Secret Files 2 Puritas Cordis: Morze Północne - Zatopiony statek

Poradniki

Aktualizacja:

Pobierz Poradnik
Spis treści

Morze Północne - Zatopiony statek

1 - Morze Północne - Zatopiony statek | Tajne akta 2 Puritas Cordis - Tajne akta 2: Puritas Cordis - poradnik do gry
Nina odzyskuje świadomość w zatopionym, wywróconym do góry dnem statku - Morze Północne - Zatopiony statek | Tajne akta 2 Puritas Cordis - Tajne akta 2: Puritas Cordis - poradnik do gry

Nina odzyskuje świadomość w zatopionym, wywróconym do góry dnem statku. Obok niej leży nieprzytomny pasażer z kajuty nr 5, którego nogi są unieruchomione przez stalowy dźwigar. Dziewczyna nie jest w stanie go podnieść, próbuje więc obudzić mężczyznę. Zamieniwszy z nim parę zdań, dowiaduje się, że nie mogą opuścić statku, nie znalazłszy pewnego dokumentu. Tak więc Nina nie tylko musi uwolnić przygniecionego mężczyznę, ale jeszcze odszukać jakiś list.

2 - Morze Północne - Zatopiony statek | Tajne akta 2 Puritas Cordis - Tajne akta 2: Puritas Cordis - poradnik do gry
Po prawej stoi zamknięta na zamek cyfrowy szafka z szufladami - Morze Północne - Zatopiony statek | Tajne akta 2 Puritas Cordis - Tajne akta 2: Puritas Cordis - poradnik do gry

Po prawej stoi zamknięta na zamek cyfrowy szafka z szufladami. Potrzebny jest kod, którym okazuje się data zapisana na opartym o szafkę obrazie (kliknij go PPM - zbliżenie), przedstawiającym chrzest Calypso (7 kwietnia '75). Tak więc Nina na znajdującym się w dole szafki zamku wybiera 7-4-7-5. Dzięki temu może wysunąć trzecią szufladę, która tak naprawdę jest pierwszą (szafka stoi do góry nogami), w związku z czym wysuwa się do góry dnem i można potraktować ją jak stopień, po którym da się wspiąć do usytuowanego nad szafką włazu.

3 - Morze Północne - Zatopiony statek | Tajne akta 2 Puritas Cordis - Tajne akta 2: Puritas Cordis - poradnik do gry
Ale zanim to uczyni - Nina próbuje otworzyć właz na dole po lewej, nim bowiem można by opuścić statek - niestety koło jest zardzewiałe i dziewczyna nie może go ruszyć - Morze Północne - Zatopiony statek | Tajne akta 2 Puritas Cordis - Tajne akta 2: Puritas Cordis - poradnik do gry

Ale zanim to uczyni - Nina próbuje otworzyć właz na dole po lewej, nim bowiem można by opuścić statek - niestety koło jest zardzewiałe i dziewczyna nie może go ruszyć. Podnosi za to leżące tuż obok malutkie popiersie i z nim wdrapuje się pod właz po prawej (kliknij popiersiem na owym włazie). Postukawszy chwilę weń rzeczonym popiersiem, by upewnić się, że na górze nie ma wody, dziewczyna unosi pokrywę włazu i przedostaje się na pokład z recepcją.

4 - Morze Północne - Zatopiony statek | Tajne akta 2 Puritas Cordis - Tajne akta 2: Puritas Cordis - poradnik do gry
Tam podnosi metalową rurkę , rzuca też okiem na rozsypane przy kontuarze recepcji dokumenty - Morze Północne - Zatopiony statek | Tajne akta 2 Puritas Cordis - Tajne akta 2: Puritas Cordis - poradnik do gry

Tam podnosi metalową rurkę , rzuca też okiem na rozsypane przy kontuarze recepcji dokumenty. Wśród nich znajduje swój bilet podróżny oraz poszukiwany przez mężczyznę list . Na lewo od recepcji wylewa się ze ściany strumień wody. Nina podstawia podeń bębenek i napełnia go wodą. Zwraca też uwagę na łańcuch wiszący nad włazem, ale jest on za wysoko.

