Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 31 sierpnia 2012, 09:37

autor: Aver

Studio Runic Games ujawniło datę premiery gry Torchlight II

Twórcy gry Torchlight II ujawnili datę premiery tytułu. Studio Runic Games uczyniło to na oficjalnym forum gry na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem targów PAX Prime w Seattle. Kontynuacja hack'n'slasha z 2009 roku ukaże się 20 września na PC.

Studio Runic Games postanowiło nagrodzić wierność swoich fanów i na głównym forum gry Torchlight II ogłosiło datę premiery kontynuacji hack’n’slasha z 2009 roku. Tytuł ukaże się 20 września bieżącego roku. Więcej informacji na temat jego powstawania i debiutu na rynku poznamy na rozpoczynającej się dziś imprezie PAX Prime w Seattle.

Studio Runic Games ujawniło datę premiery gry Torchlight II - ilustracja #1
Do świata Torchlight powrócimy 20 września

O ile początkowo ogłoszenie daty premiery Torchlight II było odkładane, aby uniknąć bezpośredniego starcia z Diablo III, o tyle od czasu ukazania się gry Blizzarda Max Schaefer (jeden z autorów pierwszych dwóch części serii Diablo) wraz z zespołem deweloperskim studia Runic Games skupił się na dopracowywaniu tytułu, który ma być cztery razy większy od pierwowzoru. Twórcy mogli sobie na to pozwolić z uwagi na pozytywne rezultaty majowych wytrzymałościowych testów serwerów oraz dobre wyniki przedsprzedaży na platformie cyfrowej Steam.

RPG akcji Torchlight II to kontynuacja dobrze przyjętego pierwowzoru z 2009 roku, który sprzedał się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. W przeciwieństwie do poprzednika, druga odsłona serii umożliwi nam zwiedzenie rozległych lokacji na powierzchni świata gry, także w trybie rozgrywki wieloosobowej (kooperacja). Wcielimy się w przedstawiciela jednej z czterech klas, który staje w obronie mitycznego ludu Estherian.

Czy Torchlight II będzie w stanie znaleźć swoje miejsce na rynku po debiucie Diablo III? Wszystko wskazuje na to, że tak. Tytuł wyróżnia się na tle produkcji Blizzarda niższą ceną, mechaniką rozgrywki przypominającą klasyczne rozwiązania z serii Diablo, bardziej rozbudowaną funkcją losowego generowania lokacji, a także specyficznym stylem oprawy audiowizualnej – grafika Torchlight II jest bardziej kreskówkowa, a za muzykę odpowiada Matt Uelmen, twórca kultowych ścieżek dźwiękowych do pierwszych dwóch hack’n’slashy Blizzarda.

Ostateczną odpowiedź na postawione wyżej pytanie użytkownicy pecetów poznają po 20 września 2012 roku. Wciąż można składać zamówienia przedpremierowe na Torchlight II. W Sklepie GRY-OnLine tytuł jest dostępny za 69,90 zł.

W październiku 2011 roku twórcy Torchlight II zapowiadali, że ukaże się do końca roku. Następnie premiera została opóźniona na 2012 rok – produkcja autorów pierwszych dwóch części serii Diablo miała pojawić się „około miesiąca po premierze Diablo III”. Ostatecznie studio Runic Games dało sobie czas do 25 września na wydanie gry. Teraz już wiemy, że ten termin zostanie dotrzymany.