Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 10 stycznia 2019, 15:55

autor: Serek

Stan Lee upamiętniony w World of Warcraft

Niecodzienna sytuacja będzie miała miejsce przy okazji aktualizacji 8.1.5 do WoW-a. Okazało się, że Blizzard postanowił uhonorować Stana Lee i umieścić w grze postać wzorowaną na legendarnym twórcy.

Stana Lee spotkamy w World of Warcraft. - Stan Lee upamiętniony w World of Warcraft - wiadomość - 2019-01-11
Stana Lee spotkamy w World of Warcraft.

Nikomu nie trzeba chyba mówić, kim był Stan Lee i jak wiele zrobił dla popkultury. Wybitny twórca i wieloletni prezes Marvela zmarł w listopadzie ubiegłego roku. Od tego czasu był wielokrotnie wspominany przez innych artystów, aktorów, rysowników czy współpracowników. Doczekał się nawet uhonorowania ze strony konkurencyjnego DC Comics, a przez jakiś czas w kolejnych komiksach wydawnictwa pojawiała się dedykowana mu strona. Na tak wybitną postać obojętna nie mogła pozostać branża gier.

Na nietypowy hołd zdecydowała się firma Blizzard, która wraz z aktualizacją 8.1.5 wprowadzi do gry World of Warcraft strażnika Stanleya. Obecnie wspomniany update dostępny jest wyłącznie na serwerach testowych, więc logując się na nie możemy spotkać postać Stanleya dumnie kroczącą po korytarzach zamku w Stormwind i pozdrawiającą napotkanych graczy okrzykiem „Excelsior”. Słowo to jest zapewne dobrze znane wszystkim miłośnikom komiksów, a także Stana Lee, który uczynił sobie z niego ulubione powiedzonko.

NPC mający przypominać Stana Lee nosi charakterystyczne okulary oraz siwy wąs. Jak udało się odkryć serwisowi Wowhead, nie jest to jedyny model Stanleya, jaki powstał na potrzeby gry. Blizzard dodał jeszcze dwa warianty postaci, ale ich lokalizacja pozostaje nieznana. Jeżeli modele rzeczywiście trafiły do gry, to pewnie kwestia czasu i fani odszukają je w ogromnym świecie produkcji. Warto przypomnieć, że to nie pierwsze tego typu uhonorowanie zmarłej osoby w WOW-ie. Kilka lat temu twórcy zdecydowali się na podobny zabieg. Wtedy do gry trafiła postać Robina, która była upamiętnieniem zmarłego Robina Williamsa.

  1. Oficjalna strona internetowa World of Warcraft
Stan Lee upamiętniony w World of Warcraft - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

World of Warcraft

World of Warcraft