Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 4 października 2015, 01:35

StarCraft II: Legacy of the Void - ujawniono edycję kolekcjonerską

Firma Blizzard zaprezentowała edycję kolekcjonerską gry StarCraft II: Legacy of the Void. Przy okazji ujawniono szczegóły na temat zmian w interfejsie użytkownika, jakich mamy się spodziewać wraz z premierą produkcji.

Premiera rozszerzenia do StarCraft II, zatytułowanego Legacy of the Void, zbliża się wielkimi krokami. Blizzard postanowił więc ujawnić parę szczegółów z nadchodzącego dodatku. Najważniejsze dla graczy będą zapewne zmiany w interfejsie użytkownika oraz całkiem nieźle prezentująca się edycja kolekcjonerska.

StarCraft II: Legacy of the Void - zaprezentowano edycję kolekcjonerską - ilustracja #1

Edycja kolekcjonerska StarCraft II: Legacy of the Void:

  1. pełna wersja gry na PC/Maca;
  2. dwie płyty z bonusową zawartością: ponad godzina wywiadów i materiałów na temat powstawania gry oraz historii serii;
  3. płyta z oryginalną ścieżką dźwiękową;
  4. 174-stronicowa książka z ilustracjami, statystykami i informacjami na temat poszczególnych jednostek i technologii;
  5. nowe wirtualne skórki oraz portrety;
  6. dodatkowa zawartość dla osób grających w World of Warcraft, Diablo III, Hearthstone oraz Heroes of the Storm.
Nowy wygląd ekranu kampanii to ukłon w stronę wydanego w 1998 roku dodatku do oryginalnego StarCrafta, zatytułowanego Brood War. - StarCraft II: Legacy of the Void - zaprezentowano edycję kolekcjonerską - wiadomość - 2015-10-04
Nowy wygląd ekranu kampanii to ukłon w stronę wydanego w 1998 roku dodatku do oryginalnego StarCrafta, zatytułowanego Brood War.

Dla graczy, którzy nie mają zamiaru wydawać sporej zapewne kwoty na edycję kolekcjonerską znacznie ciekawsze są zmiany w interfejsie. Te bowiem dotkną posiadaczy wszystkich wersji gry, nawet tych, którzy Legacy of the Void nie kupią. Przede wszystkim, pojawi się sporo trójwymiarowych grafik, przedstawiających poszczególne jednostki – miejsce na nie uzyskano poprzez przeniesienie większości opcji na górę ekranu. Przerobiono także czat: teraz ma być wygodniejszy w użyciu i nie przeszkadzać w swobodnej nawigacji. Dodatkowo będzie można w nim łatwo tworzyć odnośniki do swoich gier w trybie Arcade, który także stanie się łatwiejszy w obsłudze. Wszystkie ważniejsze zmiany zostały dokładniej omówione na blogu Blizzarda, a także w poniższym filmiku.

Legacy of the Void zadebiutuje na komputerach 10 listopada tego roku i będzie drugim dużym dodatkiem do gry StarCraft II. Pierwszy, zatytułowany Heart of the Swarm, został przyjęty bardzo ciepło – choć pod względem recenzji dorównać podstawowej wersji mu się nie udało. Zaplanowane na przyszły miesiąc rozszerzenie także ma na to niewielkie szanse, bowiem strategia Blizzarda jest jedną z najlepiej ocenianych gier w historii.

  1. Oficjalna strona internetowa gry StarCraft II
  2. StarCraft II: Legacy of the Void – kompendium wiedzy
  3. StarCraft II: Wings of Liberty – recenzja gry
StarCraft II: Legacy of the Void

StarCraft II: Legacy of the Void