5 - Morze Północne - Zatopiony statek | Tajne akta 2 Puritas Cordis - Tajne akta 2: Puritas Cordis - poradnik do gry
Zszedłszy z powrotem do poprzedniego pomieszczenia, maszeruje do ściany (na wprost) przy której (obok okna) usytuowana jest dźwignia - Morze Północne - Zatopiony statek | Tajne akta 2 Puritas Cordis - Tajne akta 2: Puritas Cordis - poradnik do gry

Zszedłszy z powrotem do poprzedniego pomieszczenia, maszeruje do ściany (na wprost) przy której (obok okna) usytuowana jest dźwignia. Przesuwa ją w lewo (pierwsza opcja) i tym samym opuszcza łańcuch przez otwór z góry. Następnie bierze koniec łańcucha i przekłada go przez stalowy dźwigar przygniatający mężczyznę. Blokuje łańcuch rurką i wraca do dźwigni. Tym razem przesuwa ją w prawo (druga opcja) i tym sposobem uwalnia unieruchomionego pasażera.

6 - Morze Północne - Zatopiony statek | Tajne akta 2 Puritas Cordis - Tajne akta 2: Puritas Cordis - poradnik do gry
Pora otworzyć właz w posadzce, a do tego trzeba go najpierw naoliwić - Morze Północne - Zatopiony statek | Tajne akta 2 Puritas Cordis - Tajne akta 2: Puritas Cordis - poradnik do gry

Pora otworzyć właz w posadzce, a do tego trzeba go najpierw naoliwić. W tym celu Nina podstawia pusty bębenek pod rurę (na prawo od dźwigni), po czym bębenkiem z wodą polewa zawór przy tejże rurze (kliknij rurę owym bębenkiem). Z zaworu do drugiego bębenka spływa trochę smaru. Zabrawszy bębenek z olejem , dziewczyna oliwi nim właz w podłodze i wreszcie może go otworzyć. Teraz wystarczy tylko obudzić współtowarzysza niedoli i można opuścić statek.

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz...
P
👍
Junior 1
2014-02-16 12:54

Witam.Odnośnie papierowego kubka.Należy zmienić rozdielczość ekranu na mniejszą.U mnie pojawił się kubek i jeszcze dwa kopczyki kreta.Pozdrawiam.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Z
2013-12-11 08:05

mam problem z ślimakiem jak go mam odkleić pomocy

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
G
Junior 1
2013-04-04 14:47

Skopiowałem save z następnego rozdziału przynajmniej będę mógł grać dalej. Dzięki wielkie :-)

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
G
Junior 1
2013-04-04 14:42

niestety ale nie pomogło trudno :)

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
jackowsky
Legend 258
2013-04-02 21:28

Spróbuj stąd: http://www.przygodoskop.pl/446/solucja.htm wczytać save8.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
G
Junior 1
2013-04-02 17:31

no właśnie go tam nie ma niestety

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
jackowsky
Legend 258
2013-04-01 21:28

Papierowy kubek powinien leżeć przy tablicy informacyjnej.

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
G
Junior 1
2013-04-01 18:14

Mam taki problem wczoraj zacząłem w to grać, jestem na rozdziale 7 i nie wiem czemu ale nigdzie nie ma papierowego kubka a bez niego nie przejdę do dalszej części gry. To musi być jakiś błąd w grze. Pomocy!!

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
D
Legionista 8
2009-11-28 09:32

Ślimak został znaleziony, gra skończona, pełne zadowolenie. :-)

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
D
Legionista 8
2009-11-24 21:15

A jak odkleić ślimaka od puszki z piwem? Sam z siebie to Max informuje, ze pije tylko w grach od 18 lat, a ślimaka jak nie było, tak nie ma...

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Kayleigh_
Centurion 54
2009-07-02 12:41

Tak, zauwazylam to przy przechodzeniu polskiej wersji do recki i poprawki sa juz w przygotowaniu.
W niemieckiej jest rozwiazanie takie, jak podalam...
W sumie dziwne to, mozliwe, ze potem wyszedl jakis patch, bo na logike faktycznie nalezaloby doliczyc nogi Niny :) :P
Dzieki za uwage :)

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
Z
2009-07-01 19:43

Jest błąd w opisie, w Paryżu w celi odpowiedz na zagadkę to 5,9,6 a nie 5,9,4 (4 nogi od krzesła + 2 nogi Niny = 6 nóg)

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
WheZY
Senator 39
2009-07-01 16:14

Heh [1]

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz
A
Senator 30
2009-05-13 20:39

Ależ to jest kryminał!

Pokaż całą wiadomość
Odpowiedz

Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.

Copyright © 2000 - 2026 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl