Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość kompendia 25 grudnia 2018, 13:16

autor: Fulko de Lorche

Wszystko o Hitman 2 (cena, wymagania sprzętowe, edycje kolekcjonerskie) - akt. #3

Niniejsze kompendium zawiera informacje o grze Hitman 2, udostępnione przez producenta, wydawcę i i media branżowe. Kompendium będzie uzupełniane na bieżąco po premierze gry.

[Aktualizacja #3]: Misje fabularne (3.1), DLC Świąteczni złoczyńcy (5.2), Patche 2.11 i 2.12 (8), Wycinanki z Hitmanem na Święta (9), Film ze Świątecznymi Zesłańcami (10)

[Aktualizacja #2]: Misje (2.1), Tryb fabularny i pierwszy Nieuchwytny cel (3.1), Cena edycji kolekcjonerskiej (5.1), Kolejne recenzje (7), Złamanie zabezpieczenia Denuvo (9), Film z Markiem Fabą (10)

[Aktualizacja #1]: Premiera gry (1); DLC i Prolog (5.2); Recenzje po premierze (7)

1. Informacje ogólne

Spis treści

1. Informacje ogólne (1.1 Prace nad grą)

2. Fabuła (2.1 Misje)

3. Gameplay (3.1 Tryby dla pojedynczego gracza; 3.2 Rozgrywka wieloosobowa; 3.3 Trofea i osiągnięcia)

4. Wymagania sprzętowe (4.1 Minimalna konfiguracja; 4.2 Zalecana konfiguracja)

5. Edycje kolekcjonerskie i DLC (5.1 Edycje specjalne i kolekcjonerskie; 5.2 DLC)

6. Polska wersja językowa

7. Recenzje

8. Patche

9. Ciekawostki

10. Trailery i inne video

Hitman 2 jest kontynuacją gry Hitman z 2016 roku i kolejną grą o przygodach Agenta 47, wykreowanego w 2000 roku przez duńskie studio IO Interactive (IOI). Wydawcą tej multiplatformowej gry akcji jest Warner Bros. Interactive.

[Aktualizacja #1]: Premiera gry miała miejsce 13 listopada 2018 roku. Platformami docelowymi są PC, PlayStation 4 i Xbox One. Cena w sklepie GOL w momencie premiery wynosiła 249 złotych (PC - wersja cyfrowa) i 239 zł (Xbox One, PS4 - wersje pudełkowe). Cena konsolowych wersji cyfrowych to 289 zł. Ze względu na sceny przemocy i wulgaryzmy gra nosi oznakowanie PEGI 18 i przeznaczona jest dla osób dorosłych.

Głównym bohaterem Hitman 2 jest ponownie zabójczy Agent 47. - Wszystko o Hitman 2 (cena, wymagania sprzętowe, edycje kolekcjonerskie) - akt. #3 - wiadomość - 2018-12-25
Głównym bohaterem Hitman 2 jest ponownie zabójczy Agent 47.

1.1 Prace nad grą

Hitman 2 po raz pierwszy został zapowiedziany w listopadzie 2016 roku. Podobnie jak poprzednia część, kontynuacja miała być sprzedawana w odcinkach. W maju 2017 roku właściciel IOI, firma Square Enix wystawiła szwedzkiego developera na sprzedaż. Jednocześnie team przeszedł restrukturyzację i był zmuszony zwolnić część personelu. Na szczęście nie przerwało to prac nad tytułem, a miesiąc później szef IO Interactive Hakan Abrak ogłosił, że studio wykupiło się ze Square Enix i zachowało prawo do marki Hitman. W listopadzie 2017 roku IOI już oficjalnie potwierdziło prace nad Hitmanem 2, a 7 czerwca 2018 roku podało datę premiery, wymagania sprzętowe oraz kilka kluczowych informacji. Jedną z najistotniejszych była ta, że gra nie będzie podzielona na odcinki i zostanie wydana jako jedna całość. 27 września IOI ogłosiło, że prace nad grą zostały ukończone, a premiera nie ulegnie zmianie i odbędzie się 13 listopada 2018 roku.

2. Fabuła

W grze Hitman 2 gracz wciela się ponownie w zawodowego zabójcę o kryptonimie Agent 47. Pod egidą agencji rządowej protagonista odwiedza różne zakątki świata i eliminuje zlecone cele.

2.1 Misje

[Aktualizacja #2]: Do dyspozycji gracza oddano lokacje treningowe w placówce ICA, gdzie przeprowadzane jest szkolenie zasadnicze, prolog i egzamin końcowy oraz sześć nowych miejscówek w trybie fabularnym. Ponadto od dnia premiery dostępnych jest sześć starych map, znanych z poprzedniej części.

Lokacje treningowe

1. Placówka ICA - kryptonim misji: Trening i Prolog. Zadanie: opanować mechanikę gry, odnaleźć i zlikwidować cel znajdujący się na statku. Cel: Kalvin Ritter. Miejsce: statek.

2. Placówka ICA - kryptonim misji: Egzamin końcowy. Zadanie: przeniknąć na teren militarnej zony, odszukać i zlikwidować naukowca. Cel: Jasper Knight. Miejsce: baza wojskowa.

Nowe lokacje

1. Hawke's Bay - kryptonim misji: Zew Nocy. Zadanie: wtargnąć do willi, włamać się do komputera, zlikwidować właścicielkę. Cele: Alma Reynard, Orson Mills (opcjonalnie). Miejsce: rezydencja na plaży w Nowej Zelandii.

2. Miami - kryptonim misji: Linia mety. Zadanie: przeniknąć na teren zawodów sportowych i do budynku Kronstadt, zabić kierowcę i jej ojca. Cele: Sierra Knox, Robert Knox. Miejsce: tor wyścigowy w Miami.

3. Santa Fortuna - kryptonim misji: Trzygłowy wąż. Zadanie: zlustrować miasteczko, odnaleźć jaskinię kartelu, fabrykę narkotyków i rezydencję dilera, zlikwidować trójkę bossów. Cele: Rico Delgado, Jorge Franco i Andrea Martinez. Miejsce: miasteczko Santa Fortuna w kolumbijskiej dżungli.

