Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2012, 16:25

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Zobacz pierwsze fragmenty rozgrywki w GRID 2

Zgodnie ze złożoną kilka tygodni temu obietnicą, firma Codemasters zaprezentowała dziś pierwsze fragmenty rozgrywki w GRID 2. Fani pierwszej części nie powinni mieć zastrzeżeń. Kontynuacja prezentuje się naprawdę znakomicie.

Zobacz pierwsze fragmenty rozgrywki w GRID 2 - ilustracja #1
Wyścig na ulicach Chicago w grze GRID 2.

Od sierpniowej zapowiedzi gry GRID 2 minęło już trochę czasu, ale do tej pory twórcy ujawnili jedynie zwiastun i kilkanaście obrazków. Więcej szczegółów mieliśmy poznać dopiero w trakcie rozpoczynającego się dziś Eurogamer Expo. Deweloperzy z Codemasters dotrzymali słowa, czego dowodem są dwa filmiki przedstawiające fragmenty rozgrywki.

Na pierwszym z klipów uwieczniony został wyścig drogami wzdłuż kalifornijskiego wybrzeża. Wygląda na to, że nie trudno będzie w tym miejscu rozbić się o drzewo albo spaść z urwiska. Zwłaszcza, że otoczenie trasy prezentuje się bardzo efektownie i przykuwa uwagę.

A jak będzie wyglądało ściganie się po ulicach miast? To akurat możemy zobaczyć w drugim z ujawnionych fragmentów rozgrywki. Tym razem zmagania kierowców toczą się w centrum Chicago.

Oba klipy wideo przedstawiają ujęcia z kamery umieszczonej na masce. Jest to o tyle znaczące, że wcześniej deweloperzy powiadomili fanów o rezygnacji z opcji widoku z wnętrza pojazdu, co ma zostać zrekompensowane bardziej dopracowanymi widokami na zewnątrz oraz zaawansowaną fizyką jazdy. Waszej ocenie zostawiamy, czy była to dobra decyzja.

Przypominamy, że GRID 2 ukaże się latem przyszłego roku w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Ekipa firmy Codemasters Software buńczucznie deklaruje, że będą to najbardziej efektowne wyścigi, jakie kiedykolwiek wydane zostały na platformach sprzętowych siódmej generacji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry GRID 2