Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 23 września 2008, 09:37

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (23 września 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: ścigamy się po bezdrożach, malujemy świat de Blob, łatamy najemników, przeglądamy Osiągnięcia Banjo, testujemy demonstrację STCC The Game. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: ścigamy się po bezdrożach, malujemy świat de Blob, łatamy najemników, przeglądamy Osiągnięcia Banjo, testujemy demonstrację STCC The Game. Zapraszamy do lektury.

Baja: Edge of Control

Baja: Edge of Control to zręcznościowe wyścigi po bezdrożach przygotowane przez studio 2XL Games oraz firmę THQ z myślą o konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Wczoraj doczekaliśmy się ich oficjalnej światowej premiery. Debiut europejski nastąpi w najbliższy piątek.

Cryostasis: Sleep of Reason

Cryostasis: Sleep of Reason – horror FPP autorstwa rosyjskich firm 1C Publishing i Action Forms – otrzyma wsparcie ze strony technologii NVIDIA PhysX. Wpłynie to na znaczną poprawę w funkcjonowaniu świata gry, szczególnie w odniesieniu do odwzorowania fizyki. Efektom będziemy mogli się przyjrzeć pod koniec bieżącego roku, kiedy to Cryostasis zostanie wprowadzone do światowej sprzedaży.

de Blob

THQ wydało na światowy rynek grę de Blob, powstałą z myślą o Nintendo Wii. Produkcja studia Blue Tongue Entertainment trafi także do Europy. Stanie się to 26 września. Warto zaznaczyć, że przygody kuli farby spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem wśród Zachodnich recenzentów. W chwili obecnej średnia z ocen wystawionych de Blob wynosi około 86%.

Ocean Commander

Na konsole Nintendo – Wii oraz NDS – zmierza produkcja o tytule Ocean Commander. Będzie ona staroszkolną strzelaniną. Autorzy, studio Cyberplanet Interactive, oddadzą do naszej dyspozycji 30 poziomów, dwa tryby rozgrywki wieloosobowej, 12 rodzajów broni oraz innowacyjny system kontroli. Produkcja ukaże się na rynku w pierwszym kwartale 2009 roku.

Mercenaries 2: World in Flames

W sieci opublikowany został patch, usuwający część błędów pecetowej wersji Mercenaries 2: World in Flames. Możecie go pobrać m.in. z tej lokalizacji.

Duke Nukem 3D XBLA

Już jutro w ramach serwisu Xbox Live Arcade zadebiutuje długo oczekiwana konwersja gry Duke Nukem 3D. Specjalna edycja kultowego dzieła będzie kosztować 800 punktów.

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts

W sieci opublikowana została lista Osiągnięć, które przyjdzie nam zdobyć w Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts, najnowszej grze studia Rare. Pełną listę 50 Achievementów możecie znaleźć na łamach serwisu Xbox360Achievement.

WWII Battle Tanks: T-34 vs Tiger

Poznaliśmy oficjalną datę premiery WWII Battle Tanks: T-34 vs Tiger – symulatora, osadzonego w czasie II wojny światowej, w którym przejmiemy kontrolę nad jednych z dwóch czołgów ujętych w jego tytule. Trafi on do sprzedaży za pośrednictwem serwisów cyfrowej dystrybucji (GamersGate.com i Direct2Drive.com) już 17 października.

Pirates of the Burning Sea

Flying Lab Interactive – producent MMORPG o tytule Pirates of the Burning Seapoinformował, że jeszcze w tym roku dojdzie do obchodów Talk Like A Pirate Day. W ramach tego wirtualnego święta twórcy udostępnią wszystkim zainteresowanym 14-dniowy, darmowy trial, dzięki któremu gracze niezainteresowani dotąd pirackimi przygodami będą mogli sprawdzić je w akcji bez konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat.

Hinterland

Hinterland, produkcja będąca miksem strategii i cRPG, ukaże się na rynku dwa tygodnie później niż to dotąd zapowiadano. Stanie się to zatem około 14 października. Nad grą pieczę sprawują ludzie z Tilted Mill Entertainment, firmy która ma w swoim dorobku m.in. Caesar IV.

Xbox 360

Koncern Microsoft poinformował o sprzedaniu sześciu milionów egzemplarzy konsoli Xbox 360 w samej tylko Europie. Do szybkiego wzrostu tej liczby przyczyniła się m.in. ostatnia wielka obniżka ceny platformy.

STCC The Game

Studio deweloperskie SimBin opublikowało wersję demonstracyjną symulatora wyścigów samochodowych STCC The Game. Umożliwia ona przetestowanie szwedzkiego toru Mantorp Park. Gracze mogą zasiąść za kierownicą STCC Peugeot 308. Demonstrację można pobrać za pośrednictwem Steama.

Hydrophobia

Producent gry Hydrophobia, Pete Jones, poinformował o planach wydania kontynuacji przygód Kate Wilson. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że część pierwsza nie trafiła jeszcze do sprzedaży (nie ma nawet określonej daty premiery). Sequel zostanie osadzony w podtopionym Bostonie. Platformą docelową jest PlayStation 3.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Stoked

Way of the Sword

Ninjatown

BattleFantasia

Littlest Pet Shop: Garden

Spider-Man: Web of Shadows

The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon

Dragon Ball Z: Infinite World

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Igor: The Game NDS

Igor: The Game Wii

SAS: Secure Tomorrow

NBA 2K9

Spider-Man: Web of Shadows

Rock Revolution

Crysis: Warhead

Golden Axe: Beast Rider

Sacred 2: Fallen Angel

Dragon Age: Początek