Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 października 2020, 13:36

Gwiazda Star Wars negocjuje rolę Moon Knighta - marvelowskiego odpowiednika Batmana

Znany m.in. z roli Poe Damerona aktor Oscar Isaac prowadzi negocjacje w sprawie zagrania głównego bohatera w serialu Moon Knight serwisu Disney+.

W sierpniu ubiegłego roku, podczas wydarzenia D23 Expo zapowiedziano szereg seriali telewizyjnych z uniwersum Marvela, które trafią na streamingowy serwis Disney+. Wśród nich była produkcja o przygodach superbohatera znanego jako Moon Knight. Od tego czasu o projekcie było dosyć cicho, ale teraz pojawiły się doniesienia, że główną rolę może zagrać Oscar Isaac, znany z takich filmów jak Ex Machina czy Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.

Angaż nie jest jeszcze pewny. Źródła serwisu Deadline twierdzą jedynie, że trwają negocjacje z aktorem. To ważne, gdyż w ubiegłym miesiącu głośno było o obsadzeniu Tatiany Maslany w głównej roli serialu She-Hulk (również zmierzającego na Disney+), a kilka tygodni później aktorka zaprzeczyła tym doniesieniom.

Oscar Isaac wydaje się jednak bardzo dobrym wyborem do roli Moon Knighta, zwłaszcza że dzięki serii Star Wars aktor ma duże doświadczenie w pracy z koncernem Disney.

Gwiazda Star Wars negocjuje rolę Moon Knighta - marvelowskiego odpowiednika Batmana - ilustracja #1

Głównym producentem i scenarzystą serialu ma być Jeremy Slater, który wcześniej przygotował dla serwisu Netflix adaptację komiksu The Umbrella Academy. Ten projekt okazał się bardzo udany, więc z Moon Knightem wiążemy duże nadzieje.

Obecnie Disney poszukuje dodatkowych scenarzystów i reżysera. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy produkcja, ani tym bardziej kiedy serial trafi na ekrany.

Moon Knight opisywany jest często jako „Batman uniwersum Marvela”, ale takie stwierdzenie stanowi lekkie zuproszczenie. Bohater nie posiada (przynajmniej obecnie) żadnych supermocy i dysponuje majątkiem liczonym w miliardach dolarów, ale tym, co czyni go unikalnym jest fakt, że jednocześnie cierpi na rozszczepienie osobowości. W jego mózgu mieszczą się w sumie cztery byty i nie zawsze są one chętne do współpracy ze sobą.

  1. Strona internetowa Marvela
  2. Strona internetowa Disney+