Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2013, 11:55

autor: Sarge

Zobacz jak powstawał teaser gry Cyberpunk 2077

Serwis Behance.net opublikował sporo zdjęć i grafik koncepcyjnych prezentujących kulisy produkcji pierwszego teasera polskiej gry Cyberpunk 2077, który w sieci zadebiutował kilka dni temu.

Ujawniony kilka dni temu zwiastun gry Cyberpunk 2077 zrobił spore wrażenie na graczach. Nic dziwnego, jako że przy jego tworzeniu polskie studio CD Projekt Red skorzystało z usług firmy Platige Image – podobnie jak w przypadku wybranych trailerów obu części Wiedźmina. Teraz poznaliśmy kulisy produkcji tego materiału.

Zobacz jak powstawał teaser gry Cyberpunk 2077 - ilustracja #1

Na stronie internetowej Behance.net pojawiło się sporo zdjęć dokumentujących cały proces powstawania pierwszego teasera gry Cyberpunk 2077. Prace zaczęły się od przygotowania materiałów koncepcyjnych, dzięki którym udało się ustalić, jakie postacie wystąpią na zwiastunie i w jakiej sytuacji zobaczymy je na ekranie. Pod wymienionym wyżej adresem można sprawdzić także grafiki lokacji, która pojawiła się na filmie.

Animacja postaci została w całości odtworzona dzięki najnowocześniejszym technologiom pozwalającym na trójwymiarowe skanowanie aktorów przy użyciu dziesiątek specjalistycznych kamer. To nadało naturalności poszczególnym ruchom wirtualnych bohaterów. Włosy były jedynym elementem stworzonym od podstaw przez twórców zwiastuna. Posłużono się tutaj wyłącznie zdjęciami aktorów biorących udział w sesji skanowania 3D, by mieć jakiś punkt odniesienia.

Pierwszy teaser gry Cyberpunk 2077 powstał pod czujnym okiem Tomasza Bagińskiego, który wraz z firmą Platige Image bardzo dobrze sprawdził się w roli reżysera wybranych materiałów filmowych do dwóch części Wiedźmina. Studio CD Projekt Red nie podało dokładnej daty premiery swojej nadchodzącej produkcji, ale ma ona ukazać się na rynku w 2015 roku.

Zobacz jak powstawał teaser gry Cyberpunk 2077 - ilustracja #4
Zobacz jak powstawał teaser gry Cyberpunk 2077 - ilustracja #5
Zobacz jak powstawał teaser gry Cyberpunk 2077 - ilustracja #6

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077