Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 12 maja 2010, 13:08

autor: Jiker

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops, Metro 2033, Forza Motorsport 3) 12/05/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o dodatkach DLC do Forza Motorsport 3, Batman: Arkham Asylum i Metro 2033, Call of Duty: Black Ops na Wii, nowej grze Ignition Entertainment na bazie CryEngine 3, a także japońskiej dacie premiery nowej odsłony cyklu Yakuza. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o dodatkach DLC do Forza Motorsport 3, Batman: Arkham Asylum i Metro 2033, Call of Duty: Black Ops na Wii, nowej grze Ignition Entertainment na bazie CryEngine 3, a także japońskiej dacie premiery nowej odsłony cyklu Yakuza. Zapraszamy do lektury.

Forza Motorsport 3

Turn 10 udostępniło nowy dodatek DLC do gry wyścigowej Forza Motorsport 3. Rozszerzenie o nazwie Exotic Car Pack składa się z dziesięciu nowych, unikalnych samochodów (SSC Ultimate Aero, JOSS JT1, Weismann GT MF5, Devon GTX, Spada Codatronca TS, Spyker C8 Laviolette LM85, Mosler MT900s, Q1 Rossion, Radical SR8 LM oraz Gumpert Apollo) i kosztuje 400 punktów MS. Jeden z wymienionych pojazdów – konkretnie Spyker C8 Laviolette LM85 – mogą pobrać za darmo wszyscy posiadacze gry.

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops, Metro 2033, Forza Motorsport 3) 12/05/10 - ilustracja #1

Metro 2033

Prace nad pierwszym dodatkiem DLC do strzelaniny Metro 2033 są na ukończeniu, poinformowała firma 4A Games. Producenci liczą na to, że będą mogli opublikować jego oficjalną zapowiedź jeszcze w tym tygodniu. Pewnym jest jednak, że w jego skład nie wejdzie zawartość wycięta z podstawowej wersji gry (bo takowej po prostu nie ma), ani też oczekiwany przez fanów multiplayer, którego implementacja jest według autorów niemożliwa.

Batman: Arkham Asylum

W ofercie Xbox Live i Games for Windows Live Marketplace pojawiły się dwa nowe-stare dodatki DLC do przygodowej gry akcji Batman: Arkham Asylum, kosztującego 240 punktów MS każdy. Chodzi tu o wyzwania Dem Bones oraz Crime Alley, dostępne wcześniej wyłącznie dla tych osób, które zamówiły przygody Batmana przedpremierowo w sieci GameStop bądź zakupiły produkcję Rocksteady Studios w edycji kolekcjonerskiej. Dodatki w wersji na PlayStation 3 powinny zostać udostępnione za pośrednictwem europejskiego PlayStation Network jeszcze dzisiaj.

Call of Duty: Black Ops

Serwis Eurogamer poinformował, że strzelanina FPP Call of Duty: Black Ops trafi również na Nintendo Wii. Produkcja, w której weźmiemy aktywny udział w kilku konfliktach zimnowojennych, trafi do sprzedaży w tym samym dniu, co edycje przeznaczone na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3, czyli 9 listopada 2010 roku.

Nintendo

Saturo Iwata, prezes japońskiej firmy Nintendo, oznajmił na specjalnym spotkaniu z inwestorami, że Nintendo 3DS nie jest oficjalną nazwą nowej konsoli przenośnej „Wielkiego N”. Według niego jest to tylko nazwa robocza, mająca podkreślać główne atuty konsoli, czyli wsparcie dla efektu 3D oraz obecność dwóch ekraników. Właściwą poznamy w niedalekiej przyszłości – najprawdopodobniej w trakcie czerwcowych targów E3.

Disney Interactive Media

Grupa Disney Interactive Media – oddział Walt Disney Company, działający na rynku elektronicznej rozrywki – odnotował w pierwszym kwartale 2010 roku stratę na poziomie 55 milionów dolarów (o 6 milionów niższą w porównaniu do rezultatu z analogicznego okresu roku ubiegłego). W tym samym czasie firma matka osiągnęła przychód na poziomie 8,58 miliardów dolarów i zysk w wysokości 953 milionów dolarów. Dowiedzieliśmy się, że kluczowymi produkcjami Disney Interactive Media w bieżącym roku będą wyścigowe Split/Second, platformówka Epic Mickey, a także bazujące na filmie kinowym Tron Evolution oraz cRPG Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned.

Ignition Entertainment

Londyńskie studio firmy Ignition Entertainment (znanej z Deadly Premonition, Muramasa: The Demon Blade oraz Nostalgia) rozpoczęło pracę nad przygodową grą akcji, powstającą na bazie silnika graficznego CryEngine 3. Produkcja zostanie wydana na Xboksa 360 i PlayStation 3. Więcej informacji już wkrótce.

Yakuza

Firma SEGA ujawniła datę japońskiej premiery oraz tytuł nowej gry z cyklu Yakuza, powstającej na przenośne PSP. Kurohyou: Ryu ga Gotoku Shinshou (według luźnego tłumaczenia na angielski Black Leopard: A New Yakuza Chapter) trafi do sklepów w Kraju Kwitnącej Wiśni 22 września bieżącego roku. Gra była wcześniej znana pod roboczą nazwą Project K. Wcielimy się w niej w zupełnie nowego bohatera i zostaniemy zapoznani z historią dziejącą się równoległe do przygody Kazumy Kiryu.

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops, Metro 2033, Forza Motorsport 3) 12/05/10 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

BlazBlue: Continuum Shift

Majin and the Forsaken Kingdom PS3

Majin and the Forsaken Kingdom X360

Red Dead Redemption

ModNation Racers

ArmA II: Operation Arrowhead

Ship Simulator: Extremes

Sengoku Basara: Samurai Heroes

Green Day: Rock Band

LittleBigPlanet 2

Assassin's Creed: Brotherhood

Super Mario Galaxy 2

Forza Motorsport 3

Tiger Woods PGA Tour 11

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Transformers: Wojna o Cybertron – dostosowywanie postaci

Test Drive Unlimited 2

ModNation Racers

Lost Planet 2 - Big Kill

Enslaved: Odyssey to the West

LittleBigPlanet 2

Alan Wake - Bright Falls Akt.3 - wersja PL

Gramy w ModNation Racers - polska wersja Gramy!

Gramy w SKATE 3 Gramy!

Doom Starców - Franko video magazyn