Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 15 sierpnia 2020, 11:33

autor: Karol Laska

Gracz nie ma przyjaciół. Obalamy 8 głupich mitów o graczach

Spis treści

Gracz nie ma przyjaciół

Para na zdjęciu tak naprawdę nie jest parą. To przypadkowi modele zaproszeni na sesję zdjęciową, na której zarobią 50 złotych. - 8 fałszywych mitów o graczach - dokument - 2020-08-13
Para na zdjęciu tak naprawdę nie jest parą. To przypadkowi modele zaproszeni na sesję zdjęciową, na której zarobią 50 złotych.

Izolacja społeczna to jeden z poważniejszych zarzutów, z którymi musi zmagać się środowisko graczy. Potrafi ona doprowadzić nawet do depresji, więc przy lekkim naciągnięciu tej tezy nagle możemy się dowiedzieć, że co drugi gracz cierpi na poważne zaburzenia psychiczne. Na szczęście podobnych uwag jest już coraz mniej (szczególnie dzięki popularności Skype’a i innych czatów głosowych), choć nadal da się je usłyszeć – szczególnie od członków własnej rodziny.

Na pewno z perspektywy niezaznajomionego z tematem obserwatora dość abstrakcyjnie musi wyglądać wydawanie poszczególnych komend czy nawet żartowanie w stronę komputera (i to bez żadnej odpowiedzi, jeśli przyjmiemy, że oglądany przez postronnego widza gracz ma założone słuchawki). Nawet jeżeli w pewnym momencie uwierzy się w to, że na linii gamer – ekran monitora zachodzi pewnego rodzaju kontakt, to o wiele trudniej jest zrozumieć, iż w wyniku tego kontaktu mogą pojawić się nowe znajomości, a nawet przyjaźnie.

Zostało jeszcze 40% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy przeszkadzają Ci stereotypy o graczach?

Tak, uważam je za szkodliwe.
64,9%
Nie mam zdania.
4,1%
Nie, sami się z nich śmiejemy.
31%
Zobacz inne ankiety
Pogromcy mitów - obalamy kilka popularnych mitów o grach
Pogromcy mitów - obalamy kilka popularnych mitów o grach

W internetowych dyskusjach często powielane są nieprawdziwe stwierdzenia, które z czasem potrafią się mocno utrwalić. Przeróżne błędne przekonania dotyczą także świata gier – obalamy więc te najczęściej spotykane mity.

6 mitów o broni palnej, które utrwalają gry komputerowe
6 mitów o broni palnej, które utrwalają gry komputerowe

Strzelać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej - zwłaszcza na ekranie komputera, bo o „brońkach” w grach wiemy niemal wszystko. Ile z tej wiedzy ma jednak oparcie w rzeczywistości? Rozprawiamy się z najpopularniejszymi mitami o broni palnej w grach!

7 momentów, gdy gracze okazali serce
7 momentów, gdy gracze okazali serce

Czasem gracze zdobywają się na prawdziwie bezinteresowne czyny, które pokazują, że wirtualne przyjaźnie czy nawet nieznające się bliżej społeczności potrafią w potrzebie celująco zdać test ze szlachetności.