Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 stycznia 2021, 15:05

autor: AlexB

Zdjęcia do marvelowskiego serialu Moon Knight mają wystartować w marcu

Jak podaje The Hollywood Reporter, twórcy serialu o przygodach marvelowskiego superbohatera znanego jako Moon Knight planują wejść na plan zdjęciowy w marcu tego roku. Ponadto dowiedzieliśmy się, że angaż w produkcji otrzymała aktorka May Calamawy.

Minęło blisko półtora roku od zapowiedzi Moon Knighta, czyli kolejnego superbohaterskiego serialu na podstawie komiksów Marvela zmierzającego na platformę Disney+. Przez cały ten czas tajemnicą pozostawał fakt, kiedy oficjalnie wystartuje jego produkcja. Okazuje się, że stanie się to już wkrótce. Według informacji podanych przez The Hollywood Reporter, ekipa filmowa planuje wejść na plan w marcu tego roku. Zdjęcia mają wystartować w Budapeszcie.

Zdjęcia do marvelowskiego serialu Moon Knight mają wystartować w marcu - ilustracja #1
Maya Calamawy stała się częścią obsady Moon Knighta. / Źródło: Deadline

Ponadto The Hollywood Reporter ogłosił, że do obsady Moon Knighta dołączyła May Calamawy. Jest to urodzona w Bahrajnie aktorka znana z takich produkcji, jak Djinn czy serial Ramy od Hulu. W nadchodzącej produkcji Disney+ ma ona wcielić się w „kluczową”, choć bliżej niesprecyzowaną postać. Sama zainteresowana odmówiła komentarza na ten temat.

Przypominamy, że już wcześniej dowiedzieliśmy się, iż w tytułową rolę Moon Knighta w serialu wcieli się znany między innymi z Ex Machiny oraz nowej trylogii Gwiezdnych wojen Oscar Isaac. Może to być spore wyzwanie dla pochodzącego z Gwatemali aktora. W oryginale rzeczony bohater, były żołnierz i najemnik, cierpi bowiem na chorobę psychiczną. Mieszkają w nim cztery różne osobowości, symbolizujące cztery domeny egipskiego boga księżyca znanego jako Chonsu. Protagonista jest jego awatarem na Ziemi od momentu, gdy został przez niego uratowany od śmierci. Jak podkreślił szef Marvel Studios, Kevin Feige, problemy tożsamościowe Moon Knighta będą istotnym elementem nadchodzącej produkcji.

Zdjęcia do marvelowskiego serialu Moon Knight mają wystartować w marcu - ilustracja #2
Jak poradzi sobie z rolą Moon Knighta Oscar Isaac? / Źródło: Rolling Stone

Za stworzenie serialu Moon Knight będą odpowiadali Mohamed Diab (twórca egipskiego dramatu Zderzenie z 2016 roku), Justin Benson i Aaron Moorhead (oboje stoją chociażby za filmem Endless). Niestety jak na razie nie wiemy, kiedy produkcja będzie miała swoją premierę.

  1. Strona internetowa wydawnictwa Marvel
  2. Strona internetowa platformy Disney+
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.