przeogromnego świata; - Zachowanie się Wiedźmina w łodzi podczas ataku; - Momentami dziwne poruszanie się Płotki; - Drobne błędy graficzne.
Teraz czas na Krew i Wino:) Kolejne zadania, zabawne i straszne historie w jeszcze piękniejszej baśniowej krainie Toussaint.

Ps. Jaka jest Wasza ulubiona historia? Dla mnie nadal nr. 1 to wątek z Czerwonym Baronem:)

post wyedytowany przez Knights87 2017-02-27 01:24:51
12.03.2017 12:52
👍
odpowiedz
devildriver
15
Chorąży

Gra idealna,fabula istny majstersztyk a questy poboczne wysmienite i zroznicowane,DLC to przyklad jak powinny byc zrobione ow dodatki...I ten Novigrad,tak pieknie zrobic miasto,ciarki az przechodza...Pozycja absolutnie obowiazkowa na kazdej platformie...

13.03.2017 20:49
1
odpowiedz
MikoJL
6
Chorąży
9.5

:)

16.03.2017 06:26
👍
1
odpowiedz
rexmaxbmx
1
Junior

wybitna!

16.03.2017 10:01
👍
1
odpowiedz
gibol1412
13
Chorąży

Łezka mi się w oku zakręciła na końcu historii "Krew i Wino" gdy Geralt spojrzał i rzekł do nas. Co prawda było to w moim przypadku prawie rok temu, lecz wspomnienie pozostało po tej znakomitej historii.

20.03.2017 21:50
👍
4
odpowiedz
ryder wieczny palacz
72
miszczupiszczu
10

Gra niesamowita wciaga jak bagno! Jestem pod wielkim wrazeniem, wybory, emocje ktora we mnie zbudzila i cala otoczka klimatyczna to istny majsterszyk. Tak sie powinno robic gry. Teraz czas na dodatki!

21.03.2017 21:59
📄
odpowiedz
cswthomas93pl
69
Legend

04.04.2017 13:49
odpowiedz
2 odpowiedzi
Andriej
10
Legionista

Zmienianie poziomu trudności gry po jej rozpoczęciu blokuje jakieś trofea czy osiągnięcia. A jak to jest że zmianą poziomu trudności gwinta?

19.04.2017 02:57
1
odpowiedz
markosz93
7
Legionista

Jeśli ktoś ma bądź wie że będzie miał PS4/XONE i zastanawia się nad kupnem Wiedźmina 3 to gorąco polecam, a w szczególności "Edycję Gry Roku" z dwoma głównymi (i wieloma innymi) dodatkami. To były jedne z najlepiej wydanych pieniędzy jeśli chodzi o gry :)

16.05.2017 21:18
1
odpowiedz
kamis1211
1
Junior

Kupiłem wersje GOTY za 170 zł w media. Powiem tyle- warto było gra wygląda i chodzi cudownie a do tego są dwa dodatki i all DLC na jednej płycie polecam !

20.05.2017 08:41
3
odpowiedz
black-aro
21
Centurion
9.0

Gra ogólnie genialna. Jedyne co mnie denerwowało to że w pewnym momencie za niektóre zadania dostawałem 1PD... ale tak to gra jest SUPER!!!

21.05.2017 14:53
1
odpowiedz
MikoJL
6
Chorąży

160 godzin gry mówi samo za siebie :)

23.05.2017 20:05
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Kosiarz.
7
Legionista
10

Gra jest świetna. Czuć polskość na każdym kroku. Grafika piękna, soundtrack genialny no i ten klimat...po prostu cud, miód, malina. Tego nie da się opisać. W to trzeba zagrać. Podsumowując: Gra wart każdych pieniędzy (posiadam edycję roku). Na PS4 gra się bardzo przyjemnie a co do spadków fps...czasami czuć, że klatki spadną poniżej normy, ale tragedii nie ma gdyż gra jest tak dobra, że momentami nie zauważa się spadku płynności. Mam nawet wrażeniem, że w mniejszych lub zamkniętych lokacjach klatek jest więcej niż norma (30) na PS4 przystała...Tak czy inaczej nawet w Zabójców Królów nie grało mi się tak dobrze (na komputerze) jak w Dziki Gon (na PS4). Gra mistrzostwo! Polecam wszystkim z całego serca.

25.05.2017 20:17
odpowiedz
12 odpowiedzi
Imrahil8888
71
Generał

Czy u was wygładzanie krawędzi również praktycznie nie działa?