4. Bombaj - kryptonim misji: Pościg za zjawą. Zadanie: zinfiltrować kryjówkę gangu Crows, zlokalizować willę reżysera i przeszukać slumsy, zgładzić szefa i szefową gangów oraz zlikwidować filmowca. Cele: Maelstrom, Dawood Rangan i Vanya Shah. Miejsce: dzielnica biedoty w indyjskim Bombaju.

5. Whittleton Creek (Zatoczka Whittleton) - kryptonim misji: Inne życie. Zadanie: zbadać dzielnicę domków jednorodzinnych w Whittleton Creek, znaleźć wskazówki dotyczące winy gangsterów, odnaleźć domy i wyeliminować przestępców. Cele: Nolan Cassidy, Janus. przedmieścia Whittleton Creek w stanie Vermont, USA.

6. Isle of Sgail (wyspa Sgail) - kryptonim misji: Stowarzyszenie Arki. Zadanie: przeniknąć na imprezę w zamku, zlokalizować i zlikwidować obie siostry. Cele: Zoe Washington, Sophia Washington, Stała (opcjonalnie). Miejsce: zamczysko na wyspie Sgail.

Pokazane jeszcze przed premierą etapy w Miami i Santa Fortuna robiły wrażenie dużą ilością opcji wykonania misji. - Wszystko o Hitman 2 (cena, wymagania sprzętowe, edycje kolekcjonerskie) - akt. #3 - wiadomość - 2018-12-25
Pokazane jeszcze przed premierą etapy w Miami i Santa Fortuna robiły wrażenie dużą ilością opcji wykonania misji.

Stare lokacje

1. Paris - zadanie: zinfiltrować rezydencję, w której oficjalnie odbywają się pokazy mody, a nieoficjalnie aukcje nielegalnych towarów. Cele: Dalia Margolis i Viktor Novikov. Miejsce: pałac w Paryżu.

2. Sapienza - zadanie: przeniknąć do willi rodziny Caruso, zabić dwójkę naukowców oraz zniszczyć śmiercionośnego wirusa. Cele: Silvio Caruso i Franceska de Santis. Miejsce: malownicze zabudowania włoskiego miasteczka.

3. Marrakesh - zadanie: dokonać egzekucji ukrywającego się w szwedzkiej ambasadzie bankiera oraz rezydującego w centrum miasta generała. Cele: Claus Strandberg, Reza Zaydan. Miejsce: marokańskie, spieczone słońcem miasto.

4. Bangkok - zadanie: wejść na teren stołecznego hotelu, zlokalizować i zlikwidować gwiazdora muzycznego i jego adwokata. Cele: Jordan Cross, Ken Morgan. Miejsce: hotel Himmapan w stolicy Tajlandii.

5. Colorado - zadanie: zinfiltrować obóz militarny, pozbyć się czwórki niebezpiecznych przestępców. Cele: Sean Rose, Maya Parvati, Ezra Berg oraz Penelope Graves. Miejsce: farma w stanie Kolorado, USA.

6. Hokkaido - zadanie: zbadać kompleks medyczny, odnaleźć i zabić prawniczkę i jednego z pacjentów. Cele: Yuki Yamazaki i Erich Sodders. Miejsce: szpital w górach na japońskiej wyspie Hokkaido.

3. Gameplay

Technicznie rzecz ujmując, Hitman 2 jest zręcznościówką TPP z elementami skradanki. Agent 47 ma za zadanie wyeliminować wskazane osoby i bezpiecznie ewakuować się z terenu misji. Sposobów na osiągnięcie celu jest wiele, wszystko zależy od naszej pomysłowości, ponadto gra sama, jeśli chcemy, wskaże różne okazje (misje fabularne) na dotarcie do ofiary. Twórcy umożliwili wcielenie się w zabójcę zarówno w trybach dla pojedynczego gracza, jak i w rozgrywkach wieloosobowych.

3.1 Tryby dla pojedynczego gracza

Głównym wariantem zabawy dla pojedynczego gracza jest Tryb fabularny, ponadto gra oferuje kilka innych rodzajów zabawy, znanych z gry Hitman: Kontrakty (Contracts), Nieuchwytne cele (Elusive Targets) i Tryb Eskalacji (Escalation Mode).

Tryb fabularny

[Aktualizacja #2]: Na zlecenie CIA Agent 47 zajmuje się usuwaniem niewygodnych dla Agencji osób. W trybie fabularnym odwiedza w tym celu sześć lokalizacji zlokalizowanych w różnych częściach globu. Po dotarciu w pobliżu miejsca akcji, jego rola polega na przeniknięciu na teren zakazany, następnie lokalizacji, a ostatecznie zlikwidowaniu celów. Aby to osiągnąć, wielokrotnie się przebiera, używa nowoczesnej broni i gadżetów, a także wykorzystuje środowisko, w którym się znajduje, tłum, elementy otoczenia i przedmioty, które nawiną mu się pod rękę. Warto nadmienić, że w momencie premiery gry dostępnych było bonusowo także sześć starych misji, znanych z poprzedniej części gry. W sumie do dyspozycji jest więc 12 różnych obszarów działania.

Każdą misję można ukończyć na wiele sposobów, kluczem jest zwykle zdobycie odpowiedniego stroju. - Wszystko o Hitman 2 (cena, wymagania sprzętowe, edycje kolekcjonerskie) - akt. #3 - wiadomość - 2018-12-25
Każdą misję można ukończyć na wiele sposobów, kluczem jest zwykle zdobycie odpowiedniego stroju.

W obrębie każdej misji głównej (oproćz pierwszej - Hawke'y Bay) do wykonania są tzw. misje fabularne. Są to dodatkowe wątki, odblokowywane najczęściej poprzez podsłuchanie czyjejś rozmowy. Po aktywowaniu misji fabularnej przed graczem otwierają się alternatywne sposoby (wyzwania) na dotarcie do celu i jego likwidację. Wyzwań jest zawsze kilka w obrębie każdej misji fabularnej. Za ich wypełnienie w podsumowaniu głównego zadania otrzymuje się dodatkowe punkty.

[Aktualizacja #3]: Misje fabularne w grze Hitman 2:

1. Hawke's Bay - brak

2. Miami:

- Dawka dożylna (Intravenous) - odblokowana po podsłuchaniu rozmowy dwóch ratowników medycznych w skrzydle szpitalnym.

- Idealna maszyna (A Perfect Mechanic) - aktywowana po podsłuchaniu dwóch porządkowych dyskutujących na parkingu ciężarówek lub mechanika Krondstadt rozmawiającego przez telefon.

- Nowa Armia (The New Army) - włącza się po podsłuchaniu rozprawiającego na plaży przez komórkę Teda Mendeza.

- Przekąski na gastro (The Munchies) - uruchamiana po podsłuchaniu rozmowy dwóch mężczyzn siedzących na ławce.

- Triumf (The Triumph) - odblokowana po podsłuchaniu dwóch techników konwersujących obok budek z jedzeniem.

- Turbodoładowanie (Turbo Charged) - aktywowana po podsłuchaniu rozmowy dwóch inżynierów stojących obok prezentowanego bolidu wyścigowego w budynku Kronstadt.

- W różowym ci do twarzy (Pretty in Pink) - uruchamiana po podsłuchaniu dzwoniącego gdzieś osobnika w stroju flaminga.

Większość misji fabularnych dostępna jest po podsłuchaniu czyjejś rozmowy. - Wszystko o Hitman 2 (cena, wymagania sprzętowe, edycje kolekcjonerskie) - akt. #3 - wiadomość - 2018-12-25
Większość misji fabularnych dostępna jest po podsłuchaniu czyjejś rozmowy.

3. Santa Fortuna:

- Święta ziemia (Hallowed Ground) - odblokowana po podsłuchaniu dysputy dwóch żołnierzy stojących na warcie za wiaduktem.

- Dozgonna miłość (Undying Love) - aktywowana po podsłuchaniu rozmowy dwóch strażników znajdujących się na terenie posiadłości Rico Delgado.

- Podróżnik (Backpacker) - włącza się po podsłuchaniu dwóch przemytników konwersujących na balkonie domu przy głównym placu w mieście.

- Zanurzony (Submerged) - uruchamiana po podsłuchaniu kobiety na portowym targu.

- Serce z kamienia (Heart of Stone) - odblokowana po podsłuchaniu rozmowy dwóch żołnierzy stojących obok pomnika Rico Delgado w mieście.

- Zabójcza sztuka (Deadly Art) - aktywowana po podsłuchaniu rozmowy pary turystów fotografujących przyrodę nad brzegiem rzeki.

- Poszukiwania (Half Baked) - uruchamiana po podsłuchaniu dwóch ubranych w niebieskie peleryny strażników, trzymających straż na plantacji narkotykowej.

4. Bombaj:

- Stara miłość (Flames Rekindled) - odblokowana po podsłuchaniu rozmowy strażników w kryjówce Crows, w budynku, gdzie jeden z żołdaków sprowadza po schodach kobietę.

- Zdjęcie idealne (Picture Perfect) - aktywowana po rozmowie na ulicy z członkiem ekipy filmowej ubranym w zieloną kamizelkę.

- Suknia warta więcej niż życie (A Dress to Die For) - włącza się po podsłuchaniu dysputy krawca ze strażnikiem Vanyi Shah na targu.

- Przeminęło z wiatrem (Gone with the Wind) - uruchamiana po podsłuchaniu dwóch kobiet z ekipy filmowej, rozmawiających na piętrze willi Rangana przy nabrzeżu.

- Kolory szczęścia (Broad Strokes) - odblokowana po dotarciu na ostatnie piętro wysokiego budynku przy dużej ulicy w centrum, tam, gdzie na balkonie stoi snajper.

- Gładkie golenie (A Close Shave) - aktywowana po podsłuchaniu rozmowy strażników znajdujących się na piętrze domu tuż przy głównej alei slumsów.

- Kwestia dyscypliny (A Matter of Discipline) - uruchamiana po ponownym odnalezieniu snajpera, obserwującego nowy cel na tarasie jednego z budynków.

Misje ze snajperem w Bombaju to jedne z nielicznych, które aktywuje się po odnalezieniu konkretnej osoby. - Wszystko o Hitman 2 (cena, wymagania sprzętowe, edycje kolekcjonerskie) - akt. #3 - wiadomość - 2018-12-25
Misje ze snajperem w Bombaju to jedne z nielicznych, które aktywuje się po odnalezieniu konkretnej osoby.

5. Whittleton Creek (Zatoczka Whittleton):

- Ślad okruszków (Breadcrump Trail) - odblokowana po podsłuchaniu rozmowy listonosza i mężczyzny z numerem "87" na koszulce, stojących na chodniku.

- Ubij kreta (Whack-A-Mole) - aktywowana po podsłuchaniu dyskusji policjanta z ogrodnikiem Janusa, rozprawiających przy drodze.

- Dom na sprzedaż (House for Sale) - włącza się po podsłuchaniu pośrednika handlu nieruchomościami i sprzedawcy muffinów, rozmawiających przy różowo udekorowanym stoisku obok domu.

- Zakaz palenia (No Smoking Area) - odblokowana po podsłuchaniu palącego mężczyzny, stojącego na werandzie posesji sąsiadującej z podwórkiem, gdzie odbywa się impreza (wiszą baloniki).

- W zdrowym ciele (An Apple a Day) - aktywowana po podsłuchaniu pary rozmawiającej przy pomniku, na zieleńcu obok drogi.

- Walka ze szkodnikami (Pest Control) - uruchamiana po podsłuchaniu dyskusji dwóch budowlańców w pomarańczowych kombinezonach i żółtych kaskach, tkwiących obok napisu "No entry".

- Zgrillowany (Charbroiled) - odblokowana po podsłuchaniu kobiety i mężczyzny rozprawiających na werandzie domu z powiewającą flagą amerykańską i wywieszonym napisem "Welcome".

