Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 maja 2012, 11:40

autor: Aver

Gwiazdy polskiej branży gier wideo zabłysną na krakowskim festiwalu "Digital Dragons"

W dniach 24-25 maja odbędzie się w Krakowie Europejski Festiwal Gier „Digital Dragons”. Wezmą w nim udział najważniejsi przedstawiciele polskiego rynku komputerowej rozrywki. Każdy fan gier znajdzie na nim coś dla siebie. Zapisz się już dziś!

W najbliższy czwartek i piątek w Krakowie odbędzie się po raz pierwszy Europejski Festiwal Gier „Digital Dragons”, organizowany przez Krakowski Park Technologiczny pod honorowym patronatem wicepremiera RP Waldemara Pawlaka oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia w nim udziału. Na jego oficjalnej stronie wciąż trwa rejestracja uczestników.

Podczas dwóch dni imprezy twórcy gier komputerowych, dziennikarze oraz fani gier będą mogli wziąć udział w prezentacjach, spotkaniach i panelach dyskusyjnych poświęconych temu niezwykle dynamicznie rozwijającemu się w naszym kraju sektorowi. Wszystkie szczegóły można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy.

Gwiazdy polskiej branży gier wideo zabłysną na krakowskim Europejskim Festiwalu Gier - ilustracja #1

Na festiwalu pojawią się przedstawiciele najważniejszych polskich firm. Nie zabraknie prawdziwych legend, takich jak na przykład Mirosław Dymek (szef studia Reality Pump, twórca serii Two Worlds), Tomasz Gop (producent gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, obecnie pracujący w City Interactive nad niezatytułowaną jeszcze grą akcji RPG), czy James Seaman (dyrektor TopWare Interactive na Amerykę Północną i Azję, współtwórca serii Myst, Panzer General, Silent Hunter i Prince of Persia). W dwóch panelach dyskusyjnych wezmą udział przedstawiciele gry-online.pl oraz tvgry.pl – Łukasz Malik, czyli Verminus, oraz Krzysztof Gonciarz.

Pierwszy dzień festiwalu, który odbędzie się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie (al. Jana Pawła II 41L), upłynie pod znakiem prezentacji i warsztatów związanych z procesem tworzenia gier. Od godziny 10:00 będzie można wziąć udział w dyskusji na temat roli tytułów 2D na obecnym rynku, a następnie zapoznać się z pracami studentów Europejskiej Akademii Gier. Studio Reality Pump zaprezentuje możliwości silnika graficznego GRACE 2, natomiast przedstawiciele SoInteractive ukażą proces tworzenia realistycznych animacji, modeli oraz motion capture. Przewidziano także czas na spotkania networkingowe.

Na drugi dzień festiwal przeniesie się do klubu Fabryka (ul. Zabłocie 23), gdzie odbędzie się seria paneli dyskusyjnych dotyczących sytuacji na polskim rynku gier, jego przyszłości oraz możliwości rozwoju. Wezmą w nich udział przedstawiciele takich firm jak 11 bit studios, Bloober Team, City Interactive, CD Projekt, Flying Wild Hog, Infinite Dreams oraz Reality Pump. Nie zabraknie także wystąpień reprezentantów Alvernia Studios, TopWare Interactive oraz szefa Wargaming.net Europe, czyli studia odpowiedzialnego za grę MMO World of Tanks.

Na zakończenie festiwalu przewidziano wręczenie nagród Digital Dragons za 2011 rok w czterech kategoriach: najlepsza gra europejska, najbardziej innowacyjna gra, najlepsza polska gra oraz najlepsza polska gra w dystrybucji cyfrowej. Jakiś czas temu opisaliśmy pełną listę nominowanych.

Gry-online.pl objęły festiwal patronatem medialnym. Jeżeli zawsze chcieliście dowiedzieć się jak wygląda polska branża gier od podszewki lub choć przez chwilę porozmawiać z jednym z jej przedstawicieli, warto wykorzystać tę okazję!