26.05.2017 21:15
odpowiedz
2 odpowiedzi
Blondyn1989
2
Junior
5.0

gra drętwa, model walki sztywny i nudny, mnóstwo błędów, koń nie potrafiący przeskoczyć kamienia... nigdy nie zrozumiem czemu tyle ludzi jara się tak tą grą? fabuła całkiem ciekawa tak jak zadania poboczne, grafika nie przemawia też do mnie za bardzo, gra bardzo średnia

30.05.2017 13:38
😜
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
barthollo91
1
Legionista

Gra po prostu genialna :) Tutaj nie ma czego opisywać :)
Trzeba się delektować i grać :)

11.08.2017 19:52
odpowiedz
Jaczemir
6
Legionista
10

Żałuje tylko tego, że nie mogę zagrać kolejny raz jako ten pierwszy, wspaniałe doświadczenie.

post wyedytowany przez Jaczemir 2017-08-11 19:54:36
20.08.2017 15:46
odpowiedz
3 odpowiedzi
_xcnn
2
Chorąży

Moim zdaniem gra jest świetna i jest warta zagrania.
Głównie przez to, że ma świetną fabułę i optymalizację. Grafika niezła więc to wielki plus. Dialogi też są całkiem dobre. Ale ostatecznie uważam że to gra RPG jak każda inna.
Taka moja mała opinia która myślę, że komuś się przyda.
Przed premierą oczekiwałem szczerze powiedziawszy czegoś gorszego ale po premierze zmieniłem zdanie.

21.08.2017 09:51
😜
odpowiedz
3 odpowiedzi
PetersonPe
3
Junior

Niestety zawiodlem sie troche na wstepie tej gry. Sterowanie jest bardzo slabe, zeby nie powiedziec zalosne. Jazda na koniu jest tak samo niedopracowana jak w read dead redemption.

Optymalizacja gry na ps4 jest katastrofalna, przypomnialy mi sie czasy ery ps3 gdzie brak plynnosci w grach bylo na porzadku dziennym. Katastrofa jednym slowem.

Poziom walki niby jest ok, ale nie do konca. Gdy jestesmy przed 10 lvl gra na najwyzszym poziomie jest niemozliwa. Polegnie kazdy, a jesli sa kozacy co sie wypra, niech nakreca video. Bo wiem od kazdego, ze na poczatku gra sie topornie, a kazda walka z potworem to jest wyzwanie. A gram na 3 poziomie. ;)

System walki tez nie jest powalajacy, strasznie oklepany, a mikstury sa wedlug mnie do kitu, dzialaja raptem kilka sekund. Straszne dlugie loadingi.

Teraz przejdzmy do plusow gry.

+ swietne menu gry, duzo opcji, wszystko ladnie rozpisane, podoba mi sie.
+ tablica ogloszen, swietna sprawa.
+ fabula.
+ mozliwosc wyborow w grze, wielki plus, ale niekoniecznie on sie zawsze przeklada na stan gry.

post wyedytowany przez PetersonPe 2017-08-21 09:52:57
06.12.2017 10:30
odpowiedz
sito352
1
Junior

kupiłem w promocji na ps store edycje gry roku po przejściu podstawki grałem dodatki serca z kamienia,krew i wino w grze spędziłem ponad 160 godzin a po zakończeniu przygody z geraltem zrobiło mi się przykro bo chciałem jeszcze więcej zdecydowanie gra wybitna polecam także grać na poziomie krew,pot,i łzy bo na niższych poziomach gra jest trochę za łatwa.

19.12.2017 22:16
odpowiedz
m3thefree
1
Junior

Oczywiście najlepsza gierka ever.

post wyedytowany przez m3thefree 2017-12-19 22:18:55
14.01.2018 10:47
odpowiedz
5 odpowiedzi
michalje
16
Legionista
1.0

- toporny system walki
- toporne chodzenie geraltem i jada konna
- 2 minuty wczytywania po każdej śmierci (ps4)
- przereklamowana (po tych wszystkich recenzjach i opiniach anonimów z neta oczekiwania były 20/10, a tu klops niestety)

a teraz możecie mnie zjeść, bo ośmieliłem się nie zachwycić kultowym wiedźminem

19.01.2018 04:13
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
yadin
97
Senator

"Wiedźmin 3" mógł być lepszą grą, choć i tak jest bardzo dobrą, a momentami znakomitą. W Polsce jego popularność bierze się z tego, że wyprodukowali ją Paliacy.

post wyedytowany przez yadin 2018-01-19 04:19:33
23.01.2018 01:06
odpowiedz
1 odpowiedź
Natano18
23
Chorąży
10

Gralem w wiele gier bardzo dobrych od pierwszej szarej konsoli , ale wiedzmin jest najlepszy :) Ludziom ktorym sie nie podobal , moglibyscie napisac nie moj typ gry , a Wy takie durne komentarze wypisujecie przeciez to jest najlepszy RPG na swiecie :)

24.02.2018 20:31
😃
odpowiedz
mich20071
3
Junior
10

Najlepszy gra RPG w jaką grałem

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze