filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Źródło fot. Misery; Rob Reiner; Castle Rock Entertainment; 1990, Gladiator; Ridley Scott; Universal Pictures; 2000.
i
Filmy i seriale 27 sierpnia 2023, 11:00

autor: Kamil Kleszyk

6. Phillip „Gubernator” Blake – The Walking Dead. Śmierć tych bohaterów dała nam satysfakcję

Spis treści

The Walking Dead; Frank Darabont; AMC; 2010 - Nie żal ich wcale. Na wieść o śmierci tych bohaterów otworzyliśmy szampana - dokument - 2023-08-25
The Walking Dead; Frank Darabont; AMC; 2010

Było trochę o filmach, więc teraz przejdźmy do seriali. Podobnie jak wiele innych długo emitowanych programów The Walking Dead wprowadziło na nasze ekrany spore grono złoczyńców. I chociaż konkurencja jest spora, niewielu może stanąć w jednym szeregu z socjopatycznym Philipem „Gubernatorem” Blakiem granym przez Davida Morrisseya.

Debiutująca w trzecim sezonie postać jest uroczym, ale niebezpiecznym mieszkańcem Woodbury w stanie Georgia. Jest też tak naprawdę pierwszym tak poważnym złolem w tym serialu. Na pierwszy rzut oka czarujący, ale mocno nieufny, paranoiczny i bezwzględny Gubernator stanowi wytwór świata bezprawia. Pozbawiony zasad moralnych okalecza i torturuje każdego, kogo uzna za zagrożenie dla swoich rządów. Na domiar złego mężczyzna cierpi na ogromny kompleks zbawcy.

Przez cały czas swojej kadencji w The Walking Dead Gubernator zabija wiele osób, ale momentem, po którym wielu fanów modliło się o jego śmierć, jest dekapitacja ulubieńca widzów Hershela Greene’a. Na szczęście scenarzyści Żywych trupów nie zamierzali puścić tego Blake’owi płazem i wymyślili dla niego niezwykle poetyckie pożegnanie. Bohater ginie bowiem ugodzony mieczem, którego użył do zabójstwa staruszka.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej