Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2016, 13:40

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Zobacz przewodnik po ustawieniach grafiki i optymalizacji The Division

Na oficjalnej stronie internetowej kart grafiki GeForce pojawił się obszerny przewodnik dotyczący ustawień graficznych w wydanej wczoraj grze Tom Clancy’s The Division oraz ich optymalizacji.

W sieci pojawił się obszerny przewodnik po ustawieniach graficznych i ich optymalizacji w The Division. - Zobacz przewodnik po ustawieniach grafiki i optymalizacji The Division - wiadomość - 2016-03-09
W sieci pojawił się obszerny przewodnik po ustawieniach graficznych i ich optymalizacji w The Division.

Nie da się ukryć, że wydane wczoraj Tom Clancy’s The Division potrafi przyprawić o czkawkę niejednego blaszaka. W związku z powyższym firma NVIDIA udostępniła na oficjalnej stronie internetowej kart grafiki GeForce obszerny przewodnik po opcjach graficznych rzeczonej gry, a także ich dostosowywania do możliwości naszych pecetów. Choć poradnik jest dostępny jedynie w języku angielskim, to wykresy i zrzuty ekranu, którymi jest opatrzony, powinny dostarczyć wystarczająco dużo informacji nawet osobom będącym raczej na bakier z mową Szekspira. Dzięki lekturze rzeczonego przewodnika dowiemy się, jak poszczególne funkcje i ustawienia wpływają na płynność wyświetlanej grafiki, a także jak wizualnie prezentuje się gra, gdy je włączymy, wyłączymy bądź ustawimy na konkretny poziom jakości.

Choć rzeczony materiał został przygotowany z myślą o układach grafiki GeForce, to posiadacze Radeonów również mogą skorzystać z przynajmniej części zawartych w nim wskazówek. Warto również wspomnieć, że karty grafiki produkcji AMD radzą sobie bardzo dobrze w najnowszym dziele Ubisoftu, co widoczne jest teście wydajności przeprowadzonym przez niemiecki serwis pcgameshardware.de. Oto jak wypadają układy GeForce z serii GTX 900 przy maksymalnych ustawieniach graficznych:

Wydajność kart grafiki z serii GeForce GTX 900 w The Division (źródło: geforce.com) - Zobacz przewodnik po ustawieniach grafiki i optymalizacji The Division - wiadomość - 2016-03-09
Wydajność kart grafiki z serii GeForce GTX 900 w The Division (źródło: geforce.com)

Jeśli walczycie o wydajność w The Division, rewizję ustawień graficznych należy zacząć od jakości cieni. Przewodnik wyraźnie wskazuje, że autorskie technologie NVIDIA Gameworks, tj. HFTS i PCSS, są prawdziwymi pożeraczami FPS-ów, a zwłaszcza ta pierwsza (różnica około 10 klatek na sekundę na testowanej platformie). Odpowiednie dostosowanie jakości mgły również potrafi zrobić wielką różnicę. Warto również przyjrzeć się szczegółowości efektów cząsteczek i obiektów w oddali.

Osoby, które nie mają cierpliwości do brnięcia przez techniczny żargon i szperania w opcjach graficznych, mogą również spróbować dokonać automatycznej optymalizacji w aplikacji GeForce Experience. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że program może nie wykryć od razu najlepszej konfiguracji wizualnej, gdyż opiera swoje działanie na danych zebranych od użytkowników.

Posiadaczom kart grafiki GeForce przypominamy jednocześnie, że firma NVIDIA właśnie wypuściła sterowniki GameReady optymalizujące działanie m.in. gry The Division.

Pragniemy zwrócić uwagę naszych czytelników na swojego rodzaju ankietę, którą prowadzimy łamach serwisu gry-online.pl. Zbieramy w niej informacje dotyczące wydajności The Division na różnych konfiguracjach sprzętowych. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami komputerów udzielających się w niej graczy i dołożenia własnej cegiełki.