Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2013, 09:53

Zapowiedziano Poker Night 2 - nową odsłonę gry karcianej studia Telltale Games

Studio Telltale Games zapowiedziało Poker Night 2, czyli kontynuację humorystycznej gry karcianej Poker Night at the Inventory. Tym razem zmierzymy się m.in. z Claptrapem z serii Borderlands i Ashem Williamsem z filmowej trylogii Evil Dead. Natomiast rozdającym będzie GLaDOS.

Studio Telltale Games zapowiedziało kontynuację swojej humorystycznej gry karcianej Poker Night at the Inventory z 2010 roku. Projekt otrzymał tytuł Poker Night 2 i zmierza na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Premiera nastąpi jeszcze w tym miesiącu. W planach są również wersje na inne platformy, która ujawnione zostaną później. Prawdopodobnie chodzi o urządzenia mobilne.

Poza samym graczem przy stole pokerowym zasiądzie czwórka znanych postaci:

  1. Claptrap – robot z serii Borderlands studia Gearbox Software.
  2. Brock Samson – bohater z serialu animowanego The Venture Bros.
  3. Sam – pies-detektyw z przygodówkowej serii Sam & Max.
  4. Ash Williams – główny bohater filmowej serii Evil Dead w wersji znanej z Army of Darkness.

Natomiast rozdającym karty będzie GLaDOS, czyli sztuczna inteligencja z serii Portal.

Sama rozgrywka ma przebiegać według typowych zasad pokera w odmianach Texas Hold’Em i Omaha, ale towarzyszyć jej będą zabawne komentarze postaci oraz zwariowane sceny dziejące się na stole oraz poza nim. Za osiągnięcie specjalnych celów otrzymamy nagrody, które pozwolą odblokować skórki i akcesoria w grach Borderlands 2 i Team Fortress 2, przedmioty dla avatarów na Xbox Live oraz zestawy tematyczne na PlayStation Network.

  1. Poker Night 2 – oficjalna strona gry