Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 31 lipca 2012, 12:20

autor: Hed

Zapraszamy na Konferencję Wytwarzania Gier Komputerowych 2012

Pod koniec sierpnia odbędzie się Konferencja Wytwarzania Gier Komputerowych, skierowana do twórców gier, dziennikarzy oraz studentów. Udział w tym wydarzeniu potwierdzili reprezentanci takich firm jak CD Projekt RED, Techland, 11 bit Studios, czy Vivid Games.

Zapraszamy na Konferencję Wytwarzania Gier Komputerowych 2012  - ilustracja #1

W dniach 31 sierpnia - 2 września w Gdańsku odbędzie się Krajowa Konferencja Wytwarzania Gier Komputerowych. Na WGK 2012 spotkają się programiści, designerzy, producenci i przedstawiciele innych profesji. W ciągu trzech dni odbędzie się wiele wykładów, paneli i konkursów, podejmujących różne aspekty game designu. Nie zabraknie reprezentantów najważniejszych polskich firm – CD Projekt RED, Techland, 11 bit Studios oraz Vivid Games.

Konferencja jest skierowana przede wszystkim do profesjonalnych twórców gier, przedstawicieli firm, dziennikarzy oraz studentów. To doskonała okazja, aby poszerzyć wiedzę na temat skomplikowanego procesu tworzenia gier i jednocześnie nawiązać branżowe kontakty. To jedyna impreza w Polsce poświęcona tylko i wyłącznie temu tematowi. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem – pokazano na niej gry Killzone 3 i Wiedźmin 2.

Zapraszamy na Konferencję Wytwarzania Gier Komputerowych 2012  - ilustracja #2

Co dokładnie zobaczymy w tym roku? 25 wykładów prowadzonych przez specjalistów, którzy pracowali przy grach znanych i lubianych. Wśród nich znajdą się Michał Słapa z CD Projekt RED (Wiedźmin), Paweł Rohleder z Techlandu (Dead Island), czy Stan Just z 11 bit studios (Anomaly: Warzone Earth). Ważnym punktem programu będzie panel dyskusyjny o pierwszych krokach w branży gier i start-upach, który poprowadzi Piotr Gnyp, założyciel serwisu Polygamia.pl.

To nie wszystkie atrakcje, jakie szykują organizatorzy WGK 2012. Na miejscu będzie można wziąć udział w warsztatach z prawnych aspektów gier oraz konkursach skierowanych do twórców niezależnych. Serwis gry-online.pl objął patronat medialny nad całym wydarzeniem. Po więcej informacji odsyłamy na stronę konferencji. To ciekawa impreza na mapie Polski, obok takich wydarzeń jak Game Industry Trends, czy Europejski Festiwal Gier Digital Dragons.

  1. Oficjalna strona WGK 2012