Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2020, 20:28

autor: Froozyy

Znana marka Ubisoftu ma wkrótce powrócić jako gra AAA

Z najnowszego raportu finansowego Ubisoftu możemy dowiedzieć się, że francuska firma ma w zanadrzu jeszcze jeden niezapowiedziany tytuł, który ma ukazać się w tym roku fiskalnym. Prezes studia, Yves Guillemot, poinformował również, że pandemia koronawirusa może wpłynąć na przesunięcie premiery jednego z tytułów AAA.

Znana marka Ubisoftu ma wkrótce powrócić jako gra AAA - ilustracja #1
Ubisoft wciąż ma jedną niezapowiedzianą grę w zanadrzu.

Według raportu finansowego Ubisoftu, który ukazał się dzisiaj, w obecnym roku fiskalnym (trwającym od 1 kwietnia 2020 roku do 31 marca 2021 roku) oprócz znanych już nam tytułów francuskiej firmy będziemy mieli także okazję zagrać w niezapowiedzianą jeszcze produkcję AAA z jednej z największych marek Ubisoftu. Doniósł o tym jeden z najpopularniejszych insiderów branży gier wideo – Daniel Ahmad.

Jak możecie zobaczyć w powyższym tweecie, tytuły AAA Ubisoftu, które mają pojawić się w tym roku fiskalnym, to Assassin’s Creed: Valhalla, Watch Dogs: Legion, Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine, Gods & Monsters oraz wspomniana wcześniej tajemnicza niezapowiedziana produkcja. Oprócz tego Ubisoft zamierza wydać m.in. Roller Champions, mobilne Tom Clancy’s Elite Squad i wiele więcej.

Yves Guillemot, prezes Ubisoftu, omówił także wpływ pandemii koronawirusa na zaplanowane premiery gier AAA. Tym samym dowiedzieliśmy się, że decyzja o przesunięciu którejś z nich nie została jeszcze podjęta, ale istnieje duże prawdopodobieństwo (zależne od dalszego przebiegu pandemii), że jedna z produkcji może pojawić się dopiero w następnym roku fiskalnym (czyli po marcu 2021 roku).

Kryzys COVID-19 wymaga podjęcia środków ostrożności, ponieważ pojawiło się wiele niewiadomych. […] Nadchodzące miesiące zapewnią większą przejrzystość tego, czy będziemy mogli trzymać się naszych planów dotyczących premier. […] To (pandemia koronawirusa – przyp. red.) znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że zdecydujemy się przesunąć jedną z premier tytułu AAA na rok 2021-22, jeśli to zapewni maksymalizację naszych długoterminowych planów.

Na koniec warto przypomnieć, że pod koniec października 2019 roku dowiedzieliśmy się, że wszystkie najnowsze tytuły AAA Ubisoftu ukażą się zarówno na konsolach obecnej generacji, jak i na PlayStation 5 oraz Xboksie Series X. Natomiast 12 lipca odbędzie się pokaz francuskiej firmy pod nazwą Ubisoft Forward, podczas którego mamy zobaczyć m.in. nowe zapowiedzi (całkiem możliwe, że usłyszymy wtedy także po raz pierwszy o wspomnianej w tym newsie tajemniczej produkcji).