Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2018, 15:20

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Zapowiedziano Space Hulk Tactics - taktyczne RPG od twórców serii Styx

Poznaliśmy pierwsze konkrety na temat nowej gry Cyanide Studio - ekipy odpowiedzialnej za serię Styx. Tym razem francuski deweloper tworzy taktyczną grę RPG Space Hulk: Tactics.

Space Hulk: Tactics w skrócie:
  • taktyczna gra RPG na konsole XOne i PS4 oraz PC-ty;
  • osadzona w uniwersum Warhammera 40 000;
  • ukaże się w tym roku, ale nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie.

Cyanide Studio, francuski deweloper znany m.in. z serii skradanek Styx i sportowego cyklu Blood Bowl, zapowiedział nową produkcję. Firma tym razem wzięła się za Space Hulka, czyli kultową grę stołową osadzoną w uniwersum Warhammera 40 000, stworzoną przez słynne Games Workshop w 1989 roku. Nadchodzący tytuł o nazwie Space Hulk: Tactics ukaże się w tym roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach osobistych. Sporo szczegółów mamy poznać za kilka dni (7-8 lutego) podczas prasowej imprezy Le What’s Next de Focus. Niemniej w opublikowanym komunikacie zamieszczono pierwsze screeny, które oczywiście załączamy do newsa, oraz zdradzono kilka informacji.

Space Hulk: Tactics pozwoli pokierować Genokradami. - Zapowiedziano Space Hulk Tactics - taktyczne RPG od twórców serii Styx - wiadomość - 2018-02-03
Space Hulk: Tactics pozwoli pokierować Genokradami.

Francuski deweloper zamierza dostarczyć wyjątkową interpretację klasycznej rozgrywki znanej z planszowego oryginału w formie taktycznej gry RPG. Zabawa w Space Hulk: Tactics opierać będzie się na tych samych zasadach, ale zostanie urozmaicona m.in. przez specjalny system kart, dający więcej możliwości dostosowania oddziału przed starciem oraz w jego trakcie. Losy potyczki rozgrywanej w systemie turowym będzie można odwrócić dzięki rozmaitym umiejętnościom, o ile uda nam się z nich skorzystać w odpowiednim momencie.

Gra pozwoli stanąć po obu stronach konfliktu. W jednej kampanii przyjdzie nam pokierować oddziałem przerażających Genokradów. W drugiej staniemy na czele jednostki kosmicznych marines Blood Angels. Tryb solowy uzupełniany ma być przez multiplayer. Oprócz dwóch wymienionych już frakcji, dostępne będą w nim jeszcze trzy inne grupy marines – Space Wolves, Ultramarines oraz Dark Angels.

W ogóle tryb wieloosobowy ma być dość rozbudowany. Twórcy obiecują m.in. różne formy zabawy oraz intuicyjny edytor map z możliwością ich późniejszego udostępniania innym graczom. Poza tym w stworzonych przez siebie lokacjach powalczymy też ze sztuczną inteligencją.

Niestety na ten moment to wszystko, co wiemy. Czekamy na dalsze wieści oraz pokaz rozgrywki, gdyż na papierze Space Hulk: Tactics wygląda obiecująco.