6. Isle of Sgail (wyspa Sgail):

- Jak Feniks z popiołów (A Phoenix From The Ashes) - odblokowana po podsłuchaniu rozmowy członkini stowarzyszenia z kapłanem w fioletowym stroju, przebywających na dziedzińcu zamku obok ogromnego posągu feniksa.

- Finałowy klub (Final Club) - aktywowana po podsłuchaniu konwersacji kobiety i mężczyzny w komnacie z wielkim monitorem na ścianie.

- To należy do muzeum (It Belongs In A Museum) - włącza się po podsłuchaniu dwóch kapłanów w fioletowych strojach, rozprawiających przy gablocie z naszyjnikiem Azteków w jednej z komnat zamku.

- Ostatnie pożegnanie (Last Honors) - uruchamiana po podsłuchaniu rozmowy niebiesko odzianej członkini stowarzyszenia i gościa z obsługi, znajdujących się na zewnątrz zamku.

- Po drabinie społecznej (Social Climbing) - odblokowana po odczytaniu e-maila w laptopie w pokoju z systemem monitoringu, ulokowanym na piętrze zamku.

- Czas zmian (Winds of Change) - aktywowana po obezwładnieniu kapłana ze złotą maską na potylicy na jednym z górnych tarasów zamku.

Tryb kontraktu (Contracts)

Kontrakty są to samodzielnie opracowane scenariusze, w których samemu wybiera się zarówno cele, jak i sposoby ich eliminacji. Stworzony kontrakt można udostępnić innym użytkownikom gry, by móc później porównać swój wynik punktowy z wynikami osiągniętymi przez nich.

Nieuchwytne cele (Elusive Targets)

Nieuchwytne cele to bardzo wymagające kontrakty, pojawiające się i trwające określony czas. Gracz ma tylko jedno podejście do celu - jeśli ten ucieknie lub zabójca zginie, misja kończy się niepowodzeniem i nie ma możliwości powtórki. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, iż osoba mająca dostać kulkę nie jest oznaczona na mapie. Znalezienie i rozpoznanie jej jest równie trudne, co zlikwidowanie. Jako wskazówkę należy przyjąć film wprowadzający do misji oraz ogólne tło przedstawionych wydarzeń, które nasuwa wnioski co do lokalizacji ofiary.

[Aktualizacja #2]: Pierwszym Nieuchwytnym celem w Hitmanie 2 jest Mark Faba, pseudonim "Nieśmiertelny", dawny agent MI5, a obecnie płatny zabójca. Ofiara znajduje się na terenie kompleksu wyścigowego w Miami, gdzie ma spotkać się w sprawie kolejnego zlecenia. Misja z Fabą została odblokowana 20 listopada 2018 roku i jest dostępna przez 10 dni.

Tryb eskalacji (Escalation Mode)

Zadaniem grającego w Tryb eskalacji jest zlikwidowanie danego celu pięć razy, za każdym razem w inny sposób. Kolejna próba jest trudniejsza od poprzedniej, a na protagonistę czyhają dodatkowe, nie występujące wcześniej pułapki. W związku z brakiem możliwości zapisania stanu gry niepowodzenie oznacza porażkę całej misji.

3.2 Rozgrywka wieloosobowa

W Hitmanie 2 dostępne są dwa tryby wieloosobowe. W pierwszym (Sniper Assassin) gracze kooperują z sobą, a drugim (Ghost Mode) rywalizują.

Sniper Assassin

W trybie kooperacyjnym Sniper Assassin można grać Agentem 47, jego czarnoskórym kolegą lub kobietą - zabójcą. - Wszystko o Hitman 2 (cena, wymagania sprzętowe, edycje kolekcjonerskie) - akt. #3 - wiadomość - 2018-12-25
W trybie kooperacyjnym Sniper Assassin można grać Agentem 47, jego czarnoskórym kolegą lub kobietą - zabójcą.

W trybie Sniper Assassin zadaniem gracza jest wyeliminowanie w ciągu 15 minut celów przy pomocy karabinu snajperskiego. Można grać zarówno solo, jak i w kooperacji z drugim graczem. Do wyboru są trzy postaci: Agent 47, Stone i Knight. Mimo iż nie można się przemieszczać, wcale nie jest łatwo. Ważne jest, aby zaplanować kolejność eliminacji zarówno osób będących celami, jak i świadków zabójstwa. Dróg do osiągnięcia dobrego rezultatu jest wiele, a efekt można osiągnąć nie tylko poprzez bezpośrednie trafienia, ale także poprzez umiejętne trafiane w różne przedmioty np. żyrandol, który upadając zabije naraz większą liczbę osób. Kooperując z drugim graczem, można podzielić się z nim zadaniami, oznaczyć mu cele do zlikwidowania itp.

Tryb Sniper Assassin jest do wypróbowania przed premierą dla tych, którzy zdecydowali się złożyć pre-order na Hitmana 2. Dostępna jest jedna lokacja - duża posiadłość, w której w trakcie ślubu i wesela trzeba wyeliminować trzy osoby. W tym przypadku jednak niedostępny jest tryb kooperacji, który zostanie odblokowany po premierze.

Tryb zjawy (Ghost Mode)

W trybie Ghost Mode nieraz można spotkać drugiego gracza, ale nie można go dosięgnąć. - Wszystko o Hitman 2 (cena, wymagania sprzętowe, edycje kolekcjonerskie) - akt. #3 - wiadomość - 2018-12-25
W trybie Ghost Mode nieraz można spotkać drugiego gracza, ale nie można go dosięgnąć.

Tryb zjawy (Ghost Mode) jest trybem rywalizacji debiutującym w serii. Dwóch assassinów otrzymuje zadanie eliminacji tych samych celów w tym samym czasie. Próbując różnych sposobów, zadaniem gracza jest dorwanie ofiar, zanim zrobi to konkurent. Mimo iż grają na jednej mapie, między grającymi nie ma możliwości interakcji, jeden widzi drugiego pod postacią ducha. Wygrywa ten, który jako pierwszy zabije pięć wskazanych osób. Przed rozpoczęciem każdego meczu nowe cele są wybierane losowo, dzięki czemu każda rozgrywka przebiega inaczej.

3.3 Trofea i osiągnięcia

Hitman 2 w wersji na PlayStation 4 umożliwi odblokowanie 118 trofeów: 13 złotych, 18 srebrnych i 87 brązowych. Mimo rekordowej liczby pucharków (premiowane jest także ukończenie starych misji) nie przewidziano trofeum platynowego. W wersji dla Xbox One do odblokowania jest 118 osiągnięć o łącznej wartości 3015 punktów.

4. Wymagania sprzętowe

4.1 Minimalna konfiguracja

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7;
 • Procesor: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD CPU Phenom II X4 940;
 • Pamięć RAM: 8 GB;
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lub Radeon HD 7870;
 • DirectX: Wersja 11;
 • Miejsce na twardym dysku: 60 GB.

4.2 Zalecana konfiguracja

 • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8, 8.1 lub 10;
 • Procesor: Intel CPU Core i7 3770 3,4 GHz lub AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz;
 • Pamięć RAM: 8 GB;
 • Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 770 lub AMD GPU Radeon R9 290;
 • Miejsce na twardym dysku: 60 GB.

Gra w wersji PC będzie do pobrania z platformy Steam. Wersje na PlayStation 4 i Xbox One będą rozprowadzane odpowiednio przez PlayStation Store i Xbox Store.

5. Edycje kolekcjonerskie i DLC

Oprócz standardowego wydania, gra Hitman 2 będzie rozprowadzana w dwóch edycjach specjalnych oraz w wersji kolekcjonerskiej. Aby skorzystać z edycji specjalnych, które zawierają cyfrowe bonusy, należy posiadać dostęp do Internetu. Przy złożeniu pre-ordera otrzymuje się dostęp do trybu Sniper Assassin, który wygasa w dniu premiery gry.

5.1 Edycje specjalne i kolekcjonerskie

Na chwilę obecną Edycja Srebrna (Silver Edition) dostępna jest tylko na kontynencie amerykańskim. Ceny podano dla wersji na PC.

Edycja Podstawowa (Standard Edition)

Wszystko o Hitman 2 (cena, wymagania sprzętowe, edycje kolekcjonerskie) - akt. #3 - ilustracja #8

Zawartość Edycji Podstawowej (Standard Edition):

 • Gra Hitman 2.

Cena edycji: 249 zł.

Srebrna Edycja (Silver Edition)

Wszystko o Hitman 2 (cena, wymagania sprzętowe, edycje kolekcjonerskie) - akt. #3 - ilustracja #9

Srebrna Edycja (Silver Edition) rozprowadzana będzie wyłącznie cyfrowo. Zawartość edycji:

 • Gra Hitman 2;
 • Cyfrowe gadżety: włoska walizka z czarnej skóry, pistolet z tłumikiem model ICA 19 Blackballer;
 • Dostęp do pierwszego rozszerzenia, które zaoferuje nową lokację, kolejne misje, bonusową mapę do trybu multiplayer, świeże przebrania oraz bronie.

Cena edycji: 329 zł.

Złota Edycja (Gold Edition)

Wszystko o Hitman 2 (cena, wymagania sprzętowe, edycje kolekcjonerskie) - akt. #3 - ilustracja #10

Zawartość Złotej Edycji (Gold Edition):

 • Gra Hitman 2;
 • Cyfrowe gadżety: włoska walizka z czarnej skóry, pistolet z tłumikiem model ICA 19 Blackballer;
 • Dostęp do dwóch pierwszych rozszerzeń, które zaoferują nowe lokacje, kolejne misje, bonusowe mapy do trybu multiplayer, świeże przebrania oraz bronie;
 • Dostęp do pełnej wersji gry na cztery dni przed oficjalnym debiutem.

Cena edycji: 379 zł.

Edycja kolekcjonerska (Collector's Edition)

Wszystko o Hitman 2 (cena, wymagania sprzętowe, edycje kolekcjonerskie) - akt. #3 - ilustracja #11

Edycja Kolekcjonerska (Collector's Edition) rozprowadzana będzie wyłącznie w formie fizycznej. Zawartość edycji:

 • Gra Hitman 2;
 • Steelbook na grę;
 • Cyfrowe gadżety: włoska walizka na broń z czarnej skóry, pistolet z tłumikiem model ICA 19 Blackballer, wstrząsowa gumowa kaczka, czarny garnitur;
 • Dostęp do dwóch pierwszych rozszerzeń, które zaoferują nowe lokacje, kolejne misje, bonusowe mapy do trybu multiplayer, świeże przebrania oraz bronie;
 • Dostęp do pełnej wersji gry na cztery dni przed oficjalnym debiutem;
 • Replika walizki na broń;
 • Brelok w kształcie naboju;
 • Gumowa kaczka;
 • Moneta z sygnaturą Agenta 47.

Cena edycji: 609 zł.

5.2 DLC

[Aktualizacja #1]: Wraz z premierą Hitmana 2 udostępniono dodatek Spuścizna (Hitman Legacy Pack) - DLC zawierające odświeżone wersje wszystkich sześciu lokacji z poprzedniej części gry z 2016 roku. Misje zaoferowano w odrestaurowanej wersji, z poprawioną sztuczną inteligencją przeciwników, ulepszonym systemem postępów i nowymi przedmiotami. Pakiet jest dostępny za darmo dla nabywców poprzedniej odsłony i występuje w dwóch wersjach:

 • Spuścizna (Hitman Legacy Pack) - dla właścicieli Hitmana z 2016 roku w wersjach Hitman:The Full Experience, Hitman: The Complete First Season (wersja cyfrowa lub pudełkowa) lub wszystkich epizodów dokupionych osobno. DLC zawiera odświeżone wszystkie sześć lokacji z Hitmana.
 • Spuścizna: zestaw EGR (Hitman GOTY Legacy Pack) - dla posiadaczy poprzedniego Hitmana w wersjach Hitman - Game of the Year Edition (łącznie z tymi, którzy upgrade'owali "podstawki" do GOTY Edition) lub Hitman: Definitive Edition. DLC zawiera odświeżone wszystkie sześć lokacji z Hitmana, dodatkową kampanię "Patient Zero" (zawierającą cztery misje), bonusowe stroje (kruka, klauna i kowboja), trzy dodatkowe bronie i trzy kontrakty w trybie Eskalacji z GOTY Edition.

Pozostali gracze, którzy chcą nabyć pierwsze DLC, muszą zapłacić 42 złote za Spuściznę lub 84 złote za Spuściznę: zestaw EGR.

Można grać w dodatek Spuścizna bez konieczności nabycia Hitmana 2, wystarczy darmowy Hitman 2: Prolog. - Wszystko o Hitman 2 (cena, wymagania sprzętowe, edycje kolekcjonerskie) - akt. #3 - wiadomość - 2018-12-25
Można grać w dodatek Spuścizna bez konieczności nabycia Hitmana 2, wystarczy darmowy Hitman 2: Prolog.

Drugim produktem udostępnionym w dniu premiery jest Hitman 2: Prolog. Jest to darmowa, grywalna wersja Hitmana 2, ograniczona do jednej misji. Pozwala ona zapoznać się z mechanizmami rządzącymi grą i być może przekonać do zakupu jej pełnej wersji. Co istotne, po zainstalowaniu Hitmana 2: Prolog można również dokupić DLC Spuścizna bez konieczności posiadania pełnoprawnego Hitmana 2.

[Aktualizacja #3]: 18 grudnia 2018 roku pojawił się darmowy DLC Świąteczni złoczyńcy. Po ściągnięciu zajmującego 18 GB dodatku gracz otrzymuje kontrakt do wypełnienia w misji Spuścizna: Paryż. Celem jest dwójka złodziei - Harry "Smokey" Bagnato i Marv "Slick" Gonif, którzy wkradli się na teren paryskiego pałacu De Walewska z zamiarem dokonania kradzieży. Dla podkreślenia bożonarodzeniowej atmosfery, lokacja udekorowana jest świątecznymi atrybutami: światełkami, choinkami, mikołajami itd. Oprócz standardowej broni, Agent 47 na wyposażeniu ma świąteczne gadżety jak wybuchowa kula śniegowa czy świąteczne shurikeny. Dostęp do gry wygasa 8 stycznia 2019 roku, jednak wszystkie postępy i niektóre odblokowane przedmioty (np. strój św. Mikołaja) pozostaną na koncie gracza na stałe.

Eliminacja dwóch nieudolnych włamywaczy - oto zadanie na Święta Bożego Narodzenia A.D. 2019. - Wszystko o Hitman 2 (cena, wymagania sprzętowe, edycje kolekcjonerskie) - akt. #3 - wiadomość - 2018-12-25
Eliminacja dwóch nieudolnych włamywaczy - oto zadanie na Święta Bożego Narodzenia A.D. 2019.

Ciekawostką jest fakt, że w Świątecznych złoczyńców mogą zagrać także ci, którzy nie posiadają pełnej wersji gry. Wystarczy ściągnąć Hitman 2: Prolog i powyższy dodatek, a otrzyma się dostęp do pełnej zawartości lokacji „Spuścizna: Placówka ICA” oraz „Spuścizna: Paryż”, czyli do:

- 3 misji fabularnych;

- 3 kontraktów eskalacji;

- ponad 120 wyzwań;

- ponad 20 trofeów.

Świąteczne gadżety będą mogły być używane jedynie w Świątecznych złoczyńcach. Dostęp do gry wygaśnie po upływie okresu darmowego. Zapisane postępy zostaną jednak przeniesione do pełnej wersji gry, jeśli zostanie ona zakupiona.

6. Polska wersja językowa

Hitman 2 ukazał się w ośmiu wersjach językowych: angielskiej, polskiej, francuskiej, włoskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, portugalskiej i rosyjskiej. Polska edycja ma zlokalizowany interfejs i kinową ścieżkę dźwiękową (napisy).

7. Recenzje

[Aktualizacja #1]: Gra Hittman 2 została bardzo dobrze przyjęta przez media branżowe, jednak gracze ocenili ją bardziej surowo. Jako zalety wymienia się więcej wszystkiego: umiejętności, narzędzi, sposobów eliminacji celów itd. Wadami są natomiast wtórność rozgrywki i brak rewolucyjnych rozwiązań. Tuż po premierze średnia ocen z recenzji skalkulowana przez serwisy Metacritic i GameRankings wynosiła:

Metacritic

 • PS4: media - 82%, opinia graczy - 7,2/10;
 • PC: media - 83%, opinia graczy - 4,9/10;
 • Xbox One: media - 83%, opinia graczy - 4,1/10.

GameRankings

 • PS4: media - 82,86%;
 • PC: media - 87,17%;
 • Xbox One: media - 85%.

Oceny serwisów zagranicznych:

 • IGN - PS4/PC/Xbox One: 7,7/10
 • GameSpot - PS4/PC/Xbox One: 8/10
 • Jeuxvideo.com - PS4/PC/Xbox One: 17/20
 • PlayStation Universe - PS4: 9/10
 • PlayStation Official Magazine UK - PS4: 9/10
 • Worth Playing - PS4: 8,4/10
 • PC Gamer - PC: 84/100
 • PC Games - PC: 82/100
 • GameStar - PC: 85/100
 • Xbox Achivements - Xbox One: 85/100
 • MondoXBox - Xbox: 8/10

Oceny serwisów polskich:

 • Gry-Online.pl - PS4/Xbox One: 8/10
 • Eurogamer.pl - Xbox One: brak oceny punktowej (srebrna rekomendacja)
 • miastogier.pl - PC: brak oceny punktowej (genialna gra)
 • ekspert.ceneo.pl - PS4: 7/10
 • komputerswiat.pl - PC: 8/10
 • gry.interia.pl - PC/PS4/Xbox One: 8/10
 • Polygamia.pl - Xbox One: 3/5
 • gram.pl - PS4: 8,5/10

8. Patche

Update 2.11.

