Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2018, 20:33

autor: Vergil

Hitman 2 zapowiedziany – znamy cenę, datę premiery i wymagania sprzętowe

Agent 47 powróci jeszcze w tym roku – studio IO Interactive zapowiedziało grę Hitman 2, która zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Nie tylko ujawniono datę premiery tej produkcji oraz informacje na temat fabuły, lecz także podzielono się konkretami na temat nowego trybu gry.

Studio IO-Interactive zapowiedziało kolejną grę spod szyldu Hitman. Hitman 2 będacy bezpośrednią kontynuacją produkcji sprzed dwóch lat, zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 i Xboksa One, na które trafi 13 listopada 2018 roku. Tytuł zostanie wydany przez firmę Warner Bros. Interactive Entertainment, a polscy gracze będą mogli w niego zagrać z rodzimymi napisami. Warto nadmienić, że w przeciwieństwie do poprzedniczki, pozycja nie zostanie podzielona na odcinki. W sieci pojawiły się pierwsze zwiastuny i obrazki, a także garść informacji na temat atrakcji przygotowywanych przez deweloperów.

Nie tylko kampania

Zacznijmy od tego, co w Hitmanie 2 najważniejsze, czyli od kampanii fabularnej dla pojedynczego gracza. Agent 47 po raz kolejny odbędzie swoistą podróż dookoła świata, odwiedzając sześć zróżnicowanych miejsc. Pierwszą z ujawnionych lokacji, w których sprawdzimy się w roli zabójcy, będzie słoneczne Miami, choć autorzy wspominają również o „mrocznych i niebezpiecznych lasach tropikalnych”. Warstwa fabularna ma się natomiast koncentrować na próbach schwytania tajemniczego klienta – z pozoru błahostka, jednak sprawy mają skomplikować się w momencie, kiedy bohater pozna jego tożsamość oraz wejdzie w posiadanie informacji na temat jego przeszłości. Najwyraźniej, w myśl zasady „więcej, lepiej”, mechanika rozgrywki nie doczeka się kolosalnych zmian – w toku zmagań trzeba będzie koncentrować się na tym, by eliminować kolejne cele, najlepiej nie zdradzając swojej obecności.

Rozszerzeniu ulegnie natomiast lista trybów gry, bowiem Hitman 2 będzie pierwszą odsłoną cyklu, która doczeka się multiplayera opartego na współpracy. Mowa o module Sniper Assassin, który można sprawdzić już teraz; warunkiem, jaki trzeba spełnić, jest złożenie zamówienia przedpremierowego.

Zawartość wszystkich edycji

Hitman 2 będzie dostępny w trzech edycjach. Za podstawową, noszącą miano Standard Edition, zapłacimy 249 zł. Tak zwana Srebrna Edycja, wyceniona na 329 zł i dostępna tylko w wersji cyfrowej, będzie zawierać (oprócz samej gry rzecz jasna) stylową walizkę i pistolet z tłumikiem, w które zaopatrzymy protagonistę; poza tym osoby, które zdecydują się na jej zakup, otrzymają dostęp do pierwszego rozszerzenia, które zaoferuje nową lokację, kolejne misje, bonusową mapę do trybu multiplayer, świeże przebrania oraz bronie.

Za droższą edycję, czyli Złotą, zapłacimy natomiast 379 zł; oprócz wyżej wymienionych dodatków znajdziemy w niej również drugie rozszerzenie (w którym znajdą się dobra podobne do tych z pierwszego DLC). Ponadto zamawiając Złotą Edycję przed premierą, zapewnimy sobie dostęp do pełnej wersji gry na cztery dni przed oficjalnym debiutem.

Podane powyżej ceny pochodzą ze Steama, jednak można założyć, że w przypadku wersji na pozostałe platformy będą prezentować się podobnie.

Ostatnią, dostępną tylko w formie fizycznej, będzie Edycja Kolekcjonerska, w której poza wszystkimi wyżej wymienionymi dobrami, znajdziemy paczkę cyfrowych dodatków (Collector's Pack) oraz replikę walizki na broń, brelok, gumową kaczkę i monetę; autorzy nie podzielili się jeszcze jej ceną.

Jak widać, po wyprasowaniu garnituru rozgrzane żelazko może się jeszcze do czegoś przydać… - Hitman 2 zapowiedziany – znamy cenę, datę premiery i wymagania sprzętowe - wiadomość - 2018-06-08
Jak widać, po wyprasowaniu garnituru rozgrzane żelazko może się jeszcze do czegoś przydać…

Wymagania sprzętowe

Poznaliśmy również wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry. Minimalna konfiguracja, na której uruchomimy omawiany tytuł, prezentuje się następująco:

 1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7;
 2. Procesor: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD CPU Phenom II X4 940;
 3. Pamięć RAM: 8 GB;
 4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lub Radeon HD 7870;
 5. DirectX: Wersja 11;
 6. Miejsca na dysku: 60 GB.

Zalecana konfiguracja wygląda natomiast tak:

 1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8, 8.1 lub 10;
 2. Procesor: Intel CPU Core i7 3770 3,4 GHz lub AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz;
 3. Pamięć RAM: 8 GB;
 4. Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 770 lub AMD GPU Radeon R9 290;
 5. Miejsce na dysku: 60 GB.
 1. Strona internetowa gry Hitman 2