Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2019, 10:25

Zobacz ewolucję serii Assassin's Creed w 4K

Na platformie YouTube pojawił się film obrazujący ewolucję popularnego cyklu przygodowych gier akcji Assassin’s Creed od francuskiej firmy Ubisoft. Widzimy na nim postęp, jaki w ciągu ostatnich 11 lat dokonał się w obszarze oprawy graficznej, a także zmiany, które zaszły w rozgrywce.

Jak rozwijała się seria Assassin’s Creed? - Zobacz ewolucję serii Assassin's Creed w 4K - wiadomość - 2019-11-29
Jak rozwijała się seria Assassin’s Creed?

Na kanale youtubowym EvolGam pojawił się ciekawy film obrazujący ewolucję znanej serii przygodowych gier akcji od firmy Ubisoft - Assassin’s Creed. Materiał został nagrany w rozdzielczości 4K i przedstawia wszystkie tytuły wchodzące w skład omawianego cyklu wydane od 2007 do 2018 roku, z pominięciem produkcji dedykowanych urządzeniom mobilnym i konsolom przenośnym (np. Assassin’s Creed III: Liberation czy gier należących do podserii AC Chronicles). Film znajdziecie poniżej.

Najbardziej rzuca się w oczy przepaść, która dokonała się na polu oprawy graficznej. Wiele się zmieniło od czasu, kiedy mieliśmy okazję wziąć udział w przygodzie Altaira, a największe wrażenie robi chyba przeskok dokonany przy okazji Assassin’s Creed: Unity. W porównaniu do najnowszych gier, pierwsza odsłona serii prezentuje się bardziej jak tytuł mobilny niż pełnoprawna produkcja z sektora AAA+. Warto też odnotować zmiany, które zaszły w rozgrywce - system walki wygląda dziś zupełnie inaczej, a dodatkowo pojawiły się elementy gatunku RPG (choćby zdolności specjalne czy liczby obrazujące zadane obrażenia).

Najnowszą grą z serii Assassin’s Creed jest póki co AC: Odyssey, które pojawiło się na rynku w październiku 2018 roku. W branżowych mediach regularnie pojawiają się plotki i doniesienia na temat kolejnej odsłony, której akcja może - ale nie musi - rozgrywać się w czasach podbojów dokonywanych przez wikingów na Wyspach Brytyjskich. W nową część cyklu zagramy w 2020 roku.

  1. Assassin's Creed - strona oficjalna
  2. Wszystko o Assassin’s Creed Odyssey
  3. Recenzja gry Assassin's Creed Odyssey – zamach na tron Wiedźmina 3