We. the Revolution. Od RPG przez strategie po symulatory. Oto 10 mniej znanych polskich gier, które pokazują siłę naszego gamedevu

We. the Revolution

  1. Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch
  2. Data premiery: 21 marca 2019

We. The Revolution to polska gra poświęcona w całości historii Francji. I to w tak dobry, pełen szacunku dla historycznych realiów sposób, że została bardzo dobrze przyjęta przez francuskie media. Sam pomysł na grę jest zresztą bardzo oryginalny, bo wcielamy się w sędziego na procesach mieszkańców Paryża podczas burzliwych czasów francuskiej rewolucji w XVIII wieku.

Jak prawdziwy sędzia, zapoznajemy się z aktami sprawy i wpływamy na losy różnych osób – od zwykłych ludzi, przez miejscowych notabli, aż po członków własnej rodziny, co dodaje rozgrywce dodatkowej głębi emocjonalnej, nawet jeśli nasze wybory są nieco iluzoryczne, jak w wielu innych grach z taką mechaniką. Mimo wszystko, We. The Revolution pozostaje jedną z ciekawszych, najbardziej oryginalnych gier, jakie można znaleźć w dorobku polskiego gamedevu.

  1. Więcej o grze We. the Revolution
Age of History 2: Definitive Edition

Age of History 2: Definitive Edition

PC
Data wydania: 15 kwietnia 2026
Age of History 2: Definitive Edition - Encyklopedia Gier
8.1

Steam

Oceń Grę
SimRail: The Railway Simulator

SimRail: The Railway Simulator

PC Xbox
Data wydania: 13 grudnia 2024
SimRail: The Railway Simulator - Encyklopedia Gier
7.6

Gracze

8.5

Steam

Oceń Grę
#DRIVE Rally

#DRIVE Rally

PC PlayStation Xbox Mobile Nintendo
Data wydania: 16 kwietnia 2025
#DRIVE Rally - Encyklopedia Gier
8.0

Steam

7.0

OpenCritic

Oceń Grę
Gamedec

Gamedec

PC PlayStation Nintendo
Data wydania: 16 września 2021
Gamedec - Encyklopedia Gier
6.6

GRYOnline

6.6

Gracze

8.0

Steam

Oceń Grę
Blacktail

Blacktail

PC PlayStation Xbox
Data wydania: 15 grudnia 2022
Blacktail - Encyklopedia Gier
7.5

Gracze

8.1

Steam

7.9

OpenCritic

Oceń Grę
Tower of Time

Tower of Time

PC PlayStation Xbox Mobile Nintendo
Data wydania: 12 kwietnia 2018
Tower of Time - Encyklopedia Gier
7.6

Gracze

8.3

Steam

7.0

OpenCritic

Oceń Grę
We. the Revolution

We. the Revolution

PC PlayStation Xbox Nintendo
Data wydania: 21 marca 2019
We. the Revolution - Encyklopedia Gier
8.1

GRYOnline

7.9

Gracze

7.5

Steam

7.5

OpenCritic

Oceń Grę
Rogue Waters

Rogue Waters

PC PlayStation Xbox Nintendo
Data wydania: 30 września 2024
Rogue Waters - Encyklopedia Gier
8.1

Gracze

7.9

Steam

8.0

OpenCritic

Oceń Grę
Angst: A Tale of Survival

Angst: A Tale of Survival

PC
Data wydania: 5 grudnia 2025
Angst: A Tale of Survival - Encyklopedia Gier
8.7

Steam

Oceń Grę
World of Horror

World of Horror

PC PlayStation Nintendo
Data wydania: 19 października 2023
World of Horror - Encyklopedia Gier
7.0

Gracze

9.0

Steam

7.9

OpenCritic

Oceń Grę

Dariusz Matusiak

Autor: Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl