Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2012, 12:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Odświeżone Oddworld: Abe's Oddysee „nową grą”. Premiera latem 2013 roku

Latem 2013 roku zadebiutuje odnowiona wersja gry Oddworld: Abe's Oddysee. Produkcja studia Oddworld Inhabitants nie będzie jednak zwykłym odświeżeniem kilkunastoletniego klasyka do rozdzielczości HD, a niemal zupełnie „nową grą”.

Studio Oddworld Inhabitants poinformowało za pośrednictwem Facebooka, że odświeżona wersja gry Oddworld: Abe’s Oddysee zostanie wydana w przyszłym roku. Co ciekawe, będzie to najprawdopodobniej kompletny remake oryginału z 1997 roku.

Twórcy ogłosili, że tytuł zadebiutuje w cyfrowej dystrybucji latem 2013 roku. Z kolei pod koniec bieżącego roku gra zostanie po raz pierwszy zaprezentowana szerszej publiczności. Wtedy powinniśmy na własne oczy zobaczyć, w jak dużym stopniu deweloper zdecydował się odmienić ciepło wspominany pierwowzór.

Odświeżone Oddworld: Abe's Oddysee „nową grą”. Premiera latem 2013 roku - ilustracja #1

Początkowo odświeżona wersja Oddworld: Abe’s Oddysee miała być zgodna z oryginałem, poza oprawą graficzną podrasowaną do rozdzielczości HD. Ostatecznie twórcy zdecydowali, że będzie to „zupełnie nowa gra”. Zabrakło jednak jakichkolwiek szczegółów na temat szykowanych zmian. Z tym większą niecierpliwością będziemy oczekiwać oficjalnej prezentacji nadchodzącej produkcji.

Wciąż nie wiadomo, na jakich platformach sprzętowych pojawi się odnowiona edycja Oddworld: Abe’s Oddysee. Bezpiecznie można jednak założyć, że będzie to PlayStation 3 oraz PC. Na konsoli firmy Sony oraz komputerach osobistych pojawiła się bowiem odświeżona wersja gry Oddworld: Stranger’s Wrath. Na oficjalne informacje w tej sprawie będziemy musieli jeszcze poczekać.

Odświeżone Oddworld: Abe's Oddysee „nową grą”. Premiera latem 2013 roku - ilustracja #2Oddworld: Abe’s Oddysee to dwuwmiarowa platformówka z elementami przygodówki, która pierwotnie została wydana we wrześniu 1997 roku na pierwszym PlayStation, by miesiąc później zadebiutować także na PC. Wcielaliśmy się w tytułowego Abe’a, reprezentującego rasę Mudokonów. Główny bohater postanawia uciec z farmy Rapture, na której był zmuszany do niewolniczych prac w kopalniach i kamieniołomach. Po drodze uwalnialiśmy również innych Mudokonów, a chcąc przekraść się wśród patroli przeciwników, musieliśmy wykazać się logicznym myśleniem i umiejętnością korzystania z nadnaturalnych umiejętności Abe’a.