Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Nostalgia (NDS)

Nostalgia NDS

Japońska gra role-playing, w której zajmujemy się eksploracją świata utrzymanego w steampunkowych klimatach. W trakcie przygód odwiedzamy między innymi Londyn, Nowy Jork oraz Kair.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Nostalgia (NDS)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

6listopada2008

Nostalgia jest przedstawicielem gatunku japońskich RPG-ów. Za przygotowanie tej gry odpowiadają dwie firmy wywodzące się z Japonii – Matrix Software (Final Fantasy III i IV na DS-a) oraz Red Entertainment (m.in. seria Gungrave).

Fabuła gry przenosi nas do świata z okresu XIX wieku. Śledzimy alternatywną wersję przebiegu wydarzeń, a całość osadzona jest w steampunkowych klimatach, co oznacza, iż magia bezpośrednio przeplata się z technologią. W trakcie rozgrywki przejmujemy kontrolę nad urodzonym w Londynie chłopakiem o imieniu Eddie. Wyruszamy w niebezpieczną podróż z zamiarem uratowania świata, odwiedzając między innymi Stany Zjednoczone (Nowy Jork), Egipt (Kair) oraz Rosję. Warto dodać, iż do przemieszczania się pomiędzy dostępnymi lokacjami wykorzystujemy ogromny sterowiec.

Właściwy model rozgrywki nie odbiega zbytnio od osiągnięć konkurencji. W miarę eksploracji kolejnych terenów rozwiązujemy cechujące się nieliniową strukturą questy, kompletujemy drużynę, badamy rozległe podziemia w poszukiwaniu skarbów i zdobywamy coraz lepsze wyposażenie. Na uwagę zasługują w tym przypadku zaawansowane opcje modyfikacji wyglądu oraz uzbrojenia sterowca. W miarę postępów w rozgrywce nasza drużyna awansuje na wyższe poziomy doświadczenia, a my uzyskujemy dostęp do kolejnych akcji z drzewka umiejętności.

Ważną rolę odgrywają naturalnie bitwy, w których regularnie bierzemy udział. Starcia te występują w dwóch zasadniczych odmianach. Walki z udziałem potworów oraz członków drużyny rozgrywają się na niewielkiej powierzchni i zachowaniem systemu turowego, zaś bitwy na pokładzie sterowca są bardziej dynamiczne, dając też większą swobodę przemieszczania się.

Oprawa wizualna Nostalgii prezentuje wysoki poziom wykonania. Zmagania głównej drużyny obserwujemy w pełnych trzech wymiarach, a kamera na dodatek często zmienia swoją pozycję.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.