Wiadomość gry na świecie 2 grudnia 2015, 14:43

autor: Draug

Wieści ze świata (Black Desert, Don’t Starve: Shipwrecked, Europa Universalis IV: The Cossacks) 2/12/2015

Dziś piszemy m.in. o zapisach do beta-testów Black Desert Online, debiutach gier Don’t Starve: Shipwrecked (w Early Access) i Europa Universalis IV: The Cossacks oraz udziale Marka Hamilla, Kiefera Sutherlanda i Shaquille’a O’Neala w gali The Game Awards 2015. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Black Desert Online – ruszyły zapisy do zamkniętej bety

Daum Games rozpoczęło przyjmowanie zapisów do zamkniętych beta-testów gry Black Desert Online – niezwykle obiecującego koreańskiego MMORPG studia Pearl Abyss. Jeśli chcecie dołączyć do zabawy, udajcie się pod ten adres i wypełnijcie formularz rejestracyjny. Macie na to czas do 9 grudnia. O ewentualnym wybraniu do testów zostaniecie poinformowani mailowo. Osoby, które nabyły pre-orderowy pakiet założycielski (najtańszy z nich, Traveler’s Package, kosztuje 29,99 euro, czyli ok. 128 zł), mają zagwarantowany udział w becie. Przypomnijmy, że testy odbędą sę w dniach 16-22 grudnia. O tym, czego możecie się w nich spodziewać, poczytacie tutaj.

Zapowiedź: Black Desert - czy to będzie najładniejsze MMO w historii?

Zapowiedź: Black Desert - czy to będzie najładniejsze MMO w historii? [6:36]

Koreańske MMO Black Desert zadebiutuje w 2015 roku. Szalenie rozbudowany kreator postaci, parkour i zręcznościowa walka mogą uczynić grę przeżyciem jedynym w swoim rodzaju. Czy to jednak wystarczy przy znaleźć miejsce na rynku?

Don’t Starve: Shipwrecked trafiło do Steam Early Access

W programie Wczesnego Dostępu na Steamie zadebiutował Shipwrecked – nowy dodatek do oryginalnego survivalu Don’t Starve, tworzony przez studio Capybara Games we współpracy z Klei Entertainment. Rozszerzenie kosztuje domyślnie 4,99 euro (ok. 21 zł), ale do 8 grudnia można je nabyć z 10-procentowym rabatem. Shipwrecked rozbudowuje tryb jednoosobowy w „podstawce” o możliwość odbywania morskich podróży tratwami i łódkami oraz eksplorowania licznych wysepek. Wersja z Early Access zawiera już wszystkie podstawowe elementy i powinna działać sprawnie, ale twórcy chcą do premiery – planowanej wstępnie na wiosnę 2016 roku – dodać jeszcze sporo zawartości (zwłaszcza grywalnych postaci).

Europa Universalis IV – premiera dodatku The Cossacks

Dziś w dystrybucji cyfrowej debiutuje The Cossacks – siódmy dodatek do globalnej strategii Europa Universalis IV od firmy Paradox Interactive. Rozszerzenie jest dostępne do nabycia na Steamie w cenie 19,99 euro (ok. 86 zł). Przypomnijmy, że motywem przewodnim DLC są tytułowi Kozacy, choć wśród innowacji na pierwszy plan wysuwają się takie rzeczy jak mechanika przekazywania swoich prowincji pod kontrolę grupom podwładnych czy rozbudowane opcje dyplomacji. Oprócz właściwego dodatku, kupić można także The Cossacks Content Pack za 7,99 euro (ok. 34 zł), czyli zestaw nowych jednostek. Warto jeszcze wspomnieć, że przy okazji debiutu omawianego rozszerzenia w grze zaimplementowano ranking punktowy (dostępny w trybie Ironman).

Europa Universalis IV: The Cossacks zwiastun na premierę

Europa Universalis IV: The Cossacks zwiastun na premierę [1:01]

Mark Hamill i Kiefer Sutherland pojawią się na TGA 2015

Geoff Keighley podzielił się na Twitterze kolejną porcją zapowiedzi dotyczących zbliżającej się wielkimi krokami gali The Game Awards 2015, która odbędzie się w nocy z 3 na 4 grudnia. Jak się okazało, w TGA wezmą udział Mark Hamill (Luke Skywalker z oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen, ostatnio zaangażowany w produkcję Star Citizena), Kiefer Sutherland (głos Big Bossa w Metal Gear Solid V) oraz Shaquille O’Neal (legenda koszykówki, a zarazem twarz nadchodzącej bijatyki Shaq-Fu: A Legend Reborn). Keighley nie zdradził, co owe gwiazdy będą robić na gali, ale niewykluczone, że ich obecność będzie miała jakiś związek z wymienionymi tytułami.

Star Citizen Old Man

Star Citizen Old Man [0:32]

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: