Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2012, 14:27

autor: Olek

Zobacz fragmenty rozgrywki SimCity

Podczas trwającej Konferencji Deweloperów Gier (GDC) w San Francisco przedstawiciele studia Maxis przygotowali pokaz roboczej wersji zapowiedzianej kilka dni temu symulacji miasta - SimCity.

Zobacz fragmenty rozgrywki SimCity - ilustracja #1

Wiadomość o nowej odsłonie serii SimCity zelektryzowała sporą rzeszę fanów marki, która swymi korzeniami sięga lat 80. ubiegłego wieku. Do tej pory twórcy dosyć oszczędnie dzielili się konkretami na temat powstającego dzieła, a zwłaszcza możliwości silnika GlassBox. Sporo ciekawych informacji zdradzają jednak fragmenty rozgrywki nagrane przez uczestników pokazu gry na tegorocznym GDC.

W trakcie swego wystąpienia ekipa studia Maxis pokazała m.in. animacje budynków, zależności społeczno-ekonomiczne pomiędzy poszczególnymi strefami wirtualnego miasta, a także wpływ rozmaitych czynników na życie mieszkańców. Z fragmentów gameplay'a wywnioskować można, że dużą rolę w rozwoju metropolii SimCity pełnić będzie środowisko, w tym chociażby dostęp do zasobów surowcowych, ukształtowanie terenu, a także poziom zanieczyszczeń. Przykładowo skażona przez działalność przemysłową gleba może doprowadzić do pogorszenia jakości wody. To z kolei przełoży się na zdrowie ludności, która z powodu chorób przestanie pracować. Nie trudno się domyślić, że troska o ekologię stanie się jednym z podstawowych elementów warunkujących stabilny rozwój.

Filmiki z rozgrywki powinny też uspokoić wszystkich wszystkich, którzy mieli wątpliwości co do nowego silnika GlassBox. Na podstawie kiepskiej jakości nagrań z roboczej wersji gry trudno ocenić jego pełne możliwości, ale całość sprawia naprawdę pozytywne wrażenie.

Zobacz fragmenty rozgrywki SimCity - ilustracja #2SimCity jest kolejną odsłoną serii symulacji życia wirtualnego miasta, zapoczątkowanej w 1989 roku przez Willa Wrighta i ekipę deweloperską studia Maxis. Do tej pory cykl doczekał się pięciu pełnoprawnych części (SimCity, SimCity 2000, SimCity 3000, SimCity 4 i SimCity Społeczności) a także szeregu konwersji i spin-offów, osiągając łączną sprzedaż na poziomie ponad 17 mln kopii. Nowa gra trafi na rynek w przyszłym roku i wydana zostanie w wersji na komputery PC.

  1. Oficjalna strona internetowa gry SimCity
  2. Pierwszy zwiastun gry SimCity