Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 15 sierpnia 2020, 11:33

autor: Karol Laska

Gracz jest nieczuły na świat zewnętrzny. Obalamy 8 głupich mitów o graczach

Spis treści

Gracz jest nieczuły na świat zewnętrzny

Ten pan spisany jest na straty. On już żyje w innym świecie... - 8 fałszywych mitów o graczach - dokument - 2020-08-13
Ten pan spisany jest na straty. On już żyje w innym świecie...

Wchodząc w świat gry, niejako zezwalamy jej na bombardowanie nas różnorakimi bodźcami. Często wsiąkamy w skrupulatnie przygotowane uniwersa o niebotycznych rozmiarach, które kryją masę tajemnic i oferują multum przygód. Brzmi to trochę enigmatycznie, ale na pewno zachęcająco, bowiem lubimy pławić się w luksusie – zarówno tym artystycznym, jak i rozrywkowym. Po jakimś czasie zostajemy jednak wyrwani z transu, by wrócić do szarej rzeczywistości, a wszystko staje się nagle mniej ekscytujące i angażujące.

Niektórzy nauczyciele twierdzą, że potrafią rozpoznać, który z uczniów regularnie gra w gry. Wychodzi na to, że gamerami, szczególnie tymi młodocianymi, rządzą trudne do samodzielnego rozpoznania automatyzmy. Przez to, że przebywamy na co dzień w fikcji pełnej szokujących impulsów, zaczynamy mieć tę faktyczną rzeczywistość w nosie. W programie informacyjnym opowiadają o katastrofie samolotu z masą śmiertelnych ofiar? Phi, dla graczy to chleb powszedni.

Zostało jeszcze 50% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy przeszkadzają Ci stereotypy o graczach?

Tak, uważam je za szkodliwe.
64,9%
Nie mam zdania.
4,1%
Nie, sami się z nich śmiejemy.
31%
Zobacz inne ankiety
Pogromcy mitów - obalamy kilka popularnych mitów o grach
Pogromcy mitów - obalamy kilka popularnych mitów o grach

W internetowych dyskusjach często powielane są nieprawdziwe stwierdzenia, które z czasem potrafią się mocno utrwalić. Przeróżne błędne przekonania dotyczą także świata gier – obalamy więc te najczęściej spotykane mity.

6 mitów o broni palnej, które utrwalają gry komputerowe
6 mitów o broni palnej, które utrwalają gry komputerowe

Strzelać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej - zwłaszcza na ekranie komputera, bo o „brońkach” w grach wiemy niemal wszystko. Ile z tej wiedzy ma jednak oparcie w rzeczywistości? Rozprawiamy się z najpopularniejszymi mitami o broni palnej w grach!

7 momentów, gdy gracze okazali serce
7 momentów, gdy gracze okazali serce

Czasem gracze zdobywają się na prawdziwie bezinteresowne czyny, które pokazują, że wirtualne przyjaźnie czy nawet nieznające się bliżej społeczności potrafią w potrzebie celująco zdać test ze szlachetności.