[Aktualizacja #3]: 20 listopada 2018 roku ukazał się pierwszy update do gry Hitman 2, oznaczony numerem 2.11. Plik "waży" 400 MB na Xbox One i 1.24 GB na PlayStation 4 i PC.

Ogólne poprawki:

- Podrasowano grafikę i animację wody (bardziej realistyczny przepływ, dodanie piany itd.);

- Uniemożliwiono bohaterowi wyjście i utknięcie poza obszarem gry;

- Poprawiono opisy trofeów / osiągnięć;

- Usunięto przyczynę powodującą niezaliczenie wyzwania Silent Escalation, pomimo spełnienia warunków;

- Umieszczono w trybie Ghost Mode informację dla gracza, że mecz został zakończony z powodu rozłączenia się przeciwnika;

- Dodano auto-centrowanie się podręcznej mapy w momencie jej otwarcia;

- Pozostałe usprawnienia zostały wymienione na stronie producenta gry.

Poprawki do wersji PC:

- Usunięto usterki w grafice, które pojawiają się w momencie strzelania w to samo miejsce, szczególnie drewniane powierzchnie;

- Zlikwidowano przyczynę spadków klatek animacji i zniekształcenia dźwięku na maszynach z procesorami o małej ilości rdzeni;

- Dodano opcję do grafiki pod nazwą Simulation Quality, pozwalającą na dostosowanie parametrów jakościowych tłumu, faktury materiału, zniszczeń czy systemu cząsteczkowego, zależnie od posiadanego procesora. Powyższy tryb dotyczy jak dotąd misji fabularnych w Miami i Bombaju. Simulation Quality optymalizuje także dźwięk w całej grze. Opcja ma trzy możliwości: Base (dla procesorów z 4 lub mniej rdzeniami), Better (procesor z 6 rdzeniami) i Best (procesor z 8 lub więcej rdzeniami);

- Rozszerzono menu HDR o możliwość gry w trybie Exclusive Fullscreen;

- Usunięto problem z procesorami AMD Phenom, których użytkowników często wyrzucało do pulpitu po odpaleniu misji.

Poprawki do DLC Spuścizna (Hitman Legacy Pack):

- Rozwiązano kilka problemów, jakie towarzyszyły zaliczeniu wyzwania Zemsta dyrektora (Headmaster's Revenge) w misji fabularnej w Marrakeshu. Teraz wystarczy zlikwidować generała w przebraniu dyrektora (Headmaster), aby zaliczyć wyzwanie;

- Usunięto błędy w zachowaniu strażnika na szczycie rezydencji w misji w Kolorado;

- Poprawiono błędy, które mogły wygenerować się w trakcie podążania bohatera za doktorem w wyzwaniu Przemiana (Makeover), podczas misji na Hokkaido.

Update 2.12.

18 grudnia 2018 roku pojawił się druga aktualizacja do gry Hitman 2, oznaczona numerem 2.12. Plik zajmuje ok. 1-1.2 GB na wszystkich platformach sprzętowych.

Ogólne poprawki:

- Dodano cztery nowe Wyzwania (Challenges) jako nagrodę za realizację Kontraktów (Contracts). Autorzy planują wypuszczanie pięciu kontraktów miesięcznie;

- Rozwiązano problem, który w misji w Placówce ICA (ICA Facility) uniemożliwiał odblokowanie Wyzwania Discover Cuba;

- Skasowano błąd powodujący włączanie się autoalarmów w samochodach mimo braku interakcji ze strony bohatera;

- Przebranie się za kamerdynera, które wcześniej nie było obowiązkowe do ukończenia Wyzwania Kameleon (Chameleon) na Wyspie Sgail, teraz jest obligatoryjne;

- Wyeliminowano zawieszenia i ogólnie poprawiono pracę gry na PlayStation 4;

- Usunięto przyczynę powodującą czasami otrzymywanie 0 punktów za wykonanie misji. Błąd ten zdarzał się w sytuacji, gdy gracz wykonał pewne czynności i wykonał opcję zapisu/ładowania;

- Poprawiono szereg problemów z czcionką, nieprawidłowym wyświetlaniem znaków specjalnych i nachodzącym na siebie tekstem. Dodano również całkiem nowe czcionki do rosyjskiej i japońskiej wersji językowej;

- Dodano pasek postępu w trakcie wykonywania Wyzwania Na piedestał (None Shall Pass);

- Pozostałe usprawnienia zostały wymienione na stronie producenta gry.

Poprawki do Trybu zjawy (Ghost Mode):

- Zaimplementowano nowy mechanizm, który za każdą eliminację celu dodaje 20 sekund do zegara przeciwnika odliczającego czas, w jakim ma zlikwidować ofiarę (maksymalnie może być dodane 80 sekund). Jeśli obaj gracze skasują desygnowany cel, czas oczekiwania na wyznaczenie następnego wyniesie 10 lub mniej sekund;

- Rozwiązano problem, który mógł powodować, że kamera PiP (okienko w lewym górnym rogu ekranu) prezentująca akcję wewnątrz budynku miała zbyt ciemny obraz;

- Usunięto usterkę powodującą odtwarzanie sygnału dźwiękowego z kamery PiP nawet wtedy, gdy gracz go wyłączył;

- Dołączono menu z Wyzwaniami w lobby Trybu zjawy;

- Dodano efekt dźwiękowy towarzyszący połączeniu z innym graczem w lobby;

- Skasowano opcję pomiaru czasu misji (Mission Timer) w trakcie zabawy w Tryb zjawy;

- Rozwiązano problem, który mógł powodować niekonsekwencje w używaniu materiałów wybuchowych;

- Usunięto przyczynę, która mogła spowodować zawieszenie podczas wyjmowania przedmiotów ze skrzynek (Ghost Crates);

- Dołączono głos spikera po zakończonym meczu, obwieszczający zwycięstwo (Victory) lub porażkę (Defeat).

