Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2018, 20:49

autor: ElMundo

Fortnite z aktualizacją 4.3 – nowe przedmioty, postaci, zmiany w obrażeniach

Jedna z najpopularniejszych gier ostatnich miesięcy – Fortnite – otrzymała właśnie najnowszą aktualizację, opatrzoną numerem 4.3, która wprowadza dodatkową zawartość oraz zmiany m.in. w systemie obrażeń.

Fortnite z aktualizacją 4.3 – nowe przedmioty, postaci, zmiany w obrażeniach - ilustracja #1

Fortnite – niezwykle popularna produkcja studia Epic Games – doczekała się aktualizacji zawartości oznaczonej numerem 4.3. Lista zmian jest całkiem okazała, a jej przegląd zaczniemy od nowej zawartości. Najważniejszym elementem jest premierowy przedmiot – Odbijacz dostępny w trybie Battle Royale. Ustawia się go dokładnie tak samo jak pułapki. Od teraz po wejściu w jej obręb gracz zostaje odrzucony na niewielką odległość. Przedmiot można znaleźć wszędzie, a występuje w paczkach po 3 sztuki. Odbijacz pozwala również na bezkarne wykonywanie dalekich skoków z wysokości. Po jego użyciu gracz nie otrzymuje obrażeń od upadku. W module „Ratowanie Świata” skorzystamy z kolei z pomocy nowych postaci – Metalicznego Jonesy oraz Chromowanej Ramirez.

Zdecydowana większość nowości w aktualizacji 4.3 dotyczy balansu rozgrywki. Tak oto mnożnik obrażeń od strzałów w głowę dla taktycznych strzelb uległ zmniejszeniu z 2.5 na 2.0, a obrażenia strzelb-pompek zostały obniżone z 90/95 (zielony/niebieski rodzaj) na 80/85. Jednocześnie usunięto redukcję obrażeń wraz z odległością przy strzelaniu w budowle z karabinów, pistoletów maszynowych i lekkich karabinów maszynowych oraz zwiększono promień rażenia materiałów wybuchowych (C4) o 50%.

Odbijacz to jeden z nowych przedmiotów dostępnych w grze. - Fortnite z aktualizacją 4.3 – nowe przedmioty, postaci, zmiany w obrażeniach - wiadomość - 2018-06-07
Odbijacz to jeden z nowych przedmiotów dostępnych w grze.

Dobre informacje czekają natomiast na graczy korzystających z pułapek. Obrażenia przez nie powodowane zostały zwiększone o 100% (z 75 na 150). Od teraz można jednak zginąć od pułapki, jeżeli nie posiadamy więcej niż 150 punktów hp/tarczy, czyli przez 90% gry. Ponadto od teraz w Lamach znaleźć można 200 surowców każdego rodzaju (wcześniej liczba ta wynosiła znacznie więcej, bo 500).

Pełną listę zmian, które wprowadzono wraz z aktualizacją 4.3, znajdziecie na stronie Fortnite.

  1. Pełna lista zmian na stronie Fortnite