Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2012, 12:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Zobacz niemal 25-minutowy fragment rozgrywki z gry Beyond: Two Souls

Studio Quantic Dream zaprezentowało na targach E3 fragment rozgrywki z gry Beyond: Two Souls, która została oficjalnie zapowiedziana na konferencji prasowej firmy Sony. Tytuł w wielu aspektach przypomina Heavy Rain, ale dodaje również coś od siebie - w tym m.in. możliwość wykorzystywania nadnaturalnych zdolności przez główną bohaterkę.

W sieci pojawił się film prezentujący w akcji grę Beyond: Two Souls. Materiał ma bardzo niską jakość, ale pozwala wyrobić sobie ogólne zdanie na temat tego jak będzie wyglądała rozgrywka w nadchodzącej produkcji studia Quantic Dream.

Już na pierwszy rzut oka widać kilka elementów wspólnych z poprzednim dziełem dewelopera, a więc Heavy Rain. Pomijając zbliżony sposób narracji i bardzo dopracowane modele postaci, mamy tutaj również podobny interfejs oraz liczne sekwencje QTE. Te ostatnie wpływają na ogromną filmowość prezentowanych wydarzeń, ale jednocześnie nieco ograniczają możliwości gracza w zakresie sterowania główną bohaterką. Zwolennicy Heavy Rain będą wniebowzięci, z kolei przeciwnicy zapewne w dalszym ciągu nie przekonają się do tego rozwiązania.

Nadnaturalne zdolności głównej bohaterki są najważniejszym elementem odróżniającym Beyond: Two Souls od poprzedniej produkcji studia Quantic Dream. Jodie Holmes potrafi wpływać na przedmioty znajdujące się w otoczeniu, a nawet wniknąć w umysł innej postaci i przejąć kontrolę nad jej zachowaniem. Niejednokrotnie pozwoli to graczowi uniknąć kłopotów.

Materiał skupia się na przedstawieniu motywu ucieczki Jodie przed policją. Twórcy określają swoje dzieło „interaktywnym dramatem”, więc całkiem możliwe, że końcowy produkt będzie obfitował w tego typu sceny. Główna bohaterka jest świadoma swoich niezwykłych zdolności i można się tylko domyślać, że jej odmienność będzie jednym z powodów, dla których policja będzie starała się ją złapać.

Beyond: Two Souls to przygodowa gra akcji, która zadebiutuje na rynku w pierwszym kwartale 2013 roku wyłącznie na PlayStation 3. W naszym kraju tytuł zostanie wydany przez firmę Sony Computer Entertainment Polska – rodzimi gracze mogą liczyć na pełną lokalizację produkcji, choć na oficjalne szczegóły w tej sprawie musimy jeszcze poczekać.