Poprawki do wersji PC:

- Umożliwiono bezpośrednie otworzenie mapy po naciśnięciu "M", można też w opcjach przyporządkować tej akcji inny klawisz;

- Dodano nową opcję graficzną - Screenspace Shadows, które włącza cieniowanie wysokiej jakości;

- Dodano nową opcję graficzną - Reflection Quality, kontrolującą rozdzielczość renderowanych odbić w lustrach i na podłodze. Są cztery poziomy ustawień: Off (opcja wyłączona), Low (niski poziom), Default (standardowy poziom) oraz High (wysoki poziom);

- Dodano nową opcję graficzną - Motion Blur, regulującą poziom wygładzenia krawędzi. Opcja ma trzy możliwości: Off (wyłączona), Low (niski poziom), Default (standardowy poziom) oraz High (wysoki poziom);

- Dodano nową opcję graficzną - Dynamic Sharpening, przeciwdziałającą efektom wywołanym przez tymczasowy anti-aliasing;

- Rozwiązano problem ze spadkiem wydajności kart NVIDIA z technologią SLI;

- Rozdzielono opcję Simulation Quality na dwie części: Graphical Simulation i Audio Simulation, umożliwiające niezależne regulowanie poziomu grafiki i dźwięku;

- Zaimplementowano wsparcie dla kart Steam Trading Cards, włączając odznaki, tła profilowe i emotikonki.

Poprawki do DLC Spuścizna (Hitman Legacy Pack):

- Poprawiono zachowanie NPC-ów w saunie, w misji na wyspie Hokkaido. Dotychczas podniesienie temperatury mogło ich błyskawicznie zabić, teraz będą się ewakuować z pokoju;

- Rozwiązano problem na Xbox One z nierównymi cieniami obok kontrolek sterowania wieżyczkami APC, w misji w Marrakeshu;

- Uzupełniono Frequently Answered Questions (FAQ) do DLC Spuścizna (Legacy Pack).

Dodatkowe aktualizacje:

- 19 grudnia dodano zajmującą 900 MB poprawkę dla konsol, rozwiązującą problem nieprawidłowo generowanych tekstur, zwłaszcza na pojazdach;

- 20 grudnia wypuszczono update (ok. 350 MB) na PlayStation 4, w którym usunięto przyczynę mogącą powodować zawieszenie systemu na PS4 Pro, gdy gracz, grając na włączonym High Framerate i HDR, celuje ze snajperki, zostaje zarażony w kampanii Patient Zero lub używa granatu ogłuszającego;

- 21 grudnia zamieszczono "ważący" ok. 110 MB plik dla posiadaczy PC, który eliminował możliwy do wystąpienia problem z nieznikającym ekranem ładowania podczas wejścia do menu zapisu.

9. Ciekawostki

1. W rolę Marka "Nieśmiertelnego" Faby - pierwszego bohatera Nieuchwytnych Celów, niegdyś agenta brytyjskiej służby bezpieczeństwa (MI5), a obecnie zawodowego zabójcy wcielił się Sean Bean – aktor znany z takich obrazów kinowych, jak Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia, Troja, Czas Patriotów czy Equilibrium. Sean również wziął udział w filmie promującym Hitmana 2. Ciekawostką jest fakt, iż aktor ten wcielał się kiedyś w upadłego szpiega brytyjskiego wywiadu (MI6), a miało to miejsce w 17. odsłonie przygód Jamesa Bonda - GoldenEye. Widocznie pasuje mu rola agenta - zdrajcy, no i jest rodowitym Anglikiem.

Sean Bean jest pierwszym znanym aktorem grającym w Hitmanie 2. - Wszystko o Hitman 2 (cena, wymagania sprzętowe, edycje kolekcjonerskie) - akt. #3 - wiadomość - 2018-12-25
Sean Bean jest pierwszym znanym aktorem grającym w Hitmanie 2.

2. W Hitmanie 2 zastosowany został antypiracki system Denuvo Anti-Tamper ver. 5.3, używany często przez platformy dystrybuujące gry cyfrowo. Wiadomość ta zmartwiła część użytkowników Steama, bowiem badania, przeprowadzone na youtubowym kanale Overlord potwierdziły, że system spowalnia niektóre gry. O ile jednak tytuły takie jak Mass Effect: Andromeda czy Mad Max notują pod jego wpływem spory, nawet 30% spadek wydajności, o tyle w przypadku pierwszego Hitmana spadek ten wynosi nie więcej niż 0,5%. Fani Agenta 47 nie mają chyba więc powodów do zmartwień. [Aktualizacja #2]: Ból głowy ma za to wydawca, bowiem omawiane zabezpieczenie zostało złamane przez grupę hackerską FCKDMR dwa dni przed premierą gry.

3. [Aktualizacja #3]: 21 grudnia 2018 roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia firmo IO Interactive udostępniła okolicznościowe wycinankowe dekoracje na choinkę (Holiday Decorations) z Agentem 47 w roli głównej. To nie pierwszy prezent tego rodzaju, jakiś czas temu można było ubrać Hitmana w papierowe ubranka z misji w Miami. W bieżącym zestawie można powiesić na drzewku głowę bohatera w czapce św. Mikołaja, postać łysego wspinającego się po cukierkowej lasce czy papierowego shurikena.

Jako bonus dołączono drugą wycinankę, zawierającą stroje i przedmioty z misji w Santa Fortuna. Są one kompatybilne z figurką Agenta 47 z pakietu z Miami.

Świąteczne dekoracje z Agentem 47 w sam raz na choinkę. - Wszystko o Hitman 2 (cena, wymagania sprzętowe, edycje kolekcjonerskie) - akt. #3 - wiadomość - 2018-12-25
Świąteczne dekoracje z Agentem 47 w sam raz na choinkę.

10. Trailery i inne video

Oficjalna strona internetowa gry Hitman 2

Wszystko o Hitman 2 (cena, wymagania sprzętowe, edycje kolekcjonerskie) - akt. #3 - ilustracja #16

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Informacja pojawiła sie pierwotnie 5 listopada 2018, 10:38.

Hitman 2

Hitman 2