Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 grudnia 2020, 14:45

Moon Knight: ważnym elementem produkcji będzie choroba psychiczna bohatera

Wyczekiwany serial Moon Knight oprócz akcji rodem z Batmana zaserwuje rozbudowany wątek choroby psychicznej głównego bohatera, będący jednym z ciekawszych elementów serii.

Jedna z serii należących do Marvel Universe i zmierzających na Disney+, a konkretnie Moon Knight, będzie przypominać filmowe przygody Batmana, ale tylko w kontekście scen walki. Jak mówi prezes Marvel Studios Kevin Feige, główny bohater serialu, Marc Spector, będzie typowym bohaterem kina akcji, który „skacze z budynków i wdaje się w bójki”. Natomiast kluczowym i jednym z unikalnych aspektów serialu ma być choroba psychiczna protagonisty.

Moon Knight: ważnym elementem produkcji będzie choroba psychiczna bohatera - ilustracja #1

Przypadłość Marca Spectora zakorzeniona jest nie tylko w jego umyśle, gdzie goszczą cztery różne osobowości, ale również jest znakiem przynależności do boga księżyca Khonshu, który uratował go przed śmiercią z rąk terrorysty. Chodzi o cztery domeny wspomnianego bóstwa: The Pathfinder, The Embracer, The Defender oraz The Watcher of Overnight Travelers. Każda z nich jest odzwierciedleniem osobowości Moon Knighta. Spencer przechodzi cyklicznie przez zaburzenia tożsamości, przyswajając je i powoli tłumacząc sobie ich obecność. Z pewnością choroba psychiczna bohatera będzie jednym z najciekawszych wątków serii.

Warto również dodać, że rolę głównego bohatera serialu ma odegrać Oscar Isaac. Znany jest on m.in. z występu w filmie Inside Llewyn Davis, za co otrzymał nominację do Złotego Globu, oraz z roli w Star Wars: The Last Jedi. Aktor nie podpisał jeszcze umowy z MCU, ale wielu fanów liczy na to, że kontrakt uda się sfinalizować, a ekipa odpowiedzialna z Moon Knight rozpocznie zdjęcia.

Filip Węgrzyn

Filip Węgrzyn

Już za młodu wiedział, że pisanie sprawia mu wiele satysfakcji. Swoją przygodę z piórem zaczął od opowiadań, których miejscami akcji były światy postapo i fantasy. Jako ścieżkę edukacji wybrał organizację i sprzedaż reklamy, stąd też jego krótki epizod w influencer marketingu. Myślami ciągnęło go jednak do pisania, dzięki czemu w listopadzie 2020 roku związał się z serwisem Gry-OnLine i poniekąd zrealizował swoje marzenie. Na początku pisał dla serwisu jako autor wiadomości, a obecnie wspomaga dział Płatnych Produktów we współpracach z zewnętrznymi serwisami jako redaktor prowadzący. Fan RPG-ów Bethesdy i From Software. Uwielbia również sieciowe strzelanki (zwłaszcza Rainbow Six Siege), survivale z budowaniem baz, gry kooperacyjne i horrory.

więcej