Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2019, 09:15

Torchlight 2 – klasyczny hack’n’slash zmierza na konsole

Siedem lat po pecetowym debiucie na konsole wreszcie trafi Torchlight II, czyli popularny hack’n’slash studia Runic Games. Premiera konwersji odbędzie się jesienią tego roku.

Wersje konsolowe ukażą się jesienią tego roku. - Torchlight 2 – klasyczny hack’n’slash zmierza na konsole - wiadomość - 2019-03-29
Wersje konsolowe ukażą się jesienią tego roku.

Firma Perfect World Entertainment sprawiła nam miłą niespodziankę ogłaszając, że jesienią tego roku ukażą się konsolowe wersje Torchlight II, czyli wyśmienitego hack’n’slasha, który zadebiutował w 2012 roku na PC. Niestety, nie podano na jakie konkretnie platformy sprzętowe zmierza konwersja, ale biorąc pod uwagę niskie wymagania sprzętowe pecetowego pierwowzoru spodziewamy się, że produkcja trafi nie tylko na Xboksa One i PlayStation 4, ale również na Nintendo Switch.

Za projekt odpowiada zespół Panic Button Games. Firma ta specjalizuje się w konwertowaniu pecetowych produkcji na konsole. To ona przeniosła grę Subnautica na PlayStation 4 i Xboksa One oraz m.in. Warframe, Doom i Wolfenstein II: New Colosssus na Nintendo Switch.

Przypomnijmy, że Torchlight II ukazał się 20 września 2012 roku, wyłącznie na PC. Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem, uzyskując średnią ocen na poziomie 88% według serwisu Metacritic. Produkcja spodobała się również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 8.5/10.

Odpowiedzialne za grę studio Runic Games zostało zamknięte w 2017 roku. Część z jego pracowników uformowała jednak nowy zespół, nazwany Echtra Games, który pracuje obecnie nad kontynuacją w postaci Torchlight Frontiers.

Warto na koniec wspomnieć, że Torchlight II to nie jedyna gra z dorobku Runic Games, która wkrótce trafi na nowe platformy sprzętowe. Firma Perfect World Entertainment zapowiedziała również, że na Nintendo Switch zmierza Hob: The Definitive Edition, czyli ulepszona wersja produkcji z 2017 roku. Premiera nastąpi 4 kwietnia tego roku. Za ten projekt również odpowiada Panic Button Games.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Torchlight II - hack'n'slash od współtwórców Diablo
  3. Torchlight II - poradnik do gry