Twierdza Krzyżowiec 2: Zasadzka
Aktualizacja:
Zasadzka
Cele:
- Upłynie czas: 25 dni
- Nie pozostanie żadna jednostka wroga
Porażka gdy:
- Twój Lord ginie
Role się odwracają - twoim zadaniem będzie obrona zamku przed najazdami Arabów. Będziesz atakowany ze wszystkich stron, jednak zaznaczyć, iż z określonej strony zostaniesz zaatakowany wyłącznie przez określona wojska. Będą to:
- Północ - duża grupa niewolników.
- Północny-wschód - grupa Konnych Łuczników
- Południowy-zachód - katapulty, Arabscy Zbrojni, Arabscy Łucznicy
- Południowy-wschód - katapulty, Arabscy Zbrojni, Arabscy Łucznicy, Pluteje, Miotacze kotłów z olejem
Jak widać, będziesz miał co robić, choć wbrew pozorom misja jest banalnie prosta. Wraz z nią otrzymałeś dostęp do najbardziej wydajnego źródła pożywienia - chleba. Misję startujesz z 300 sztukami pszenicy w składzie, co w zupełności wystarczy do ukończenia tej misji. Nie musisz się więc w ogóle przejmować najazdami niewolników na twoje budynki, w oazie, na północy - jeśli je podpalą, sprzedaj je i nigdy ich nie odbudowuj.

Misję rozpocznij od kupienia za całe złoto drewna. Za nie wybuduj 3 Piekarnie, a także postaw 2 dodatkowe Kamieniołomy (wschodnia część twojego zamku) i postaw obok nich 5 Postojów Wołów. Za resztę drewna wybuduj 5-6 Chat Drwala, ale nie obok drzew w oazie, a tuż przy twoim składzie - w ten sposób, mimo długiej trasy wędrówki, twoi drwale będą mieć spokojne życie, a twoje budynki nie będą na okrągło podpalane. Jeśli będziesz miał problemy z drewnem, możesz je po prostu kupić.
Następnie skup się na wysyłaniu oddziałów na odpowiednie części muru:
- Na północną część wysyłaj póki co wyłącznie łuczników - atakować tam będą jedynie niewolnicy. Na koniec misji wróg przypuści tam ostateczny, skumulowany atak - możesz wtedy wysłać tam wszystkie oddziały
- Na północno-wschodnią część wysyłaj także głównie łuczników - atakować tam będą wyłącznie Konni Łucznicy, którzy są bardzo podatni na ich ataki. Postaraj się jak najszybciej wybudować tutaj Średnią Wieżę, a następnie umieść na niej oddział łuczników - w ten sposób łucznicy zyskają znaczną przewagę nad wrogiem.
- Na północno-wschodnią i północno-zachodnią część muru wysyłaj mieszane oddziały łuczników i kuszników. Tu także postaraj się postawić przynajmniej jedną Średnią Wieżę - przyda się to zarówno w walce z wrogimi Arabskimi Łucznikami, jak i by pozbyć się Katapult. Trzymaj także w gotowości Wekierników - używaj ich by zniszczyć wrogie katapulty, a następnie wycofuj ich za mury, by łucznicy rozprawili się z niedobitkami.

Oprócz tego, istnieje ryzyko, że wróg zaatakuje od strony północno-wschodniej - grupa niewolników może się odłączyć i zaatakować twoje kamieniołomy. By temu zapobiec, wybuduj tam mur i wyślij tam oddział łuczników - w ten sposób będą oni na bieżąco likwidować zbłąkanych wrogów. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wrogów nadchodzących z południowo-zachodniej strony - może się zdarzyć, że udadzą się oni prosto na północ, na twoje kamieniołomy. Postawienie pojedynczego muru zablokuje im przejście.

Pamiętaj, by podnieść podatki (oraz racje żywnościowe) gdy zaczniesz produkować duże ilości chleba - złoto się tu bardzo przyda. Wraz z przebiegiem misji dobuduj kolejny Młyn, 3-4 Piekarnie, a po tym skup się na produkcji oręża - postaw 3-4 Warsztaty Łuczarza i 1 Warsztat Płatnerski (jeśli chcesz więcej Kuszników, musisz za każdym razem dostawiać 1 Warsztat Płatnerski i 1 Warsztat Szyftarza). Jeśli chcesz więcej Wekierników, dobuduj 1-2 Kuźnie - jeśli będzie brakowało ci żelaza, wybuduj kolejną Kopalnię Żelaza. Podczas tej misji nie możesz kupować broni, dlatego jej produkcja jest bardzo ważna.
Rekrutuj na bieżąco oddziały i wysyłaj je na opisane powyżej miejsca, a bez problemu powinieneś dotrwać do końca misji - gdy czas będzie zbliżał się do końca, wróg wyśle zmasowany atak od północnej strony. Obsadź mury łucznikami i kusznikami (możesz ich ściągnąć z innych murów, nie będą tam już potrzebni) i czekaj na atak wroga. Wykorzystaj Wekierników, by zniszczyć wrogie Katapulty. Gdy padnie ostatni wróg, misja dobiegnie końca.
Komentarze czytelników
Najpierw gospodarka, potem wojsko
Sposób 'na najemnika'
Kucznicy, najlepiej wymieszani z Kusznikami?
Dlaczego nie mam dostępu do tych misji ?
Kampania szkoleniowa - Wymierzanie Sprawiedliwości
Lepkie Ręce
Wieprz
Kampania szkoleniowa - Walka o wolność
Kerak
Rogi Hittinu
Przeszedłem całą : Kampania szkoleniowa - Przygotowania , Lwie Serce , Saladyn i wszystkie szlaki potyczek .
Czy jest to mozliwe od wersji gry ?
Dzięki że napisałeś - chodzi oczywiście o Zwiadowce. Z niewiadomych mi przyczyn napisałem Łowca :P Chodzi o Zwiadowcę, tego, do którego rekrutacji wymagane jest posiadanie miecza i łuku. Poprawię to jak najszybciej ;)
Nie wiem czy błąd czy moja niewiedza o grze (nie kupiłem jeszcze gry- przeglądałem sobie poradnik).
W opisie przeciwników podano, że "Z uwagi na sporą ilość Łuczników, Łowców, Balist i Mangonel, będziesz "
Czym jest jednostka łowcy? Nie ma jej opisanej w spisie jednostek
@MajestiK89 Dzisiaj opublikujemy całość poradnika na WWW, a do końca tygodnia pojawi się wersja PDF/ePUB.
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.
